Багатьма своїми красотами Крим зобов'язаний недалекоглядно хану Шагін-Гірея. Цей кримський правитель добровільно зрікся свого престолу в марно сподіваючись на перський трон. Так Кримський півострів з небезпечного конфліктного сусіда перетворився на частину Російської імперії. Російська знати швидко облюбувала благодатний південний берег, і аристократи поїхали в Крим, щоб створювати виноградники, будувати палаци і зводити парки.
Воронцовський палац в Алупці - одна з найбільш яскравих пам'яток півострова. Це палац-кінозірка. Якщо при погляді на фасад і просторі зали у вас виникає почуття дежа вю, значить, ви уважно дивилися «Трьох мушкетерів», «Звичайне диво» і «Червоні вітрила». Це далеко не всі фільми, в яких встигли знятися Алупка і палац, але одні з найбільш пам'ятних.
Палац побудував в якості літньої резиденції видатний громадський діяч і бравий військовий граф Воронцов. На дворі стояло 19 століття, епоха, якої цілком правил англійська романтизм. Наймоднішим поетом був Байрон, а найкращими вихователями - англійські гувернантки. Граф Воронцов вважався людиною передовим і освіченим, своїй резиденції надавав великого значення, а тому палац в Алупці довіри не вітчизняним зодчим, а видатному англійському архітектору Едварду Блору .
Поважний містер Блор жодного разу в житті не відвідував Крим. Алупка і Воронцовський палац багато чим завдячуємо людині, який ніколи не бачив результат своєї праці на власні очі. Але це не означає, що Блор проектував палац наосліп. Ні в якому разі! Він мав у своєму розпорядженні найдокладнішими даними про рельєф і особливості місцевості, а фундамент за нього пропрацювала пара інших архітекторів.
Відвідувачів палац вітає Шуваловском проїздом . Цей вузький провулок - справжня машина часу.
Ступаючи на його камені, розумієш, що попереду на тебе чекає ні дати ні взяти середньовічний замок Алупки. Але варто поглянути на фасад і оформлення веж, як на думку спадають мавританські мінарети або навіть легендарна Альгамбра .
В цьому немає нічого дивного: містер Блор змішав в своєму проекті англійська і неомавританському стилі. На його батьківщині подібне змішання ніжно називали «романтизм», а росіяни до цих пір критично називають такий стиль архітектурної еклектикою.
Едвард Блор - не єдиний іноземець, який доклав руку до того, щоб Воронцовський в Алупці перетворився на справжнє диво світла. Алупкінський парк навколо споруджував видатний німецький садівник, над внутрішньою обробкою і різьбленням трудився французький художник. Але левова частка роботи лягла на плечі російських мулярів. За допомогою найпримітивніших інструментів, які тільки можна уявити, вони звели казковий замок. На будівництво було потрібно, ні багато ні мало, 20 років.
Палац Воронцова в Алупці пережив безліч пригод. Їм володіло кілька поколінь поважної російської аристократії, у якій його, звичайно ж, забрали під час революції. Але революція революцією, а на вишукану будівлю у робочих рука не піднялася. Тому, незважаючи на бурхливі історичні події, фасад і інтер'єри палацу практично не постраждали. Вже через 4 роки після торжества робітничого класу колишня літня резиденція графів Воронцових перетворилася в музей. Свого часу там встиг пожити Уїнстон Черчілль, якому радянська влада виділила палац в якості резиденції в 1945 році, на час горезвісної Ялтинської конференції.
Сьогодні не потрібно бути англійською прем'єр-міністром, щоб помилуватися Воронцовським палацом. Він відкритий для всіх бажаючих. І там є на що подивитися! Починаючи від романтичної архітектури і закінчуючи вишуканим зимовим садом.
Усередині працюють експозиції, присвячені живопису, і не можна упустити шанс помилуватися витонченими інтер'єрами, над якими свого часу довго сиділи кращі художники епохи. Та й як не пройтися по паркету, на який ступала нога кращого Д'Артаньяна всіх часів і народів?
Ціни на відвідування Воронцовського палацу і вартість окремих виставок
Найменування послуги Ціна квитка (грн.) Дорослий дитячий 1. Експозиція Парадні зали Головного корпусу Воронцовського палацу 270 130 2. Відвідування Парадному залів Головного корпусу Воронцовського палацу з аудіогідом 270 130 3. Експозиція «Будинок графа А.П. Шувалова »в Шуваловском флігелі 110 55 4. Виставки Гостьового (Шуваловського) корпусу 30 15 5. Виставка присвячена 100-річчю від дня народження Народного художника України Я.А.Басова (Дар професора В.Н.Голубева музею-заповіднику) 20 10 6 . Виставка «Український живопис» в Господарському корпусі 20 10 7. Експозиція «Воронцовська кухня» в Господарському корпусі 110 55 8. Експозиція «Скульптура Південних терас» 50 20 9. «Єдиний квиток» (Всі експозиції і Виставки) 380 200 10. Відвідування парадних залів Воронцовського палацу і Дегустаційні залів «Массандра» 495 11. Експозиція "Квар тиру Дворецького "110 55 12. Екскурсія по парку 50 20 Додаткові послуги 1. Фотозйомка (фотокамера, відеокамера) 30 2. Фотозйомка (телефон) 10
Ціни вказані в рублях. Оптимальним буде покупка комплексного квитка включає в себе відвідування всіх виставок і залів.
Додати коментар
Та й як не пройтися по паркету, на який ступала нога кращого Д'Артаньяна всіх часів і народів?