Володимир Трошин

  1. біографія У селищі Михайлівський, який ще називають «Уральської Швейцарією», в середині травня 1926...
  2. Театральна кар'єра
  3. пісенна творчість
  4. Роботи в кіно
  5. Особисте життя
  6. Останніми роками

біографія

У селищі Михайлівський, який ще називають «Уральської Швейцарією», в середині травня 1926 року в багатодітній родині токаря Трошина з'явився на світ хлопчик Володя. Йому судилося стати легендою радянської естради, якого полюбив весь світ. Хлопчик був десятою дитиною в дружній родині. Родовід артиста йде далеко в століття до початку будівництва Демидовских підприємств. Михайлівський завод довгі роки славився мистецтвом створювати найтонші покрівельні листи. Пізніше виробництво переключилася на створення фольгованого покриття, яке використовувалося для авіабудівництва.

Пізніше виробництво переключилася на створення фольгованого покриття, яке використовувалося для авіабудівництва

Володимир Трошин | Неофіційний сайт

Предки Володимира були не тільки майстрами металургії, а й відмінними співаками. Батько хлопчика, Костянтин Михайлович, володів глибоким басом і виступав у складі місцевого оперного народного театру. Він з успіхом виконав партію Івана Сусаніна в постановці однойменної опери. У будинку Трошин завжди звучало струнке багатоголосся, а маленький хлопчик вже до 10 років вмів грати на балалайці і гармоні.

Важкі роки юності

В середині 30-х років Трошин переїхали до Свердловська, так як главу сімейства вибрали, як одного з кращих токарів краю, для роботи на передовому і відповідальному підприємстві Уралмаша. Костянтин Михайлович сумував за малою батьківщиною і мріяв незабаром повернутися назад, щоб долучити свого молодшого сина до праці металлопрокатчіка. Але війна перешкодила всім планам: син Михайло пішов служити на фронт, а сам батько загинув на виробництві через півроку після початку війни, до кінця виконавши свій обов'язок перед батьківщиною.

Але війна перешкодила всім планам: син Михайло пішов служити на фронт, а сам батько загинув на виробництві через півроку після початку війни, до кінця виконавши свій обов'язок перед батьківщиною

Володимир Трошин в молодості | Неофіційний сайт

У 42 році Володимир починає вчитися в місцевому театральному училищі. Через рік, у зв'язку зі смертю В. І. Немировича-Данченка, комісія з МХАТу починає пошуки талантів по просторах країни і приїжджає в столицю Середнього Уралу. З 280 переглянутих студентів майстра Московського Театру відбирають тільки чотирьох. Серед щасливчиків в Москву для навчання відправляється і Володимир Трошин. Талант у молодій людині розглянув сам І.М. Москвін, а однокурсниками юнаки стали майбутні легенди радянського мистецтва: Михайло Пуговкін , Володимир Дружников, Владлен Давидов, Анатолій Вербицький.

Уже навчаючись в Школі-студії, Володимир відрізнявся своїми голосовими даними. Викладач вокалу запропонував юнакові перевестися до консерваторії, але Трошин залишився вірним своїм вибором. Студентським акторським успіхом молодого таланту стала роль Олега Кошового в випускний постановці «Молода гвардія», подивившись яку мати героя відзначила велику схожість актора з сином. Після закінчення Школи-студії Володимир вступив на службу в МХАТ, і для його дебютної роботи в п'єсі «Дні і ночі» М.І. Блантер був складений вокальний номер «подруженьке-гітара». Ця пісня на довгі роки увійшла в репертуар артиста.

Театральна кар'єра

Робота актора в Московському Академічному складалася успішно. У 25-річному віці він став володарем Премії Сталіна за роль у виставі «Друга любов». Глядачі вистоювали в великих чергах за квитками, щоб потрапити на улюбленого актора. Майже за півстоліття своєї акторської кар'єри Трошин виконав ролі в більш ніж 80 постановках МХАТ за п'єсами Шекспіра, Чехова, Островського, Гоголя.

Майже за півстоліття своєї акторської кар'єри Трошин виконав ролі в більш ніж 80 постановках МХАТ за п'єсами Шекспіра, Чехова, Островського, Гоголя

Володимир Трошин і Олександр Михайлов у виставі "Молода гвардія" | Неофіційний сайт

1954 рік ознаменувався черговим шедевром у виконанні Володимира Трошина. Роль кривляки при королівському дворі в постановці «Дванадцята ніч» була прикрашена 10 вокальними номерами, авторами яких стали друзі артиста: музикант Е. Колмановский і поет П. Антокольський. Після показу телеверсії вистави по центральному телебаченню Володимира Трошина полюбила вся країна.

пісенна творчість

В цей час артист починає активно записувати пісні радянських композиторів, кожна з яких стає шлягером. У 1956 році, він буквально рятує пісню В. Соловйова-Сєдого «Підмосковні вечори», яку автори вже встигли списати як невдалу. Перше виконання твору Трошиним миттєво зробило цю пісню безсмертною. А її запис в аранжуванні диригента Віктора Кнушевицкого облетіла всю планету, ставши музичною візитною карткою СРСР.

Пік слави Володимира Трошина доводиться на 50-60 роки. Його пісні «Журавлі», «Дорогой длинною», «Місто заснув», «морзянка», «Чому, чому», «Прости мене», «Стара платівка», «Тиша» співала вся країна. На сцені співакові пощастило співпрацювати з такими легендами естради, як Клавдія Шульженко , Марк Бернес , Лідія Русланова і навіть Марлен Дітріх , Яка дала єдиний концерт в Москві. Володимир Трошин уславився серед композиторів співаком, який здатний з будь-якої пісні зробити шлягер.

Роботи в кіно

За все своє творче життя Володимир Трошин, незважаючи на свою популярність, знявся всього в 25 фільмах. Обумовлено це було великою зайнятістю в театрі. Але, тим не менш, його ролі з кінострічок «Справа була в Пенькові», «Гусарська балада» полюбилися публіці.

Але, тим не менш, його ролі з кінострічок «Справа була в Пенькові», «Гусарська балада» полюбилися публіці

Володимир Трошин у фільмі "Сталінград" | Кіно-Театр

Особливо часто актор виконував ролі керівників партії і діячів політики: К. Ворошилова , У. Черчілля , Н. Підгорного. А в 1990 році в зарубіжній стрічці про Чорнобиль він зіграв єдиного Президента СРСР .

Особисте життя

Суворе виховання Володимира Трошина довго не дозволяло йому зважитися на серйозні зміни в особистому житті. Але ближче до 30-ти років його серце розтопила Раїса Жданова, балерина Великого Театру. У молодих людей вийшла прекрасна сім'я, доказом чого є великий архів сімейних фото.

У молодих людей вийшла прекрасна сім'я, доказом чого є великий архів сімейних фото

Володимир Трошин з дружиною і сином | Неофіційний сайт

У 1959 році у пари народився син Костянтин. Незважаючи на свої відмінні музичні здібності, хлопчик не пішов по стопах батька, а закінчив Лісотехнічний інститут і став охотозаводчіком. У Володимира та Раїси Трошин три онука: Володя, Єгор і Полиночка.

Останніми роками

В останні роки Володимир Трошин займався виключно вокальної кар'єрою. Він звертається у своїй творчості до романсів і балад, написаним на вірші С. Єсеніна, А. Пушкіна. В останнє десятиліття свого життя Трошин завершує книгу про свою біографію - «Мої роки - розсип самоцвітів», яка вийшла в світ за рік до його смерті.

В останнє десятиліття свого життя Трошин завершує книгу про свою біографію - «Мої роки - розсип самоцвітів», яка вийшла в світ за рік до його смерті

Володимир Трошин | Неофіційний сайт

На Уралі створюється вокальний фестиваль імені Трошина. У 2003 і 2006 роках проходять сольні концерти легенди радянської естради. Взимку 2008 року артист тихо помер на руках у близьких.