Пряники ручної роботи, майстер-класи, російські народні ігри - в музеї історії та етнографії міста Югорска відбулася презентація виставки «Друкарський пряник на Русі».
На музейній площі учасники клубу російської культури «Традиція» розважали югорчан веселою музикою і завзятими піснями. Жоден гість заходу не залишився без уваги - гри, хоровод, загадки ... Тут же була розгорнута ярмарок-продаж друкованих пряників ручної роботи з Кунгура, де кожен міг не тільки придбати солодкі «сувеніри», а й продегустувати їх на місці. На виставці гості познайомилися з історією друкованого пряника і пряникової дошки, старовинними звичаями виготовлення в'яземськ, городецкіх і тульських пряників на Русі.
«Готуючись до виставки, ми побували з візитом в Кунгуре, де живе чудова багатодітна сім'я, яка відновила традиції виготовлення тульського пряника. До своїм рецептом вони йшли довго, і на даний момент вони випікають велику кількість різноманітних пряників: медові, цукрові, фруктові, крім в'яземськ, рецепт яких «канув в лету». Форми для пряників дуже складні - це дуже трудомісткий працю. Частина форм ми привезли з Кунгура, іншу запозичили у нашій місцевій майстрині, - каже завідувачка експозиційно-виставкових відділом музею історії та етнографії »Надія Кулінська.
Не тільки подивитися, але і взяти участь в процесі виготовлення ліпного, вирізні і друкованого пряника можна було на майстер-класі, який проводили співробітники музею. Для тих, хто хотів залишити собі на пам'ять сувенір, пройшов майстер-клас з розпису на листковому тісті міні-підківок «на щастя».
«Сьогодні я з подивом дізналася про різноманіття російського пряника, його орнаментах і значенні в народному мистецтві. Під час майстер-класу, мені, як підприємцю, прийшла ідея про придбання подібних форм для відливання фігур по розпису, - поділилася враженнями гостя виставки Марина Грабар. - Дякую організаторам за створення святкової атмосфери ».
Виставка продовжить свою роботу до 24 серпня.
КАТЕРИНА Парфенчиков
фото автора