Ринок роздрібних банківських послуг, який є сегментом сфери банківської діяльності, динамічно розвивається і є затребуваним населенням. Досить популярними стали останнім часом інвестиції в МФО . Іноді для цього навіть беруться кредити. Існують спеціальні компанії такі, як «Фінансист», які надають допомогу в отримання будь-яких кредитів в Москві та всієї Росії.
На ринку роздрібних банківських послуг здійснюється широкий спектр банківських операцій з видачі та супроводу кредитів на різні цілі, залучення вкладів, організації розрахунково-касових і валютно-обмінних операцій, проведення грошових переказів через різні платіжні системи, надання послуг з випуску в обіг та обслуговування банківських платіжних карток, здійснення операцій з дорогоцінними металами і т.д.
Проблематика функціонування ринку роздрібних банківських послуг в цілому і роздрібного кредитування зокрема досліджувалася в роботах багатьох вчених-економістів. Однак, незважаючи на широту обговорюваних вченими питань, економічний зміст поняття «роздрібне кредитування» до сих пір залишається дискусійним. До того ж, це поняття досить часто ототожнюється з іншими поняттями, такими, як «споживче кредитування» та «кредитування населення». Недостатня вивченість, складність і багатогранність підходів до класифікації видів роздрібного кредитування свідчать про необхідність розкриття сутності і виявлення особливостей кредитування на ринку роздрібних банківських послуг.
Одним з найбільш дискусійних питань, обговорюваних в економічній літературі, є перелік суб'єктів, на яких орієнтоване надання роздрібних банківських послуг.
Так, А. Пивовар трактує роздрібний банкінг як операції банків з широкою клієнтурою, при цьому автор не визначає коло осіб, які належать до такої клієнтурі. До того ж, з наведеного визначення неможливо зрозуміти які саме специфічні особливості клієнтської бази, і в цьому аспекті можна сказати, що як роздрібний, так і нерознічний банкінг по суті рівнозначні.
Д.В. Трофимов вважає, що роздрібні банківські послуги надаються для задоволення потреб фізичних осіб у банківських послугах. Кілька уточнює таке судження З.К. Сороківський, яка вважає, що роздрібна банківська послуга спрямована на оптимальне задоволення потреб клієнтів - фізичних осіб, які не займаються підприємницькою діяльністю. Аналогічну точку зору поділяють і інші вчені, визначаючи роздрібний банкінг як роботу банків з індивідуальними клієнтами; банківські послуги для фізичних осіб; роботу банків з населенням.
Ключові слова: інвестиції в МФО, Фінансист, роздрібні банківські послуги, кредитування, кредити, перелік суб'єктів, фізичні особи, юридичні особи