Визначаємося з вибором першої електрогітари.

Дана інформація призначена тільки для початківців, які тільки збираються придбати перший інструмент. Носить інформаційний і спрощений характер. Якщо ви вважаєте, що розбираєтеся в інструментах даного типу читати далі необов'язково.

Що таке електрогітара.

Електрогітарою стає будь-яка гітара, на якій встановлено спеціальний датчик - звукознімач, що перетворює механічні коливання струн і деки в електричний сигнал, який потім надходить або на підсилювач або на спеціальні пристрої - педалі ефектів, процесори ефектів, що дозволяють отримати тисячі різноманітних звуків і звукових відтінків.

Датчики - звукознімачі принципово бувають двох типів: п'єзодатчики, які реагують на будь-які механічні коливання - вони можуть встановлюються на будь-які музичні інструменти (гітара, скрипка, контробаса, духові, акордеон і т.д.)

Електромагнітні датчики встановлюються на інструменти тільки з металевими струнами. В основному це гітари. Перші електрогітари з електромагнітним типом датчиків з'явилися приблизно в 30-і роки зі звичайних акустичних гітар, але потім з'ясувалося, що звичайний порожнистий великий корпус гітари тільки заважає електричному звучанням, так як з'являється гул за рахунок взаємного відображення звуку гітари і підсилювача. Таким чином з'явилося дуже багато різновидів електрогітар «цільних», «дощок» - Gibson, Fender, Hamer і т.д. Залежно від комбінації: тип дерева, струн, датчика - у музикантів з'явилася можливість вибирати гітару з тисяч, - на свій смак (тембр м'якше, яскравіше або дзвінкіше). Так само від дерева, струн і датчика залежить такий параметр гітари як sustain - тобто тривалість звуку. Електромагнітні звукосниматели в основному діляться на single і humbucker. Humbucker - це здвоєна синглового система, включена за певною схемою, що дозволяє отримати потужний сигнал з найменшими фоновими наведеннями (рівень шуму).

Так само в будь-який електрогітарі тембр звучання сильно залежить від кількості датчиків і місця установки, тому електрогітари можуть бути з одним, двома і трьома звукоснимателями. Датчик, встановлений впритул до грифа називається нековий (neck - шия, гриф) і у нижнього поріжка - бріджевий (bridge - міст, поріжок). Знову-таки в залежності від конструкції датчика - кількості витків обмотки, товщини дроту, матеріалу магніту в даний час існують сотні електромагнітних датчиків різних фірм, кожен зі своїм звуком, тому зірки естради і року «шукають» свій звук шляхом перестановки на своєму інструменті інших датчиків . Якщо просто потрібно дуже потужний електричний вихід гітари, тобто так звані активні датчики (в гітарі або в самому датчику використовується підсилювальна схема і батарейка харчування). У таких електрогітарах вже менше впливає тип дерева, тому з'явилися досить дорогі гітари з штучних матеріалів, наприклад, з вуглепластика.

На багатьох електрогітарах нижній поріжок - кріплення струн, являє собою так зване «механічне вібрато» - спеціальну механічну конструкцію, що дозволяє рухом важеля піднімати або опускати струни під час виконання, змінюючи тон. Більш складні конструкції, наприклад, Floyd rose в основному використовуються в стилі рок і дозволяють опускати лад на октаву вниз і на тон вгору, але в таких системах потрібно жорстка фіксація струн на верхньому поріжку. У таких системах заміна струн, регулювання ладу, мензури гітари досить трудомістка, тому без досвіду роботи з електрогітарами з системою Floyd rose для початку купувати не варто.

Різновиди електрогітар.

Коротко про типи гітар по кількості і розташуванню датчиків.

  1. Гітара з трьома поодинокими датчиками (single) - форми типу fender stratocaster - найдешевша в лінійці бюджетних інструментів (природно, це не стосується професійних інструментів) і тому привертає до себе увагу ціною. Однак розглядаючи даного типу інструмент в якості першого майте на увазі, що по-перше - одиночний датчик в бріджевого позиції (а саме на ньому грають при використанні ефектів) не дуже хороший при грі через процесор або педаль (сигнал йде з нього досить слабкий) особливо при грі в жорстких стилях. Поодинокі датчики використовують частіше при грі на чистому звуці. По-друге - поодинокі датчики фонують, тобто шумлять. Особливо це помітно, коли руки прибрані з грифа і не стосуються струн. Це нормально, а не є браком. Обумовлений даний ефект конструкцією датчика. Торкнулися рукою струн, заземлені датчик - фон пішов. Для того, щоб гітара з таким набором датчик не шуміла потрібно її грамотно екранувати або встановити так звані нефонящіе сингли. Але це вже завдання для просунутих гітаристів, а не початківців.

Але це вже завдання для просунутих гітаристів, а не початківців

  1. Гітара з двома single і одним humbucker, встановленим в бріджевого позиції - форми типу Fender fat strat або Ibanez. Даного типу інструмент є більш універсальним, ніж перший. На одиночних датчиках можна пограти чистим звуком, а хамбакер дозволить повною мірою насолодитися злим дисторшном. Даний тип гітар найбільш підходить в якості першого інструменту, даючи вам можливість без зайвих зусиль спробувати себе в різних стилях. До речі, через наявність хамбакера гітара і фонить значно менше, особливо при грі з ефектами. Правда, ціна такого типу гітар трохи вище першого.

Правда, ціна такого типу гітар трохи вище першого

  1. Гітара з двома humbucker - форми типу Gibson Les Paul, Gibson SG або Ibanez, а також Jackson King V, RR, Warrior і т.д. Такі гітари теж цілком підходять для початківців, особливо, якщо є бажання грати в жорстких, важких стилях. А саме ці стилі сьогодні є найпопулярнішими.

Ось ці три типи є основними. Звичайно, є ще кілька типів електрогітар, як наприклад гітара з двома humbucker і одним singlе. Але цей тип можна віднести до підтипу другого. Оскільки головну роль для початківців зазвичай грає тип датчика встановленого в бріджевого позиції.


Тепер ви володієте тим мінімальним набором знань, який допоможе вибрати інструмент, що задовольняє вашим вимогам. Але обов'язково потримайте в руках інструмент перед покупкою і не соромтеся послухати його, пограти на ньому самі, навіть якщо погано граєте. Порадьтеся з продавцем консультантом, попросіть, щоб вам пограли на ньому, послухайте, як звучить інструмент з боку. Купуйте інструмент в тому місці, де Ви відчуваєте себе комфортно. Майте на увазі, що, цілком імовірна ситуація, коли після короткого часу використання гітара потребують незначної доведення і Ви повинні мати право на цю послугу. Це важливо, тому що невміле поводження з інструментом може просто перетворити його в неремонтоздатність. І в цьому винні будете тільки Ви, а не брак або якість інструменту. У той час як професіонал може все поправити при своєчасному зверненні за пару хвилин. Пам'ятайте про це.
Читайте на нашому сайті статті - Вибираємо струни і не тільки! і Знайомтеся комбік.