WikiZero - Атлас зоряного неба

Wikipedia

open wikipedia design.

Атлас зоряного неба - збірник карт , Що зображують нерухомі або повільно змінюються об'єкти зоряного неба , З яких одні спостерігаються безпосередньо - зірки , туманності , галактики ; інші введені за домовленістю - такі межі і лінії сузір'їв ; треті мають спеціальний характер - такі радіантів метеорних потоків .

Атласу зоряного неба передували ілюстративні зображення сузір'їв, в основному, міфологічного характеру. Незважаючи на часом видатну виразність зображуваних фігур, ці публікації не можна вважати астрономічними роботами: точність нанесення сузір'їв поступалася навіть точності, що досягається при словесному описі, прийнятому в роботах античних астрономів. Однак уже в XIII столітті з'являються перші зоряні карти , На яких присутній система небесних координат [1] .

Атласи зоряного неба тривалий час утримували крім зображень зірок графічні фігури сузір'їв. Це диктувалося не тільки традицією або естетичним почуттям авторів, а й астрономічної практикою того часу: координати зірок на небі фіксувалися за допомогою словесного опису їх положення в постатях персонажів сузір'їв, при цьому досягалася точність до 8 хвилин дуги.

Деякі історичні атласи:

В сучасності використовуються як мальовані, так і фотографічні зоряні атласи [1] .

Друковані атласи зоряного неба російською мовою

  1. Михайлов А. А. Атлас зоряного неба: Чотири карти зоряного неба до 50 ° південної відміни, що містять всі зірки до 5½ величини / АН СРСР ; Головна астрономічна обсерваторія ; Всесоюзне астрономо-геодезичне товариство . - 4-е изд. - Л.: наука , 1978. - 12 с. - 17 000 прим.
  2. Сторм Данлоп. «Атлас зоряного неба». Видавництво: АСТ; 2007 р .. 224 стр .; ISBN 978-5-17-042311-8
  3. Ян Рідпат. «Зірки і планети. Атлас зоряного неба ». Видавництво: «Астрель». 2004 р 400 стор., ISBN 5-17-026805-X , 5-271-10012-X, 0-00-710079-5

Найбільш відомі друковані атласи зоряного неба на англійській мові

  1. Uranometria 2000.0 . У трьох томах (1 і 2 том - власне атлас, 3-й том - каталог НЕ-зіркових об'єктів. [2]

Безкоштовні PDF-Атласи Зоряного Неба

  1. Beginners Star atlas (Атлас Зоряного Неба для початківців любителів астрономії).
    Атлас призначений для початківців любителів астрономії, оглядів неба в бінокль і невеликий телескоп, а також для ширококутної астрофотографії. До атласу додається каталог туманних об'єктів. Він спеціально оптимізований для друку на зворотному боці кожної карти атласу.
  2. Taki's Star Atlas
    Безкоштовний PDF-Атлас Зоряного Неба від японського любителя астрономії. Нанесені зірки до 6.50 зоряної величини.
  3. The Mag-7 Star Atlas Project
    Атлас включає в себе 20 карт, на яких нанесені зірки до 7,25 зоряної величини (включаючи і подвійні зірки, на картах вказані горизонтальною лінією), а також 550 туманностей, галактик і зоряних скупчень. Є чорно-білий та кольоровий версії карт. Автор - Andrew L. Johnson
  4. Пошуковий Атлас зоряного неба Івана Мхітарова.
    Призначений для любителів астрономії, які цікавляться наглядом туманних об'єктів. Атлас складається з 315 карт формату А4, що покривають область неба від + 90 ° до -55 ° по відміні. Оскільки атлас призначений для пошуку слабких діпскай-об'єктів, на ньому не позначені назви, фігури і межі сузір'їв, а також імена яскравих зірок (на небі вони не намальовані).

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.