open wikipedia design.
Надія Бабкіна
23 червня 2016 Основна інформація Ім'я при народженні Надія Георгіївна Бабкіна Дата народження 19 березня 1950 (1950-03-19) (69 років) Місце народження Чорний Яр , Астраханська область , СРСР Країна СРСР СРСР →
Росія Росія Професії Співочий голос контральто Інструменти вокал [D] жанри російська народна музика , поп музика , шансон , етно-рок нагороди babkina.ru Аудіо, фото, відео на Вікісховища
Надія Георгіївна Бабкіна ( 19 березня 1950 , Чорний Яр , Астраханська область ) - радянська і російська народна і естрадна співачка, актриса, телеведуча, дослідниця народної пісні, педагог, депутат Московської міської думи. Засновниця і художній керівник ансамблю « російська пісня »(З 1974 року ). Художній керівник - директор Московського державного музичного театру фольклору «Російська пісня». Народна артистка РРФСР ( одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві ) [1] . лауреат премії Ленінського комсомолу ( 1978 ). Член Партії " єдина Росія »з 2001 року . Професор, доктор мистецтвознавства (1996) Міжнародної Академії наук (Сан-Марино) [2] . Почесний академік Міжнародної Академії інформації, інформаційних процесів і технологій (МАІІПТ, 1996) [2] .
народилася 19 березня 1950 року в селі Чорний Яр Астраханській області [ Джерело не вказано 490 днів ]. З раннього дитинства співала.
У 1967 році вступила в Астраханське музичне училище . Через два роки почала працювати солісткою-вокалісткою при Обласному управлінні кінофікації і кінопрокату в Астрахані (співала в кінотеатрі перед початком сеансів) [ Джерело не вказано 490 днів ].
У 1971 році склала іспити і вступила на диригентсько-хоровий факультет Державного музично-педагогічного інституту ім. Гнєсіних . Закінчила за двома спеціальностями: диригування народним хором (1976) і сольний народний спів (1983) [2] .
У 1975 році в стінах вузу був утворений перший склад ансамблю «Російська пісня», в складі якого було шість дівчат [2] . На перших концертах ансамблю в невеликих містах і селах народу збиралося мало. Виступали і в фабричних і заводських цехах при працюючих верстатах. Першим помітним успіхом став виступ в Сочі на Всеросійському конкурсі радянської пісні в 1976 році [ Джерело не вказано 490 днів ]. Невдовзі до гурту дівчат додалися троє чоловіків. Виконано понад 100 обробок російських народних пісень, створено велику кількість тематичних концертних програм, вистав, народних дійств ( «Весілля», «Масляна», «Нічне ворожіння». «Коли пісок зійде», «" Російська пісня "збирає друзів» і ін. ). Багато номерів стали шлягерами (аранжування пісень «Москва золотоверхий», «Захворіла Дуніна головка», «Як хотіла мене мати», «Якщо хочеш бути військовим», «Дівчина Надя» і ін.). На перших етапах з «Руської піснею» активно співпрацювали композитори Жанна Кузнєцова, Володимир Бєляєв. Склад ансамблю неодноразово змінювався. Протягом багатьох років в ньому беруть участь засл. арт. РФ Тетяна Саванова (з дня заснування), Володимир Левашов, Микола Кузьмич [2] .
У 1985 році вступила в ГИТИС ім. А. В. Луначарського на факультет режисерів естради та масових уявлень, який закінчила в 1990 році. З тих пір сценки та номери виступів Бабкіна придумувала і режисирувала сама. Надія Бабкіна взяла активну участь в режисурі і постановці знакового спектаклю театру «Російська пісня» «кувати колесо» (режисер - заслужений артист Росії А. Л. Федоров), в якому зіграла головну роль Долі [ Джерело не вказано 490 днів ].
У 1991 Бабкіна успішно дебютувала як співачка-солістки на Міжнародному музичному фестивалі «Слов'янський базар» у Вітебську (Білорусь). С. цього моменту виступає з сольними програмами. У репертуарі співачки крім російських романсів, народних пісень і їх обробок чимало творів сучасних авторів ( «Козачка Надя», «Білим-біло», «Кольоровий бульвар» і ін.) [ Джерело не вказано 490 днів ].
У 1993 провела силами МГФЦ «Російська пісня» Російський конкурс виконавців народних пісень «Нижегородська карусель-93», поклала початок фольклорного фестивалю «Козачий крутий» (1997); з 1999 очолює журі Російського конкурсу ім. Ольги Ковальової [2] .
У 2010 році Президент Росії Дмитро Медведєв нагородив Надію Бабкіну орденом «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня [3] .
Активно веде педагогічну діяльність в Російському інституті театрального мистецтва (ГИТИС), в якому є художнім керівником майстерні і професором кафедри естрадного мистецтва.
Є Народною артисткою Чеченської республіки.
У 2012 році отримала звання Народної артистки Інгушетії [4] .
У 2016 році Президент Росії Володимир Путін нагородив Надію Бабкіну орденом «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня.
У 1989 році на базі ансамблю «Російська пісня» Бабкіна створила багатофункціональний Московський державний фольклорний центр «Російська пісня» [2] . З квітня 1994 року фольклорний центр «Російська пісня» став самостійною організацією в веденні Комітету культури Москви. У його складі інструментальна група з шести музикантів, яким належать багато аранжування. У роботі центру беруть участь режисери Сергій Цвєтков, Любов Гречишникова, балетмейстер Олена Карасьова, художники А. Мамаєв, М. Федорова, B. Юдашкін . Театр займається постановкою музично-сценічних композицій, театралізованих музичних народних дійств, виданням профільної (репертуарно-методичної) літератури, наданням консультативної допомоги народним співакам, підтримкою молодих талантів, експериментальним творчістю (в навчальному ансамблі-майстерні «Слов'яни», Театрі народної пісні під керівництвом Тамари Змістовний і ін.) [2] .
У вересні 2000 року, в зв'язку з подальшим удосконаленням творчого різноманіття напрямків в роботі, Центр був реорганізований у Державну бюджетну установу культури - Московський державний музичний театр фольклору «Російська пісня» (ГБУК МГМТФ «Російська пісня»), з призначенням Надії Бабкіної на посаду художнього керівника - директора театру.
Є активним членом партії «Єдина Росія» .
23 червня 2008 року в газеті « МК Естонія »було опубліковано інтерв'ю, в якому Надія Бабкіна схвалила дії естонського уряду , Яка здійснила перенесення пам'ятника радянським воїнам , Полеглим в Великій Вітчизняній війні , З пагорба Тинісмяги в центрі Талліна на Військове кладовище, і закликала живуть в Естонії росіян не протестувати проти влади республіки. Згідно зі словами артистки, наведеними газетою, Бабкіна «нагадала всім проживають в Естонії, що вони повинні акцептувати дії свого уряду, якщо вже вони тут залишилися». Газета також наводить заяву Бабкіної про те, що вона не може зрозуміти, чому деякі російські обурені перенесенням Бронзового солдата. «Його не зруйнували, а перенесли на цвинтар, куди можна ходити і покладати квіти». Бабкіна також дала рада естонським політикам, як треба працювати з російським населенням країни [5] .
28 січня 2012 року виступила в Єкатеринбурзі на мітингу на підтримку Володимира Путіна [6] .
6 лютого 2012 була офіційно зареєстрована як довірена особа кандидата в Президенти РФ і діючого прем'єр-міністра Володимира Путіна [7] .
11 березня 2014 року підписала Колективне звернення до російської громадськості діячів культури Росії в підтримку позиції Президента по Україні і Криму [8] .
15 вересня 2014 року беру участь у виборах в Мосміськдуму по виборчому округу № 6 (райони Головінський, Лівобережний, Ховрино і частина Західного Дегуніно), де набрала більшість голосів [9] . Як депутат домоглася відкриття дитячих музичних студій в школах свого округу [10] .
- Батько - Георгій Іванович Бабкін (1916-1990), працював на керівних постах на підприємствах і в організаціях народного господарства Астраханської області, грав на різних інструментах і гарно співав [11] .
- Мати - Тамара Олександрівна Бабкіна (Чистякова) (1925-2008 [12] ), Працювала вчителем молодших класів, з родини володіла до революції мануфактурою в Москві, після громадянської війни вони продали будинок на Малій Бронній і переїхали спочатку в Нижній Новгород , А потім в Астрахань , Де в Трусова купили дерев'яний будинок [11] .
- Брат - Валерій Георгійович Бабкін (1962-2003) - генерал-майор.
- Племінниця - Ксенія Валеріївна Бабкіна (рід. 8 липня 1996) - актриса.
Особисте життя [ правити | правити код ]
- Перший чоловік (1974-1991) - Володимир Євгенович засідателів (18.09.1947-24.05.2012 [13] [14] ) - барабанщик, грав в ВІА «Лийся, пісня" , в ВІА «Самоцвіти» , в ВІА «Червоні маки» , В кінці 1980-х працював в групі «Спектр» Льва Лещенко , Закохався в бек-вокалістку Альбіну Левченко, на якій одружився і жив з нею до кінця життя, працював в Президентському естрадно-симфонічному оркестрі під керуванням Павла Овсянникова , Похований на старому П'ятницькому цвинтарі поруч зі своїми батьками. [15] [16]
- Син - Данила Володимирович засідателів (рід. 15 січня 1975) - юрист, кандидат юридичних наук, власник юридичної фірми, служить звонарём в храмі Спаса Нерукотворного в Москві , Одружений з 2007 року на Тетяні [17] [18] [11] [19] .
- Онук - Георгій засідателів (рід. 18 березня 2010) [18] .
- Внучка - Віра Заседателева (рід. 14 серпня 2013).
- Внучка - Марфа Заседателева (рід. 24 квітня 2015).
- Син - Данила Володимирович засідателів (рід. 15 січня 1975) - юрист, кандидат юридичних наук, власник юридичної фірми, служить звонарём в храмі Спаса Нерукотворного в Москві , Одружений з 2007 року на Тетяні [17] [18] [11] [19] .
- Неофіційний чоловік - Євген Олександрович горшечках (Гор) (нар. 31 березня 1980) - співак, син Михайла Петровича Горшечкова (викладача музики) і Наталії Вікторівни Горшечковой, одного з помічників президента РФ ; закінчив Удмуртська державний університет , Факультет романо-германської філології за спеціальностями перекладач, викладач англійської мови, філолог. Займався в студії естрадного вокалу, диплом про закінчення якої отримав в 2002 році, з Бабкіної познайомився в 2003 році. [20] [21]
- премія Ленінського комсомолу (1978)
- Заслужена артистка РРФСР (28 квітня 1986)
- Народна артистка РРФСР ( 3 січня 1992 року ) - за великі заслуги в галузі музичного мистецтва [22]
- Медаль «В пам'ять 850-річчя Москви» (1997)
- премія МВС Росії (1998)
- золота медаль «За наукову роботу» Міжнародної Академії Наук інформації, інформаційних процесів і технологій (1998)
- орден Пошани (1999) [23] - за заслуги перед державою, вагомий внесок у зміцнення дружби і співпраці між народами, багаторічну плідну діяльність у галузі культури і мистецтва
- Премія МК РФ імені А. І. Фатьянова (2003)
- Почесний працівник культури Кузбасу (2004)
- орден Дружби (2005) [24] - за заслуги в області культури і мистецтва, багаторічну плідну діяльність
- Орден Святого Станіслава (2006)
- Орден Франциска Скорини (Білорусія) ( 10 квітня 2006 року ) - за великий особистий внесок у розвиток білорусько-російських культурних зв'язків, зміцнення дружби і співпраці між народами Білорусі та Росії [25]
- Народна артистка Республіки Карелії ( 24 травня 2007 року ) - за заслуги в галузі вітчизняної культури, великий внесок в розвиток і пропаганду пісенного і театрального мистецтва, активну концертну діяльність [26]
- Народна артистка Чеченської Республіки ( 10 березня 2010 року ) - за видатний внесок у розвиток музичного мистецтва, творчу діяльність, що отримала визнання і широку популярність в Чеченській Республіці [27]
- орден «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня (2010) [28] - за великий внесок у розвиток вітчизняного музичного мистецтва і багаторічну творчу діяльність
- Медаль ордена «За заслуги перед Астраханської областю» (17 березня 2010) - за великий внесок у збереження і розвиток російської національної музичної культури [29]
- Орден Міжнародного Союзу Благодійних Організацій «За відродження традицій благодійності та меценатства» (2010)
- Почесне звання «Лауреат премії Кузбасу» (2011)
- Орден «Пошана Кузбасу» (2012)
- Народний артист Республіки Інгушетія ( 17 червня 2012 року ) - за видатні заслуги в галузі музичного мистецтва і в зв'язку з відзначенням 20-річчя з Дня утворення Республіки Інгушетія [30]
- Іменна зірка на Алеї зірок «Слов'янського базару у Вітебську» (2014 року)
- Премія Союзної держави (2014 року)
- Почесний громадянин Кемеровської області ( 28 січня 2015 року ) - за великий особистий внесок у розвиток і збагачення пісенної спадщини вітчизняної культури, значні заслуги, що прославляють велику міць і силу російської виконавської школи, відданість і вірність мистецтву, зміцнення культурних зв'язків регіонів Росії і унікальний талант [31]
- Медаль «За працю на благо землі Ярославської» I ступеня ( 3 березня 2015 року ) - за великий особистий внесок у розвиток Ярославської області, що сприяє її культурному і соціальному благополуччю [32] [33] .
- Почесний пам'ятний знак «Орден Великої княгині преподобномучениці Єлисавети Федорівни» ( 4 червня 2015 року , Імператорська православне палестинське суспільство ) [34]
- Пам'ятна медаль «185 років Байкову Андрію Матвійовичу» ( 1 квітня 2016 року ) [35]
- Золотий знак «За заслуги перед містом Кемерово» ( 17 серпня 2016 року ) [36]
- орден «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня ( 17 листопада 2016 року ) - за великий внесок у розвиток вітчизняної культури і мистецтва, багаторічну творчу діяльність [37]
- Ювілейна медаль «75 років Кемеровської області» ( 5 березня 2018 рік ) [38]
- Премія Уряду Російської Федерації 2018 року в галузі культури ( 28 січня 2019 року ) - за створення Московського державного музичного театру фольклору «Російська пісня» [39]
- Почесний знак «За заслуги» - вища державна нагорода Амурської області
- 1984 - ТАРС уповноважений заявити ... - фольклорна артистка
- 1988 - За ким замужем співачка? - Надія співачка, виконавиця народних пісень (немає в титрах)
- +1993 - Якби знати ... - співачка
- 2003 - сніжна королева - мама Герди і Кая
- 2006 - Веселі сусіди - епізод
- 2007 - дурна зірка - член комісії проекту «Зоряні війни»
- 2007 - 2008 - Любов - не шоу-бізнес
вокал [ правити | правити код ]
- 2000 - нові бременські - Отаманша
- 2004 - Моя велика вірменська весілля