вузи Чехії

Архів (2016р.) Архів (2016р

Випускники білоруських шкіл і вузів мають багато можливостей, щоб стати студентами чеських вищих навчальних закладів http://eurostudy.cz . До того ж вони можуть навчатися на бюджетній формі навчання, що є ще одним фактором доступності чеського освіти для будь-якого абітурієнта з Білорусі.

Специфіка НАДХОДЖЕННЯ І ВУЗИ

У чеський вуз можна подати документи на вступ після закінчення загальноосвітньої школи, або вузу. Наявність білоруського диплома про освіту є істотним плюсом, оскільки вам можуть скоротити навчання на кілька років. Якщо ви вступаєте на схожу спеціальність, то шанси збільшуються.

Найпрестижніший вуз Чехії називається Карлов університет. Він знаходиться в столиці. Карлов університет славиться гарною підготовкою студентів медичних спеціальностей. Фахівців з технічних і математичних наук готують в Технологічному університеті в Брно, економістів - у Вищій школі економіки в Празі, юристів, філософів і педагогів - в Університеті Палацького в Оломоуці.

ВСТУПНІ ІСПИТИ

Іноземні громадяни надходять в чеські вузи на загальних підставах. Зазвичай іспит з чеської мови не проводиться. Але навчання за рахунок бюджету пропонується тільки чеською мовою. Мова можна попередньо вивчити в Мінську, але більшість студентів-слов'ян вчать його в Чехії. Вони спочатку надходять на підготовчі курси, а через певний час до вузу. Конкурс до вищих навчальних закладів Чехії становить дві особи на місце, але багато що залежить і від конкретної спеціальності. Вступні випробування включають в себе 2-3 тести, які здають в письмовій формі. Іноді студентів зараховують за підсумками конкурсу атестатів.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

У країні є і державні і приватні вузи, яких приблизно порівну. Навчання в державному вузі на чеською мовою безкоштовне. Іноземною мовою (англійською або німецькою) і в приватних вузах - платне. Щорічна вартість навчання варіюється від 1 до 20 тисяч євро залежно від вузу, міста, спеціальності та інших факторів. Як правило, найдорожче навчання в столиці.

НАВЧАННЯ

На відміну від білоруської чеська система навчання вільніша: ніхто не буде стежити за вашою відвідуваністю. Головне - здати тести. Особливість в тому, що всі тести необхідно здавати в письмовій формі. Багато студентів в процесі навчання проходять стажування в одній з європейських країн або в США.

СТИПЕНДІЇ ТА ПІЛЬГИ

Стипендії в Чехії невисокі, тому кожному студенту дозволяється підробляти. Іноземні студенти мають ті самі права і пільгами, що і чеські. Їм надається відстрочка від армії і довгострокова віза.

ПЕРСПЕКТИВИ ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАННЯ

У Чехії існує фундаментальну наукову навчання, яке представлено аспірантурою. Білоруси-випускники чеських вузів в прискореному режимі отримують право на постійне місце проживання в країні. З чеським дипломом про вищу освіту ви можете жити і працювати в інших державах ЄС або при бажанні продовжити своє навчання в будь-якому з вузів країн Євросоюзу.

За словами білоруських студентів, які вже мають досвід навчання в Чехії, вчитися там досить складно. На перших порах додаткові труднощі пов'язані з навчанням на іноземних мовах, але з часом звикаєш. Однак ніхто не скаржиться. Всім студентам подобаються демократичні професора, з якими найчастіше можна поспілкуватися в неформальній обстановці. Вчитися цікаво. Серед студентів, крім чехів, багато поляків, але зустрічаються також і словаки, росіяни, українці і білоруси. Слов'янські мови дуже схожі, тому молодь в принципі може спілкуватися кожен на своїй мові і при цьому розуміти один одного. Майже всі чехи говорять англійською мовою.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Спробуємо підрахувати, скільки грошей потрібно білоруському студенту для проживання і навчання в Чехії.

1. Житло. Оренда квартири обійдеться 8 - 12 тисяч крон * в місяць. Гуртожиток варто 2500 - 3300 крон на місяць.

* Курс: 1 євро - 25 крон, 1 долар - трохи більше 16 крон.

2. Транспорт. Вартість місячного проїзного 550 крон (або 1480 крон за квартал), студентський коштує 260 крон за місяць (720 крон - квартал). Студентський проїзний дійсний тільки до досягнення 26 років. Авіаквитки з Чехії в усі великі міста ЄС стоять от 2000 крон.

3. Їжа. На приготування домашньої їжі і на вечерю в ресторані 1-2 рази в тиждень йде близько 1000 - 1200 крон. Але можна і заощадити і вкластися в 400 крон. Вартість обіду в студентській їдальні - 35 - 40 крон, в кафе - до 100 крон, вечеря - від 120 - 150 крон. Пиво коштує від 25 - 35 крон в барі, від 15 крон в забігайлівці.

4. Одяг. Майка до 300 крон, сорочка 300 - 500 крон, штани - від 300 крон.

5. Побут і розваги. Послуги перукаря і косметолога в Празі коштують дорожче, ніж в Мінську. Квиток в кіно обійдеться 120 - 150 крон.