У порівнянні з 2014 р рівень бідності в Україні підвищився на 10%, за межею бідності опинилася чверть населення країни.
Про це на прес-ланчі, який відбувся 17 липня в Харкові, заявила Сату Кахконен - директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови.
«Економічна криза, що почалася в Україні в 2014 р, привів до того, що рівень бідності зараз вище, ніж п'ять років тому. Якщо в 2014 р за межею бідності жили 15% населення України, то сьогодні - 25% », - зазначила вона.
І це незважаючи на те, що за вказаний період Всесвітній банк вклав в Україну більше, ніж в будь-яку іншу країну, - 5,5 млрд дол.
Сату Кахконен зазначила, що Україна має значний економічний потенціал - вище, ніж у Індонезії, Грузії, Румунії чи Польщі. Однак спроби реалізувати його розбиваються об збиткову економічну політику держави, яка «відстала на 20 років». Це призвело, крім іншого, до погіршення інвестиційного клімату.
«Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України дуже великий і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також є ризики, пов'язані з інфляцією, а вона пов'язана з ростом зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, в результаті чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін », - сказала директор Світового банку.
Проте, за словами Кахконен, положення ще можна виправити.
«Є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, будь то сфера охорони здоров'я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад в держбанках - а це половина всього банківського сектора країни, - щоб кредити не розходилися по «своїм» людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися », - підкреслила вона.
Нагадаємо, інфляція в Україні в рази вище, ніж у сусідів по колишньому СНД і до десяти разів перевищує інфляцію в Іспанії, Чехії та Франції .
За прогнозами Світового банку, в наступному році інфляція в Україні досягне 10% .
Інші економічні новини: У поточному році Україна повинна виплатити за зовнішніми боргами 3,81 млрд доларів
Читайте останні новини економіки і все про ситуацію в Україні та світі на сторінках «2000» і в соціальних мережах Facebook , Twitter , Livejournal , а також Telegram