Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В»

Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» - неполітична, неприбуткова громадська організація, заснована в 1992 році. «Альтернатива-В» була створена з метою сприяння співпраці між молодіжними організаціями, сприяння виробленню молоддю України активної громадянської позиції шляхом задіяння її в різні програми в сфереобразованія, культури, спорту, екології, захисту історичної спадщини та допомоги соціально незахищеним верствам населення. Діяльність ВАМС «Альтернатива-В» спрямована на розвиток більш мирного суспільства, на зменшення соціальної несправедливості. Асоціація отримала всеукраїнський статус в 1999 році.

Основною метою Асоціації є здійснення діяльності, спрямованої на захист молодих людей в Україні, на здійснення їх соціальних, економічних, творчих, духовних потреб і дотримання інших інтересів.

Основні Напрямки діяльності ВАМС «Альтернатива-В» включають:

  • організацію і проведення міжнародних волонтерських таборів на території України за участю української та іноземної молоді (12-20 проектів щорічно);
  • координацію міжнародних волонтерських обмінів (короткострокових і довгострокових),
  • організацію семінарів, тренінгів, консультацій, конференцій на національному та міжнародному рівнях;
  • координацію перебування іноземних довгострокових волонтерів на період від 6 до 12 місяців в соціальних установах України;
  • організацію соціальних програм на місцевому рівні (волонтерство в місцевих соціальних установах, «Добрий вчинок» і ін.).

ВАМС «Альтернатива-В» є:

  • членом Координаційного комітету міжнародного волонтерського руху при ЮНЕСКО (CCIVS / UNESCO /);
  • членом Альянсу європейських волонтерських організацій (Alliance of European Voluntary Service Organisations);
  • офіційним партнером Міжнародної цивільної служби (Service Civil International);
  • FLARE (Свобода, легальне право в Європі);
  • одним з основателейEastlinks (платформа співпраці дляорганізації добровільної служби в східній і центральній Європі);
  • партнером Міжнародної організації міжнародних культурних обмінів (ICYE - Intercultural Youth Exchange).

Щорічно в програмах і заходах асоціації беруть участь 400-500 волонтерів з числа представників української молоді з різних регіонів України. Організація налічує понад 50 активних членів у різних регіонах України.

Програм м а м е ж ду народн и х волонтерських таборів

Ці проекти спрямовані на залучення молоді в активне громадське життя, участь у розвитку місцевої громади та сприяють молодіжному лідерства в соціальній, економічній і політичній сферах. Робота в міжнародних командах сприяє подоланню цинізму, апатії і егоцентризму.

Проекти проходять у формі таборів праці та відпочинку. Протягом 14-28 днів учасники волонтерського табору першу половину дня (4-5 годин в день) присвячують виконанню суспільно корисної роботи місцевого значення. Ця робота передбачає: організацію вільного часу місцевих дітей і підлітків, реконструкцію та реставрацію пам'яток архітектури, благоустрій території та приміщень дитячих будинків, шкіл-інтернатів, реабілітаційних центрів та інших соціальних установ, підготовку фестивалів і просвітницьких акцій на тему прав людини, профілактики ВІЛ / СНІДу , охорони навколишнього середовища та інших найбільш актуальних проблем суспільства. Після роботи учасники знайомляться з культурними цінностями, мовою і традиціями країни, де знаходиться табір, а також країн, з яких приїхали учасники проекту. Зазвичай мова спілкування в таборі англійська, іноді разом з англійською мовою використовується місцеву мову. Певна кількість проектів проходить навесні, восени і взимку, але в основному табори проходять влітку.

Міжнародні волонтерські табори дають молодим людям можливість здійснити подорож в іншу країну, отримати досвід проживання спілкування в міжнародній групі як з групою, так і з місцевим населенням, пізнаючи різні культури і розширюючи свій світогляд і, що важливо, знаходячи нових друзів.

Щороку ВАМС «Альтернатива-В» організовує 12-18 акцій міжнародної громадської допомоги в різних регіонах України - волонтерських таборів, в яких бере участь близько 350 іноземних та українських волонтерів. Реалізація кожного з них можлива виключно за умови тісної співпраці з місцевими громадськими організаціями та / або місцевими державними установами і організаціями.

Програма довгострокового волонтерства

Проекти проводяться у формі індивідуального стажування при установах, які в більшості випадків функціонують у соціальній сфері або займаються проблемами охорони навколишнього середовища. Програма передбачає перебування волонтера на проект за кордоном протягом 6-12 місяців. Робота, яку виконують волонтери, цікава і різноманітна: допомога в роботі вихователів, координація підготовки дитячих свят, організація і проведення занять з іноземної мови, організація роботи гуртків за інтересами в молодіжних і дитячих центрах, допомога в догляді за хворими, участь у природоохоронних заходах і т.д.

Основною метою даної програми є:

  • надання молодим людям (волонтерам) знань, навичок і досвіду в сфері міжкультурної взаємодії, що сприяє їх соціальній інтеграції, виробленні активної громадської позиції та підвищуючи їх конкурентоспроможність на ринку праці;
  • надання конкретної допомоги у розвитку місцевих громад, місцевих неприбуткових установ та організацій;
  • сприяння налагодженню і розвитку партнерських зв'язків між організаціями та установами і сприяння міжнародному обміну досвідом.

ВАМС «Альтернатива-В» дає можливість українським студентам брати участь в таких проектах за кордоном, а також надає допомогу соціальним закладам та організаціям в Україні, залучаючи іноземних волонтерів до своєї діяльності. Програма довгострокового волонтерства дає широкі можливості місцевим установам і організаціям: ентузіазм, енергія, вмотивованість волонтера сприяють розвитку нових напрямків діяльності, дають нові ідеї для роботи на місцевому рівні.

Соціальні програми на місцевому рівні

Проаналізувавши багаторічний досвід співпраці ВАМС «Альтернатива-В» з українськими і зарубіжними державними установами та громадськими організаціями, а також з огляду на бажання молоді робити щось корисне для суспільства, тим самим набуваючи новий життєвий досвід, нові знання і навички, наша організація ініціює проведення щорічних акцій, спрямованих на розвиток соціального партнерства та волонтерства на місцевому рівні.

"Весняний тиждень доброти"

"Осінній тиждень доброти"

"Волонтерство в місцевих соціальних установах"

"Добрий вчинок"

Головна мета акцій - поширення ідей волонтерства, як важливого ресурсу для вирішення соціальних проблем місцевого населення, привернення уваги до традицій благодійності та розвиток соціальної відповідальності бізнесу. Завдання акцій - надати допомогу тим, хто її потребує, привернути увагу громадськості до важливої ​​ролі благодійної діяльності у вирішенні соціальних проблем місцевої громади та запросити до участі у волонтерській деятельностікак якомога більше громадян, установ, організацій та бізнес-структур.

"Весняний тиждень доброти", "Осінній тиждень доброти", "Волонтерство в місцевих соціальних установах", "Добрий вчинок" - це комплекс заходів, в рамках яких всі бажаючі (юридичні та фізичні особи) можуть реалізувати своє бажання зробити щось корисне для місцевої громади, допомогти тим, хто цього потребує. Це може бути будь-яка робота - від проведення работпо реконструкцііна території дитячих будинків і притулків міста (фарбування дитячих ігрових майданчиків, огорож і т.д.), збору благодійних пожертвувань для передачі соціальним установам (іграшок, одягу, канцелярських товарів, книг, музичних дисків і т.д.) до проведення занять по іностраннимязикам, організації творчих майстерень в дитячих будинках, школах-інтернатах.

Ми віримо, що кожна молода людина має величезний потенціал і чималими здібностями, але не всі вони розкриваються за учнівської партою, на університетській лаві. Для того, щоб людина мобілізував свій внутрішній потенціал, розкрив і розвинув в собі нові якості, придбав нові навички та досвід, іноді необхідно опинитися на відстані тисячі миль від рідної домівки і від тих, до кого він звик звертатися за порадою в будь-якій життєвій ситуації. Необхідно задати собі питання «Що я знаю?», «Що я вмію?», «Чого я стою?», Кинувши виклик собі, і результат не змусить довго чекати!

Всеукраїнська асоціація молодіжного співробітництва «Альтернатива-В»

Україна, 83086, м.Донецьк, пр-т Полеглих Комунарів 7, каб. 504
тел .: +38 (062) 304 55 34 факс: +38 (044) 234 43 97

e-mail: [email protected]
web: www.alternative-v.com.ua


Необхідно задати собі питання «Що я знаю?
», «Що я вмію?
», «Чого я стою?