Weekend в Казані: Олена Ваєнга, Пахом і «Вініломанія»

23.12.2016

10 найцікавіших подій зі світу культури за версією «БІЗНЕС Online». 23 - 25 січень

Фестиваль нової татарської культури Jadidfest в «Зміні», творчий вечір Олександра Сладковський в ГБКЗ, відкриття виставки художника Ігоря Калінаускаса «Віддзеркалення» в честь дня народження INK Gallery, передноворічний ярмарок вінілових платівок «Вініломанія» в Rockstar Bar і багато іншого підготував нам останній передноворічний уїк -енд. Влаштувати похід по найцікавішим заходам - ​​відмінна можливість підняти собі настрій перед довгоочікуваним Новим роком.

1. Творчий вечір Олександра Сладковський в ГБКЗ ім. Сайдашева

24 грудня

24 грудня

Художній керівник і головний диригент Державного симфонічного оркестру РТ Олександр Сладковський підведе підсумки творчої діяльності, поділиться історіями з життя, а також втягне глядачів в живій і пристрасний розмова з відповідями на питання і приємним спілкуванням. Крім того, в цей вечір прозвучать улюблені твори маестро.

6 +

ГБКЗ ім. Сайдашева (пл. Свободи, 3), початок - о 17:00

2. Фестиваль. Jadidfest в «Зміні»

25 грудня

25 грудня

В останню неділю грудня пройде головна подія в світі татарського дизайну, літератури і культури - фестиваль нової татарської культури Jadidfest. Всіх запрошують познайомитися з молодими і креативними дизайнерами, художниками, кулінарами, музикантами та іншими представниками креативних індустрій. На фестивалі кожен зможе знайти для себе щось цікаве: взяти участь в тематичних майстер-класах, стати слухачем лекторію про татарську Казані, відвідати відкриту екскурсію про зниклих озерах міста, скуштувати смачні ласощі, подивитися кіно про європейську татарської еміграції oт Yummy Music, послухати акустичний концерт татарської рок групи Oscar & c7c5 і поетичний перформанс від Йолдиз Міннуліной і Радіф Кашапова і, звичайно ж, знайти для себе і своїх улюблених новорічні подарунки та нові знайомства. На маркеті представлені роботи дизайнерів з національним татарським компонентом з різних міст Росії: сувеніри, вироби ручної роботи, аксесуари, дитяча література, національна взуття, посуд, предмети інтер'єру та багато іншого.

Розклад фестивалю тут . Вартість квитка - 100 рублів.

6 +

Центр сучасної культури «Зміна» (вул. Бурхана Шахиді, 7), початок - о 12:00

3. «Вініломанія» в Rockstar Bar

24 грудня

Передноворічний ярмарок вінілових платівок «Вініломанія» пройде в ці вихідні. Популярність старих добрих вінілових платівок в світі все зростає. Так що знавці і любителі неповторного звучання вінілу, власники гігантських колекцій і початківці вініломани - в цей суботній день все зберуться в Rockstar Bar, щоб поспілкуватися, послухати, продати, купити і обміняти заповітні чорні диски, що несуть в собі саму душу музики.

Вхід вільний. Для продавців - 500 рублів за стіл.

6 +

Rockstar Bar (вул. Пушкіна, 29а), початок - о 11:00

4. Пахом в «Зміні»

24 грудня

У центрі сучасної культури «Зміна» художник, актор, сценарист і музикант Пахом прочитає лекцію «Як стати багатим і щасливим після смерті», потім відбудеться його концерт «Пахом сказав», в якому візьме участь відомий казанський музикант Митя Бурмістров.

Сергій Пахомов, відомий під псевдонімом Пахом, народився в Москві. Творча біографія артиста - це акторська, художня, музична діяльність, а також роботи в жанрі стендап-камеді. Пахомов відомий завдяки своїм лекцій і комічним монологів. Він також активно займається концертною діяльністю. Так, спільно з музикантом Михайлом «Вівісектора» Антиповим він записав три альбоми: «Бонча», «Життя - веселий карнавал» і «Москва». У 2013-му з'явився альбом Пахома і Прохора «Курлик».

Вартість квитка - 300 рублів (200 рублів з репоста цієї записи ).

18+

Центр сучасної культури «Зміна» (вул. Бурхана Шахиді, 7), початок - о 19:00

5. Концерт. Олена Ваєнга в «Баскет-холі»

24 грудня

Олена Ваєнга є однією з небагатьох співачок на вітчизняній сцені, що поєднує в своїй творчості діаметрально протилежні музичні стилі і жанри, об'єднуючи їх в одному просторі, де немає кордонів, а є лише взаємини за допомогою музики і творчості. В її репертуарі авторська музика, західноєвропейські напрямки (funk, soul, bossnova, folkrock, rock), старовинний російський романс (в концертній програмі виконуються романси Вертинського), музика народів світу (українські, російські, білоруські, іспанські та інші народні пісні), а також власні вірші. Це просто С.Л.О.В.А., які можливо коли-небудь будуть покладені на музику. Палітра творчості Олени багатогранна: це і «лірична Ваєнга», і «бунтівна патріотка», і «споглядають художниця».

Вартість квитка - 1500 - 3000 рублів.

16+

«Баскет-хол» (вул. Спартаківська, 1), початок - о 19:00

6. Виставка. Ігор Калінаускас в INK Gallery

з 24 грудня

Свій перший день народження художня галерея INK Gallery відзначить відкриттям виставки «Віддзеркалення» головного арт-куратора галереї Ігоря Калінаускаса. Художник всім своїм життям і творчою діяльністю стверджує, що у кожної людини є шанс створити сенс свого одиничної унікальною життя, життя як відображення свого внутрішнього суб'єктивного світу. Невипадково нову виставку, приурочену до року галереї, вирішили назвати «Віддзеркалення». Організатори обіцяють, що формат експозиції буде несподіваним, це буде «Виставка. Театр. Гра ». Крім того, філософ, мислитель, театральний режисер, художник Калінаускас запрошує на свою лекцію «Цивілізація і культура», де запропонує свій погляд на розгляд змісту слова «культура», співвідношення понять «цивілізація» і «культура» в сучасному світі, а також поділиться , чому, на його думку, культура людства - це історія людської душі.

* Ігор Калінаускас - почесний член Російської Академії мистецтв, автор понад 1000 полотен, які в різний час експонувалися у Франції, Німеччині, США, Швейцарії, Великобританії, Італії, в Москві і Санкт-Петербурзі. Велика частина його картин знаходиться в приватних колекціях. INK - творчий псевдонім художника.

Вхід вільний.

6 +

INK Gallery (вул. Муштарі, 19), початок - о 17:00, лекція - о 19:00

7. Концерт. Duo Zikr в церкві Святої Катерини

23 грудня

В євангелічно-лютеранської церкви Святої Катерини відбудеться виступ дуету Duo Zikr, учасниками якого є філософ, художник, режисер Ігор Сілі н (сценічний псевдонім Ігоря Калінаускаса) і актриса Ольга Ткаченко. Duo Zikr - це жива музика, що означає причетність слухачів усього, що відбувається на сцені. Вільна імпровізація виростає з навколишнього простору і підхоплюється майстерними голосами. Сілін і Ткаченко будуть імпровізувати, використовуючи унікальну техніку Free Voice, прийоми класичного вокалу, православного піклування, тибетської мантровой музики. Підкорюють силою, широтою діапазону і гармонією голоси задовольнять слух найвимогливіших слухачів. Вони не співають в академічній манері, спираючись на звичний нашому слуху гармонійний ряд, вони йдуть глибше, за форму, озвучують суть змісту теми своїх імпровізацій, використовуючи вишукану техніку вібраційного голосоведения. Звук народжується всередині тіла, і завдяки тілесним резонаторам і вібрацій виходить специфічний тембр.

Інформація про квитки тут .

12+

Церква Святої Катерини (вул. Карла Маркса, 26), початок - о 19:00

8. Кіно. «Пасажири» в казанських кінотеатрах

з 22 грудня

Науково-фантастична драма «Пасажири» мелодрама від сценариста «Прометея» Джона Спейтс з Крісом Праттом і Дженніфер Лоуренс стартувала в прокат. Це не франшиза, що не комікс і не екранізація бестселера. Космічний корабель «Авалон» летить для освоєння далекої планети. Політ триватиме 120 років, і тому екіпаж і колоністи знаходяться в глибокій глибокого сну. Вони повинні вийти з неї лише за кілька місяців до приземлення. Через 30 років після початку подорожі «Авалон» натикається на потужний метеорний потік. Система захисту не справляється, в корабельному комп'ютері відбувається збій, і це активує капсулу глибокого сну, в якій знаходиться механік Джим (Пратт). Хлопець виявляється єдиним бодрствующим людиною на всьому кораблі, причому знову зануритися в заморозку він не може. Відповідного обладнання на «Авалоні» немає. Минає рік, перш ніж завчасно пробуджується письменниця-журналістка Аврора (Лоуренс) і Джим перестає сходити з розуму від самотності.

16+

9. Open Space Market в «Республіці»

з 23 грудня

Традиційно смачно поїсти, послухати чудову музику, отримати корисні знання і, звичайно, знайти оригінальні подарунки до Нового року запрошує передноворічний дизайнерський фестиваль Open Space Market. На маркеті присутні корнери з предметами інтер'єру та декору, керамікою і посудом, одягом, взуттям, прикрасами, книгами та ілюстраціями; в лекторії проходять лекції та практичні майстер-класи за різними напрямами; представлена ​​і найрізноманітніша їжа з новорічним настроєм.

Вартість квитків: для дорослих - 100 рублів, для школярів і студентів - 50 рублів.

0 +

Торговий центр «Республіка» (вул. Петербурзька, 9), початок: 23 грудня - о 14:00; 24 і 25 грудня - о 12:00

10. Виставка. «Новорічні історії нереальних героїв. Лялькові сезони »в« Ермітаж-Казань »

з 21 грудня

У центрі «Ермітаж-Казань» відкривається виставка, яка завершує Рік кіно - «Новорічні історії нереальних героїв. Лялькові сезони ». Її герої добре знайомі нам по кіно і мультфільмів, казок, міфів і легенд. Зворушливі ляльки-діти в новорічних костюмах, Біла королева, веселий різдвяний олень-качалка, Червоний кінь, Дракон, абсолю (Синя гусінь), кумедні ведмедики і загалом понад 50 творінь казанських художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва створюють святковий новорічний настрій. У валяних ляльках діти дізнаються персонажі казок Туве Янссон про мумі-тролів, а в «Лицарі на равлику» - американського актора Едріана Броуді (фільми «Готель« Гранд Будапешт »і« Піаніст »). На виставці представлені мультфільми, присвячені зимових свят, і ескізи до них. Персонажі різдвяного вертепу - Марія і немовля Ісус, Йосип і ангели, пастухи і вівці - розмістилися в расписном старовинному шафі. Крім того, кожен відвідувач виставки може взяти участь в захоплюючих екскурсіях і творчих заняттях.

Вартість квитка - 150 рублів. Для пенсіонерів та студентів - 100 рублів, для школярів - 80 рублів. Вартість екскурсії - 800 рублів (група до 20 осіб).

0 +

Центр «Ермітаж-Казань» (пр. Шейнкмана, 12), виставка працює: вівторок - неділя з 10:00, в п'ятницю - з 11:00, понеділок - вихідний.

Якщо ви дізналися про цікаву подію в світі культури, про це можна повідомити по ел. поштою [email protected]