Виставки в Москві і Петербурзі в червні 2011

  1. Агостіно Боналумі в ММСИ
  2. Лекції про російською мистецтві 2000-х в ГЦСІ
  3. Анні Лейбовіц в Ермітажі
  4. Графіка сюрреалістів в "поверх"
  5. "I Am Who I Am" - випускники Школи Родченко

Фотографії Анні Лейбовіц в Ермітажі; графіка Магрітта, Далі і Гігера в "поверх"; дипломні роботи випускників Школи Родченко і інші виставки першого літнього місяця

Агостіно Боналумі в ММСИ

Заслужений італійський авангардист понад півстоліття не змінює своєму естетичному методу, зосередженому практично на "промацує" формальних кордонів мистецтва. Роботи 76-річного Боналумі - похідні абстрактного живопису і абстрактного ж скульптурного рельєфу: на каркас з зволікань і брусків він натягує полотно, покритий яскравою акриловою фарбою, далі вже багатозначно грає з опукло-увігнутими формами. Форма у нього (в експертних висновках мистецтвознавців, зрозуміло, забезпечена приставкою "мета-") - і питання, і відповідь; примхливо вигнута або здиблена поверхню полотна - самодостатня річ. Його співвітчизники-сучасники відчували контекст на міцність: Лучіо Фонтана проробляв дірки і порізи знову ж в полотні, П'єро Мандзоні і зовсім тролі громадськість, виставляючи на продаж консервні банки з власним лайном. Боналумі ж, з його одержимістю формою і кольором, недарма вдячно був в результаті сприйнятий дизайнерами всілякої химерної меблів: його мистецтво умопостіжімо, вкрай раціонально, самоочевидне, радує око. Назва виставки шістдесяти творів класика дуже вдало названо: "Раціональне та видиме".

Arancione "Arancione"

31 травня - 11 вересня 2011, Московський музей сучасного мистецтва.

Лекції про російською мистецтві 2000-х в ГЦСІ

Просвітницький цикл, який вказує на той факт, що нульові вже виразно потребують теоретичного осмислення як відбувся і частково архівіровнний відрізок історії російського мистецтва. У фокусі уваги лекторів (провідних кураторів, арт-критиків і власне істориків мистецтв) - політичні, економічні та естетичні аспекти художньої практики, яка нещодавно закінчилася декади. Так, Мілена Орлова розгорне аналіз цікавих змін в організації і економіці совріска в лекції з промовистою назвою "Від богеми до істеблішменту"; нагороджений в цьому році "Інновацією" в книжковій номінації Антоніо Джеуза розповість про розвиток відеоарту нульових; Тетяна Волкова пояснить, чим пережив у 2000-х бурхливий підйом арт-акционізм ( "ПГ", Війна, "Бомбили", "Що робити?") Принципово відрізняється від московських акціоністів 1990-х. І так далі, повний розклад лекцій на сайті ГЦСІ.

Група ПГ, Міліціонер Група ПГ, "Міліціонер"

2 червня - 28 липня 2011, ГЦСІ , Малий зал.

Анні Лейбовіц в Ермітажі

Експозиція видатного сучасного фотографа, перед якою тремтять знаменитості різного калібру, до Ермітажу побувала в багатьох виставкових просторів США і Європи. Основа виставки з приблизно ста фоторобіт - книга "Життя фотографа - 1990-2005". Знімки всіх мислимих жанрів і інтонацій: від натюрмортів, холодних інтер'єрних зйомок і невловимо іронічних портретів селебріті (на кшталт Бреда Пітта або Сінді Кроуфорд) для Vanity Fair до абсолютно вражаючою, місцями безжальної, місцями приголомшливо ніжною "особистої" серії: побут, похорон друзів, старенькі батьки, пізня дитина, велика Сьюзен Зонтаг - многолетнаяя супутниця життя, що пішла з життя напередодні 2005-го. Виставка категорично рекомендується тим, хто знає Лейбовіц лише як володарку високого глянцю.

Сьюзен і Сара, 2001 Сьюзен і Сара, 2001.

22 червня - 4 вересня 2011, Державний Ермітаж.

Графіка сюрреалістів в "поверх"

Малюнки, гравюри та колажі знаменитих художників, так чи інакше причетних до сюрреалізму, під логічною шапкою "Колективне несвідоме". Літографія Джорджа Де Кіріко "Манекен" тут є сусідами з пізніми, вже прямо зовсім на любителя, серіями Дали (де у гравюр назви на кшталт "Ультрасюрреалістіческая корпускулярна Галочка"), а хворі, дико кінематографічні (привіт "Чужому-3") малюнки Гігера - з "аргонавти" чилійського сюрреаліста Роберто Матта. Родзинка програми - графіка нелюдського художника Магрітта - в "поверх" буде половина з його нечисленних малюнків.

Рене Магрітт, Це не трубка Рене Магрітт, "Це не трубка"

11 червня - 14 липня 2011, лофт Поверхи.

"I Am Who I Am" - випускники Школи Родченко

Виставка дипломних робіт поки тільки другого випуску Школи фотографії та мультимедіа імені А. Родченко - зрозуміло, не просто огляд студненческіх досягнень, а як там не є презентація тих, хто буде, ймовірно, визначати рівень і почерк тутешньої художньої сцени в найближчому або трохи більше віддаленому майбутньому. 20 випускників найпросунутішої навчальної інституції в своїх поки ще не застиглих стратегіях, ясна річ, слідують за викладачами-кураторами. Учні головною в країні по журнальної фотографії, галеристки Ірини Меглінская, працюють в руслі красивою художності, в той час як підопічні апологетів лівого критичного мистецтва Давида Ріффа і Кирила Преображенського роблять злободенні, рефлексивні речі: наприклад, Поліна Каніс з провокаційним і песимістичним відео про ідеологічну маніпуляції в сучасній школі.

Поліна Каніс, кадр з дипломної роботи Поліна Каніс, кадр з дипломної роботи

8 - 26 червня 2011, Мультимедіа Арт Музей.

На превью - фотографія Анні Лейбовіц "Бред Пітт, Лас-Вегас", 1994

ПГ", Війна, "Бомбили", "Що робити?