Бите скло - той вид твердих побутових відходів, яке наше суспільство щодня виробляє в неосяжних обсягах.
Битий посуд, лампочки, шибки, порожні пляшки та банки - відправляючи все це на смітник, мало хто замислюється про те, що в природі це сміття розкладанню не підлягає. Тим часом, скло прекрасно піддається вторинній переробці, дозволяючи звільняти величезні площі на полігонах для зберігання ТПВ і не займати нові. Ідеально, якщо коли ми прийдемо до роздільного збору сміття, коли окремо збирається скляні відходи, пластик, папір і т.п. І до роздільного вивозу сміття (див. вивезення сміття Ногінськ ).
Для виготовлення скла потрібна велика кількість піску, вапняку і кальцинованої соди, чиї природні запаси не безмежні. Одна тонна битого скляного бою еквівалентна тонні природної сировини! У Європі про це прекрасно знають, тому більше 80 відсотків битого скла потрапляє в переробку.
Вторинна переробка скла - відмінний бізнес!
Навіть якщо не брати до уваги екологічний момент, вторинна переробка скла - прекрасна можливість відкрити свою справу. Колосальних фінансових витрат не буде потрібно, зате окупність можна очікувати в досить короткі терміни. Слід додати, що скло піддається рециркуляції повністю, тому виробництво не шкодить навколишньому середовищу.
Цей сегмент ринку примітний тим, що не виникає проблем як з постачальниками сировини для переробки, так і з споживачами кінцевого продукту. На багатьох виробництвах охоче застосовують відходи скляного бою. Наприклад, в металургії при додаванні 20 відсотків склобою в шихту (суміш, що йде в плавку) дозволяє заощадити від 4 до 6% енергоносіїв. Крім того, істотно знижується кількість шкідливих викидів в атмосферу:
- на 20% - двоокису сірки;
- на 16% - дрібного пилу;
- на 8% - оксиду азоту.
З скляної сировини виробляються різні матеріали:
- стеклопорошок різних фракцій;
- дрібнозернистий бетон (піна минерализуется порошком склобою, при цьому частка скляної крихти може досягати 95%);
- лужноземельних і шлакостельное скорозшивач (частка скла - від 6,5% до 45%);
- силікатні утеплювачі;
- матеріали для радіаційного захисту;
- піноскло (ізоляційний матеріал, що володіє відмінними теплоізоляційними і пожежостійкими якостями, а також перешкоджає поселенню комах і гризунів).
«Вторинне скло» з успіхом використовується при виробництві:
- керамічної сантехніки;
- фільтрів для води;
- цегли (як флюсів);
- великого асортименту абразивних матеріалів;
- як основа верхнього шару покриття майданчиків на спортивних об'єктах;
- ізоляційних матеріалів.
Етапи вторинної переробки скла
Етапи вторинної переробки скла можуть відрізнятися в залежності від вимог, що пред'являються до кінцевого продукту. Але основні етапи технології залишаються незмінними:
- збір,
- доставка (транспортування),
- обробка (сортування, сепарація, відмивання, очищення, просушування),
- дроблення,
- додавання присадок (якщо це необхідно), різних наповнювачів, газо-просвітників;
- виготовлення кінцевої продукції.
Як і на інших виробництвах, якість кінцевої продукції безпосередньо залежить від вихідної сировини. Зокрема - від його чистоти, за яке відповідає всепараційні обладнання, в складі якого безліч фільтруючих елементів, разноячеістих решіток, уловлювачів, магнітів.
Напружувати інженерну думку і самому конструювати сепараційний тракт не потрібно: всі ці процеси давно налагоджені і лінії по втор-переробці битого скла працюють повністю в автоматичному режимі. Крім сепараторів-роздільників в них входять камери для просушування, шредери, гвинтові конвеєри, форми, печі.
У Росії цей вид підприємництва не розвинений так, як міг би. Так що зайняти своє місце під сонцем в цьому сегменті ринку поки ще можна. Запорука успіху - бажання працювати і продуманий бізнес план.