Вступна кампанія: найпопулярніші виші - у Львові, а спеціальності - дизайн і IT

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

5 серпня 2015 року, 7:14 Переглядів: 5 серпня 2015 року, 7:14 Переглядів:   Поступово & nbsp; попит & nbsp; на економічні & nbsp; спеціальності & nbsp; падає

Поступово & nbsp; попит & nbsp; на економічні & nbsp; спеціальності & nbsp; падає. Фото: Григорій Салай

Вступна кампанія-2015 добігає кінця: українські абітурієнти ось-ось побачать списки людей, рекомендованих до зарахування. Їх повинні оприлюднити 6 серпня.

Оригінали документів від майбутніх студентів ВНЗ чекають до 10 серпня, а зарахування закінчиться вже 11 серпня. Всього, за даними МОН, до вузів надійшло 1,82 млн заяв від 519 485 абітурієнтів. Більше 750 тисяч заяв було подано в електронному вигляді, що дозволило уникнути черг у приймальних комісіях, кажуть експерти. Держзамовлення в цьому році, як уже писала "Сегодня", зменшився на 12,6%, і становить близько 271 тисяч осіб. На перших місцях по подачі заяв - львівські вузи: КНУ ім. Шевченко в підсумковому рейтингу скотився з 2 на 3 місце, а НТУУ "КПІ" - з 4 на 7 місце (див. інфографіку).

ДИЗАЙН І IT. Серед популярних спеціальностей як і раніше - правознавство і економіка, але все більше зростає попит на IT-спеціальності. Великий конкурс у цьому році на журналістику (наприклад, у Львівському університеті ім. Івана Франка - 39 осіб / місце), англійську філологію, міжнародні відносини. Але ректор "Львівської політехніки" Юрій Бобало каже, що за конкурсом не варто судити про популярність спеціальностей, так як він сильно залежить від держзамовлення: "Наприклад, у нас тільки за заявами з першим пріоритетом конкурс на спеціальність психологія - 20 осіб на місце. Але там всього 5 місць за держзамовленням. З іншого боку, вкрай популярна спеціальність "Програмна інженерія": місць за держзамовленням 90, але заяви із зазначенням спеціальності як першого пріоритету подали 527 осіб. Популярні в цьому році дизайн, архітектура, інформація, а економічні спеціальності стали менш популярні. Комп'ютерні же науки - на них великий і держзамовлення, і попит: це і програмна інженерія, і інформатика, і прикладна математика, і інформація ". За словами ректора НТУУ" КПІ "Михайла Згуровського, зміни в попиті на професії відбулися, але не за один рік: "За останні 10 років такі спеціальності, як правознавство, управління йдуть на другий план. З наших профільних спеціальностей найбільш популярні: IT, телекомунікації, авіація і спеціальності, пов'язані з інформаційною кібербезпекою, космосом, наноматеріалів і нанотехнологіями ".

ПРІОРИТЕТИ І гуманітарку. Для університетів вступна кампанія цього року пройшла безболісно, ​​кажуть ректори. "Університети ніяк не могли вплинути на вибір абітурієнта. Наша роль звелася до прийому заяв, - каже Бобало. - А ось у абітурієнтів вже на етапі зарахування може виникнути плутанина: їм доведеться уважно стежити за всіма списками вузів, де вони вибирали спеціальності - особливо, якщо за першим пріоритетом вони не пройшли ". Координатор "Студзащіти" Андрій Черних запевняє, що проблем виникнути не повинно, адже велика частина пріоритетів відсівається автоматично: "Якщо людина проходить по третьому пріоритету, то нижчі вже не беруть участь". Нагадаємо: в цьому році абітурієнтам дозволили подавати до 15 заяв - в 5 вузів на 3 спеціальності, присвоївши кожній заяві пріоритет (від 1 (вищий) до 15). А зарахування до вищого навчального закладу відбувається автоматично: якщо абітурієнт пройшов на кілька спеціальностей, то йому запропонують ту, якої він привласнив найвищий пріоритет.

Згуровський тим часом критикує держзамовлення від МОН: "Є ряд базових секторів економіки, які створюють наш ВВП: той же індустріальний комплекс з приладо- машинобудуванням, електронікою, матеріалообробка ... На них в цьому році отримали менший держзамовлення! Зате підвищили держзамовлення на гуманітарні спеціальності , які не так сприяють економічному зростанню (наприклад, релігієзнавство). Це некомпетентно щодо інженерних, технічних і матеріалообрабативающіх професій ". У МОН пояснюють: додаткові місця на гуманітарні спеціальності пов'язані з ростом попиту на них - наприклад, на культурологію, психологію і мови.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вступна кампанія: найпопулярніші виші - у Львові, а спеціальності - дизайн і IT". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Олександра Захарова, Ксенія Цівірко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ