Волзький філія ВолДУ

Літопис юридичного факультету ВГІ (філії) ВолДУ

Навчально - освітня і наукова діяльність юридичного факультету почалася відповідно до Наказу ректора ВолДУ від 9 квітня і Постановою Адміністрації м Волзький від 15 квітня, в 1992 р як філії юридичного факультету Волгоградського державного університету.

Юриспруденція стала спеціальністю, на яку був здійснений набір перших в історії факультету 33-х студентів. У 1992 - 1993 р.р. в штаті не було власних докторів і кандидатів юридичних наук, навчальні заняття проходили в навчальних корпусах ВолДУ.

У 1994р У 1994р. був створений Волзький гуманітарний інститут (філія) ВолДУ, і одним з 2-х утворених в його складі факультетів, став гуманітарний факультет, де навчалися майбутні юристи і філологи. У штаті з'явилися 2 кандидата наук, був сформований деканат і утворена єдина юридична кафедра - правових дисциплін. Першим деканом і завідувачем кафедри став В.А. Летячи, тоді кандидат історичних наук, доцент, нині - доктор юридичних наук, професор, Почесний працівник вищої професійної освіти РФ, заступник директора з наукової діяльності Інституту міжнародних відносин Казанського (Приволзького) федерального університету.

Протягом майже двох десятків років, під його енергійним та ініціативним керівництвом «будувався і створювався, мужнів і розвивався» юридичний факультет ВГІ (філії) ВолДУ, його матеріально - технічна база, формувався досвідчений і професійний викладацький колектив однодумців.


Разом з В.А. Летяевим починали і нині продовжують працювати на благо юридичного факультету:

  • М.В.Толстова (в 1994р. - методист деканату ЮФ, з 1995р. - заступник декана, магістр юриспруденції, старший викладач),
  • І.Б.Орешкіна (В 1994 р. - асистент кафедри правових дисциплін, нині завідувач кафедри теорії та історії держави і права, кандидат юридичних наук, доцент),
  • Т.К. Красильникова (в 1995р. - асистент кафедри правових дисциплін, нині кандидат юридичних наук, доцент, декан)

Помітний і важливий внесок у становлення і організацію юридичної освіти в м Волзький, підготовку професійних юристів на різних етапах історії факультету внесли:

  • доктора юридичних наук, професори І.М. Сенякіна (Саратовська державна юридична академія), Л.В. Лобанова (ВолДУ), М.М. Вопленко (ВолДУ), І.В. Лихварів (ВолДУ), М.Т. Ашірбекова
  • кандидати юридичних наук, доценти Т.В. Деркачева, В.Г. Самарський (декан ЮФ в 1996-1997 рр.), І.А. Кузнецов, З.І. Светлакова, М.Ф. Медведєв, Е. Апатонов, А.А. Тарасова, А.А. Швецова, В.Н. Косарев
  • юристи з багаторічним досвідом практичної роботи - Г.І. Кантемир, В.А. Воронков, А.У.Гаглошвілі
  • методисти деканату ЮФ - І.Г. Прохорова, С.В. Худякова, Є.Ю. Шликова, Т.Н. Відінеева
  • та ін. - ЮФ з вдячністю пам'ятає всіх своїх колег - викладачів і співробітників.

- ЮФ з вдячністю пам'ятає всіх своїх колег - викладачів і співробітників

На нові рубежі юридичний факультет вийшов з приходом в штат ЮФ ВГІ (філії) ВолДУ досвідчених професіоналів - практиків: заслуженого юриста РФ, д.ю.н. проф. П.М. Філіппова, Почесного працівника вищої професійної освіти РФ, к.ю.н. проф. В.М.Меліхова, к.ю.н. доц. Л.М. Вовчанської, к.ю.н. доц. В.Н. Цирульникова, к.ю.н. доц. О.А. Коробова, к.ю.н. доц. Ю.І. Миронова, к.ю.н. доц А.А. Тарасової, к.ю.н. доц. А.С. Каретникова, заслуженого юриста РФ Г.В. Епіхін, юриста з багаторічним досвідом суддівської та адвокатської діяльності - В.А. Попика.

В якості викладачів нині працюють на правових кафедрах ВГІ (філії) ВолДУ, що стали під керівництвом професорів В.А. Летяева і В.М. Меліхова кандидатами юридичних наук, випускники ЮФ різних років - С.А. Шаронов, М. В. Севостьянов, Г.Г. Єгоров , Е.В. Рябова, В.А. Витнов, К.В. Шубенкова.

Юридичний факультет сьогодні - це велике навчальне та наукове

підрозділ ВГІ (філії) ВолДУ

Молодий і динамічно розвинувши ающійся факультет в своїй структурі має нині 5 кафедр:

У складі кафедр близько 50 викладачів, серед яких:

  • 11 докторів наук, професорів
  • понад 30 кандидатів наук, доцентів
  • магістри юриспруденції
  • діючі керівники організацій та установ м Волгограда, г.Волжск і Волгоградської області.

З 1994 по 2009 р.р. очолював юридичний факультет д.ю.н. професор Валерій Олексійович що летить; з 2009 по 2013г.г. - к.ю.н. доцент Максим Володимирович Севостьянов / Нині - директор ВГІ (філії) ВолДУ /;

з 1 вересня 2013р. декан факультету - к.ю.н. доцент Тетяна Костянтинівна Красильникова .

Напрям підготовки - «Юриспруденція»

У числі викладачів і вчених, які здійснюють підготовку майбутніх юристів - заслужені юристи РФ, Почесні працівники вищої професійної освіти РФ, прокурорські працівники, судді, керівники структурних підрозділів різних органів державної влади та місцевого самоврядування. Багато викладачів мають багатий досвід роботи в правоохоронній системі, будучи офіцерами органів МВС РФ у відставці.

Широку популярність серед них в Росії отримали наукові школи з цивільного права та процесу, теорії та історії держави і права, створені професорами П.М. Філіпповим , В.А. Летяевим, В.М. Меліхова.

Вчені ЮФ здійснюють широку програму науково-дослідних робіт в різних областях юридичної науки, активно беруть участь в роботі по вдосконаленню російського і регіонального законодавства, місцевого нормотворчості, а також по науковому консультуванню різних органів влади і місцевого самоврядування з правових питань, беруть участь в розробці законопроектів.

Вчені ЮФ здійснюють широку програму науково-дослідних робіт в різних областях юридичної науки, активно беруть участь в роботі по вдосконаленню російського і регіонального законодавства, місцевого нормотворчості, а також по науковому консультуванню різних органів влади і місцевого самоврядування з правових питань, беруть участь в розробці законопроектів

ЮФ - організатор регіональних і міжнародних науково-практичних конференцій «Захист суб'єктивних прав: історія і сучасні проблеми», «Проблеми теорії російського законодавства», «Системний підхід в організації протидії корупції», за результатами яких були видані монографії та збірники наукових праць, визнані юридичної громадськістю Росії.

Своє лідерство в інноваційній діяльності в регіоні ЮФ підтвердив, ставши організатором магістратури за трьома програмами - це право отримано ВГІ в 2006 році, в числі всього 2 філій державних університетів Росії.

За період навчання з 2006 р дипломи магістрів юриспруденції отримали кілька сотень випускників. Серед них - депутати представницьких органів державної влади Волгоградської області, керівники і фахівці адміністрації г.о. - р Волзький, викладачі вузів, керівники структурних підрозділів, установ і підприємств м Волгограда та Волгоградської області.

Програми підготовки майбутніх магістрів юриспруденції:

  • «Правотворчість та правозастосування сучасної держави»
  • «Цивільне право, сімейне право, міжнародне приватне право»
  • «Кримінальний процес, криміналістика і судова експертиза, теорія оперативно-розшукової діяльності»
На ЮФ вчиться активна і талановита молодь, діє студентське самоврядування, проводиться маса різноманітних і цікавих заходів, спрямованих на гармонійний розвиток всіх сторін особистості майбутніх юристів.

§ Це - проведення улюбленого викладачами і студентами корпоративного щорічного Дня юридичного факультету; надання безкоштовної юридичної допомоги населенню міста; класні години з профілактики правопорушень для учнів підшефних шкіл міста та волонтерська діяльність.

§ Це - студентські олімпіади, конкурси інноваційних проектів, тематичні «Круглі столи».

§ Це підтримка здорового способу життя та перемоги в спортивних змаганнях різного рівня.

Кваліфікація випускників:

1 рівень вищої професійної освіти - бакалаврат. Це вищу юридичну освіту, що надає випускникові право отримати роботу, що вимагає виконавських функцій в області юридичної діяльності. Отримана кваліфікація - «Бакалавр юриспруденції», термін навчання - 4 роки, форми навчання - очна та заочна. Випускник отримує диплом Волгоградського державного університету.

2 рівень вищої професійної освіти - магістратура.

Отримана кваліфікація - «магістр юриспруденції» (термін навчання заочно - 2,5 року на базі бакалаврату).

У 1997р. відбувся перший випуск і за останні роки дипломованими юристами стали понад три з половиною тисяч студентів факультету. ЮФ пишається своїми випускниками, культивує зв'язку з ними, формує з їх допомогою свою корпоративну культуру, яка є важливою складовою іміджу ВГІ, його привабливості в очах громадськості і абітурієнтів.

Випускники юридичного факультету працюють в органах державної влади і місцевого самоврядування, суді, прокуратурі, адвокатурі, нотаріаті, в міських юридичних консультаціях, юридичних відділах крупних промислових підприємств, в підприємницьких і комерційних організаціях, вищих навчальних закладах, продовжують підготовку в аспірантурі.

Серед випускників факультету:

  • А.М. Гузев - депутат Волзької міської думи
  • Ю.В. Щевельов - депутат Волзької міської думи
  • І.М. Воронін - голова міського округу м Волзький, магістр юриспруденції
  • І.А. Дьяченко - керівник Слідчого відділу по м Волзький Слідчого управління Слідчого комітету Волгоградської області підполковник юстиції
  • С.П. Купрін - начальник контрольного управління Адміністрації г.о. - р Волзький
  • Ф.М. Макарівський - голова комітету із забезпечення життєдіяльності міста Адміністрації г.о. - місто Волзький
  • І.С. Дикарев - директор Інституту права Волгоградського державного університету, доктор юридичних наук, доцент
  • В.В. Ращевская - заступник директора правового департаменту Міністерства природних ресурсів РФ (м.Москва)
  • Е.С. Ращевскій - партнер Адвокатського бюро «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв», кандидат юридичних наук, доцент Школи приватного права при Президенті РФ (м.Москва)
  • В.А. Копилов - начальник Управління правового забезпечення ЗАТ «Торговий дім Трубної металургійної компанії / ТМК /» (м.Москва) кандидат юридичних наук
  • А.А. Вовчанський - головний спеціаліст відділу правового забезпечення договірної роботи КП "міжгалузевий виробничо-технічний центр Департаменту міського майна міста Москви", кандидат юридичних наук
  • А.А. Ігнатов - помічник віце-губернатора Волгоградської області
  • О.Л. Виноградов - директор МБУ «Волзька міська філармонія»
  • Д.В. Любітенко - заступник генерального директора з корпоративних та правових питань
    ТОВ "МАН" / г. Волгоград / кандидат юридичних наук
  • І.А. Турбіна - головний спеціаліст правового відділу Департаменту фінансів Адміністрації міста Волгограда
  • І.В. Антипов, Е.А. Антипова - адвокати Волгоградської обласної колегії адвокатів

Ми сподіваємося, що отримані в ВГІ (філії) ВолДУ юридичні знання і компетенції будуть успішно реалізовані нашими випускниками на благо суспільству, послужать розвитку системи державної влади і муніципального самоврядування, зміцнення правової культури і правопорядку в нашому місті, в нашій області, в нашій Росії.

Відгуки роботодавців

Напрям підготовки - «Закордонне регіонознавство»

З 2014 р здійснюється підготовка майбутніх бакалаврів за напрямом «Закордонне регіонознавство».

Професійна діяльність випускника направлена ​​на комплексне вивчення відповідного регіону, групи країн або країни: їх населення, історії та етнографії, економіки і політики, науки і культури, релігії, мови і літератури, традицій і цінностей.

Вона здійснюється у вигляді розробки науково обґрунтованих практичних рекомендацій з відповідних питань діяльності державних органів, що беруть участь в проведенні регіональної та зовнішньої політики, різних наукових, освітніх, інформаційних та культурних обмінів, в реалізації торгово-економічного співробітництва, сучасних двосторонніх і багатосторонніх комунікаційних зв'язків.

Кваліфікація випускника передбачає виконання функцій референта, експерта, консультанта в даній області, перекладача (перекладача-референта) за відповідним мови (мов), що вивчається регіону (країни) при роботі в державних органах, наукових і освітніх установах Російської Федерації.

«Закордонне регіонознавство» - відносно новий напрямок, метою якого є підготовка фахівців в області міжнародних відносин, зарубіжного державного управління і регіональної політики.

Підготовка фахівців за освітньою програмою «Закордонне регіонознавство» покликана заповнити недолік кваліфікованих менеджерів, спеціалізація яких лежить в сфері управління.

Професійна підготовка студентів базується на федеральному державному освітньому стандарті третього покоління і побудована з урахуванням сучасного рівня вимог, що пред'являються роботодавцями до фахівців і експертів в області зарубіжного регіонознавства.

Дисципліни, що входять до навчального плану за даним напрямком підготовки, спрямовані на формування компетенцій, які гарантують успіх у подальшій професійній діяльності.

Студенти, що навчаються за програмою «Закордонне регіонознавство»:

- займаються дослідницькою та проектною діяльністю, починаючи з молодших курсів;

- беруть активну участь в заходах і професійних конкурсах університетського, регіонального і всеросійського рівня.

Професійні компетенції випускників мають практичне застосування.

Регіоноведи - експерти в галузі управління сучасними процесами в регіоні:

- в сфері соціально-політичних комунікацій (соціальна і політична реклама, іміджеві та репутаційні технології, зв'язки з громадськістю);

- соціально-політичної і правової системи (державне управління, виборчі технології);

-економічної політики (регіональний менеджмент, зовнішньоекономічна діяльність).

Випускники мають можливість працевлаштуватися в якості експертів-аналітиків, помічників директорів компаній із зовнішніх зв'язків, менеджерами відділу зовнішніх зв'язків в державних структурах федерального, регіонального, місцевого рівнів; в комерційних фірмах і організаціях різних сфер діяльності.

Після закінчення навчання, випускник готовий вирішувати такі професійні завдання:

1) організаційно-комунікаційна діяльність:

- професійний письмовий переклад офіційної та ділової документації;

- протокольне супровід офіційних осіб і усного перекладу виступів з питань, що стосуються торговельно-економічній та суспільно-політичної проблематики;

- виконання функцій секретаря, секретаря-референта керівників регіональних і Федеральних органів державного управління, відповідальних за проведення зовнішньої політики щодо закордонних країн і регіонів;

2) інформаційно-аналітична діяльність:

- ведення баз даних з різних аспектів соціально-політичного і економічного розвитку зарубіжних країн та регіонів;

- збір і аналіз інформації по окремим країнам, організаціям, діячам з використанням джерел російською та іноземною мовами, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

- підготовка інформаційних буклетів, рекламних проспектів і інших матеріалів, призначених для просування інтересів вітчизняних підприємств і організацій за кордоном, російською та іноземною мовами, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

3) редакційно-видавнича діяльність:

- підготовка дайджестів наукових та інформаційно-аналітичних видань суспільно-політичній і торговельно-економічної спрямованості російською та іноземною мовами, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

- письмовий переклад суспільно-політичної, науково-популярної та художньої літератури;

- первинна верстка інформаційних матеріалів російською та іноземною мовами, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

4) культурно-просвітницька діяльність:

- первинна каталогізація архівних документів, бібліотечних фондів та музейних експонатів, що мають відношення до країни / регіону спеціалізації;

- участь в підготовці і проведенні виставок, презентацій, аукціонів та інших заходів у сфері культури;

- підготовка інформаційних матеріалів про міжнародні заходи в сфері культури, що проводяться в Росії і за кордоном, російською та іноземною мовами, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

5) науково-дослідна та навчально-організаційна діяльність:

- планування, здійснення і презентація результатів індивідуального наукового дослідження;

- складання анотованої наукової бібліографії з тематики, пов'язаної з досліджуваним регіоном, російською та іноземною мовою, а також мовою (мовами) регіону спеціалізації;

- участь в підготовці підручників і навчально-методичних посібників з суспільно-політичним і гуманітарним дисциплінам;

- підготовка інформаційних матеріалів, що містять звіт про результати науково-дослідної діяльності.

Випускники напряму підготовки «Закордонне регіонознавство» успішно працюють перекладачами в м Волзькому, м Москві і Санкт-Петербурзі, вступають до магістратури Південного Федерального Ростовського університету, Санкт-Петербурзького університету, аспірантуру Волгоградського державного університету, захищають кандидатські дисертації.

Студенти напряму підготовки "Закордонне регіонознавство" (група РЗЕ - 141)

Напрям підготовки - «Психологія»

Напрям підготовки - «Психологія»

Становлення спеціальності «Психологія» почалося в 2002 р, в складі юридичного факультету, коли на кафедрі філософії була створена секція психології, до якої увійшли:

  • кандидат юридичних наук доцент О.Н. Макаренко , Керівник секції (нині керівник психолого-соціологічної лабораторії ВГІ ВолДУ)
  • доктор філософських наук професор Л.Р. Сулейманов
  • кандидат медичних наук доцент С.А. Смирнова
  • асистент О.В. Поліна (нині кандидат психологічних наук доцент, зав. Кафедрою)
  • фахівець кафедри з навчально - методичної роботи Є.В. Овчарова (нині кандидат психологічних наук доцент).

У 2002 р. був здійснений перший набір студентів очної форми навчання.

У 2003 р .- набір на прискорену програму (для бажаючих отримати другу вищу освіту) заочної форми навчання; а в 2006 р відбувся випуск перших фахівців з кваліфікацією «Психолог. Викладач психології ».

З 1 вересня 2012р. кафедра увійшла в структуру юридичного факультету

В результаті освоєння освітньої програми бакалаврату, студент набуває:

в педагогічній діяльності:

  • здатність діагностувати рівень розвитку пізнавальної і мотиваційно вольової сфер особистості, здібностей, характеру, темпераменту, особистісних рис;
  • здатність прогнозувати динаміку рівня розвитку пізнавальної та мотиваційно-вольових сфер особистості;

в науково-дослідній діяльності:

  • здатність проводити стандартні прикладні дослідження в певній області психології; здатність реалізовуваті базові процедури АНАЛІЗУ проблем людини, соціалізації індівіда, професійної та освітньої ДІЯЛЬНОСТІ, Функціонування людей с ограниченной можливий, в тому чіслі з різнімі захворюваннямі;
в організаційно-управлінській діяльності:
  • здатність аналізуваті форми взаємодії в трудових колективах;
  • здатність проведення роботи з кадровим складом з метою відбору кадрів та создания психологічного клімату, что спріяє оптімізації виробничого процесса;

в практічній діяльності:

  • здатність Здійснювати Стандартні процедур з надання психологічної допомоги з Використання стандартних технік и процедур; здатність опісуваті Структури ДІЯЛЬНОСТІ професіонала в рамках певної сфери; здатність віявляті спеціфікі псіхічного Функціонування людини з урахуванням особливо вікових етапів, криз розвитку, и чінніків ризики.

здатність Здійснювати Стандартні процедур з надання психологічної допомоги з Використання стандартних технік и процедур;  здатність опісуваті Структури ДІЯЛЬНОСТІ професіонала в рамках певної сфери;  здатність віявляті спеціфікі псіхічного Функціонування людини з урахуванням особливо вікових етапів, криз розвитку, и чінніків ризики

З 2004 р активно функціонує психолого-соціологічна лабораторія, н а базі якої успішно ведуться дослідження за такими тематичними напрямками:

  • депривації довіри
  • професійної компетентності психолога
  • психології маргінальності
  • формування здоров'язберігаючих компетентності;

а також:

  • виконуються прикладні дослідження етнопсихологічних особливостей соціального пізнання представників різних етнічних груп,
  • проводяться тренінги по формуванню різних професійно значущих компетенцій.

За минулі роки лабораторія стала не тільки полігоном для реалізації наукових досліджень викладачів і співробітників кафедри, а й можливістю хоздоговорной діяльності, і головне, - центром тяжіння студентських інтересів та ініціатив (успішно функціонує студентський психологічний клуб «Психея», є своя бібліотека психологічної літератури). Будь-який студент, в разі виникнення важкій життєвій ситуації, завжди може звернутися за допомогою до своїх викладачів.

Науково - педагогічний потенціал кафедри також плідно розвивається: в її штатному складі всі викладачі - кандидати наук, двоє з яких активно працюють над написанням докторських дисертацій; у випускників кафедри з'явилася можливість продовжити навчання в якості аспірантів та здобувачів.

Результати наукових досліджень знайшли своє відображення в друкованих публікаціях - за минулий період викладачами було видано 5 монографій, понад 20 методичних посібників; опубліковано безліч статей в провідних зарубіжних і вітчизняних наукових журналах.

У студентів - майбутніх психологів склалися свої традиції. Це і участь в щорічній «Тижні науки», в традиційному святі ВГІ «Посвята в студенти»; це самий довгожданий і веселе свято - «День Психолога», що дозволяє студентам показати свої інтелектуальні і творчі здібності.

1 лютого 2014 р. кафедра отримала найменування «Кафедра психології», в її складі - яскраві, творчі та неординарні люди, що передають студентам свої знання, досвід, і, безсумнівно, любов до обраної професії - благородної професії «лікарів людських душ».

15 травня 2015 р результаті об'єднання "Кафедри психології" з "Кафедрою фізичної культури" ВГІ утворено новий структурний підрозділ - "Кафедра психології та фізичної культури"

15 травня 2015 р результаті об'єднання Кафедри психології з Кафедрою фізичної культури ВГІ утворено новий структурний підрозділ - Кафедра психології та фізичної культури

Напрям підготовки - «Лінгвістика»

Напрям підготовки - «Лінгвістика»

Підготовку майбутніх лінгвістів в сферах теоретичного і прикладного мовознавства, перекладознавства та міжкультурної комунікації, забезпечує випускає кафедра лінгвістики, утворена в 1996 р

З 1 вересня 2013р. кафедра лінгвістики увійшла в структуру юридичного факультету

Навчально - освітній процес характеризується високим науково-методичним рівнем і якісної матеріально-технічною базою, це:

  • комп'ютерні мультимедійні класи з безкоштовним доступом в Інтернет
  • лінгафонний кабінет
  • лінгвістичне навчальне програмне забезпечення
  • мультимедійні лекційні аудиторії
  • електронні бібліотеки
  • онлайн-ресурси вузу
  • спеціальні системи дистанційного навчання (Moodle, Umka, Edmodo).

Все це дозволяє випускати кваліфікованих і успішних фахівців, що працюють на підприємствах і в іноземних компаніях (ВТЗ, «Coca-Cola», «Поволжі», ВЗАТІ, Торгово-промислова палата та ін.), В центрах іноземних мов, школах, вузах, перекладацьких бюро м Волзького, м Волгограда, м Москви, інших міст Росії.

Викладачі беруть активну і результативно беруть участь в наукових конференціях всіх рівнів, публікують наукові статті та монографії, розробляють навчально-методичні посібники, виграють конкурси на здобуття наукових і освітніх грантів Росії і зарубіжжя. Свою науково-методичну кваліфікацію вони підвищують в російських вузах, а також проходять стажування в вузах далекого і ближнього зарубіжжя.

Кафедра співпрацює з технологічної майданчиком «Пілот» МОУ СЗШ № 35 г.Волжск, розвиваючої мультимедійні технології навчання іноземним мовам; студенти, що працюють в цьому напрямку, досягли чималих успіхів. Так, розроблений ними мультимедійне додаток до підручника англійської мови "Forward", було представлено на Всеросійському педагогічному форумі в Москві (2013).

Викладачі кафедри ведуть велику внеучебную роботу. Щорічно проводяться студентські конкурси (Фонетичний конкурс, День театру, Фестиваль національних культур, Тиждень іноземні мови, Різдво), відеоконференції з проблем молоді зі студентами інших країн; організовується участь студентів в російських і міжнародних конкурсах перекладачів, поїздки в театри, на фестивалі сучасного британського, німецького і французького кіно та інші культурні заходи.

Кафедра лінгвістики здійснює активну співпрацю з учителями та учнями міських шкіл. Протягом навчального року проводяться олімпіади та тестування випускників з іноземних мов; викладачі ведуть уроки, керують науковим товариством школярів, організовують їх участь в заходах кафедри і скайп-конференціях із зарубіжними однолітками. Широко відомий в місті міжнародний шкільний творчий проект «Наша спадщина», щорічно проводиться кафедрою.

Кафедра лінгвістики - це дружний, згуртований колектив викладачів, співробітників і студентів, що має реальні цілі і довгострокові перспективи.

міжкафедральна ю рідіческая клініка - лабораторія ЮФ ВГІ (філії) ВолДУ