Сьогодні соціальна мережа «ВКонтакте» запустила грошові перекази з Росії в Україну, всього на день відставши від початку роботи аналогічної функції в соцмережі «Однокласники» . Тепер українські користувачі «ВКонтакте» можуть отримувати перекази на карти Mastercard і Maestro, випущені місцевими банками. Перекази здійснюються в рублях і конвертуються в гривні за курсом банку, що випустив карту одержувача. Відзначимо, що відправка коштів в зворотному напрямку - з України в Росію - на момент запуску сервісу недоступна.
«Термін зарахування коштів залежить від банку, що випустив карту одержувача, і становить від декількох секунд до декількох днів. Одержувач може прийняти переклад протягом п'яти діб з моменту відправки. Якщо цього не відбулося або одержувач відхилив переклад, то гроші повертаються на карту відправника. Відправник може скасувати переведення, поки він не прийнятий одержувачем », - додали у« ВКонтакте ».
В одному перекладі можна відправляти від 1 до 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (приблизно від 400 до 30 тисяч гривень), в добу можна відправляти і отримувати до 150 тисяч рублів (близько 60 тисяч гривень), на місяць - до 600 тисяч рублів (близько 240 тисяч гривень ). Переклади обслуговує власний процесинг компанії Mail.Ru Group, якій належить «ВКонтакте».
«Ми переконані, що на тлі новин про обмеження роботи деяких російських систем грошових переказів в Україну наш сервіс буде затребуваний. Тим більше, що в рамках акції з Mastercard до 8 січня 2017 року за відправлення переказу в Україну комісія не стягується, а одержувачу переказу покладається подарунок », - зазначив директор з електронної комерції« ВКонтакте »Юрій Іванов.
Відзначимо, що в жовтні поточного року Україна розширила санкції проти Росії і заборонила роботу на своїй території шести російських платіжних систем: «Золота корона», «Юністрім», «Колібрі» (знаходиться під управлінням «Ощадбанку»), «Лідер», Anelik та Blizko (під управлінням «Связь-банку»).
На початку листопада Національний банк України також нагадав, що забороняє використовувати електронні гроші чотирьох популярних платіжних систем : Webmoney, Яндекс.Деньги, QIWI Wallet, Wallet one / Єдиний гаманець. Заборона на використання електронних грошей зазначених вище торгових марок пояснюють тим, що правила їх використання з НБУ не узгоджувалися. Примітно, що заборона стосується не тільки учасників, а й користувачів.
У «ВКонтакте» відзначили, що не бояться заборон на роботу своєї системи, так як вона дозволяє переводити кошти з картки на картку, а інші пропонують переклади готівки або використання віртуальної валюти.
«Справа в тому, що останні новини від Нацбанку України були пов'язані з електронними грошима. А грошові перекази «ВКонтакте» працюють за іншою технологією - це переклади з карти на карту. Такі переклади регулюються місцевим банківським законодавством і правилами міжнародних платіжних систем, суворо відповідно до яких ми і працюємо », - сказав Іванов.
Для довідки, за даними дослідницької мережі FactumGroup щомісяця соцмережа «ВКонтакте» відвідують 15,8 млн українських користувачів.
джерело: VC