WikiZero - Електровудка

Wikipedia

open wikipedia design.

Електровудка - прилад для лову риби за допомогою подачі в воду електричного розряду. Ловля риби за допомогою електрики називається електролови. В результаті появи спрямованого електричного струму риба, що потрапила в зону дії приладу, починає рухатися в бік ловця [1] .

Зовні електровудочка, найчастіше, є великий сачок на довгій ручці, з закріпленими у обода сачка проводами. Як джерело струму використовують автомобільний акумулятор , Розряд від якого через перетворювач (власне, це і є сама «вудка») надходить на електроди , Розташовані на сачку.

У багатьох країнах світу електровудочка визнається знаряддям браконьєрського лову, а її застосування заборонено законодавчо.

Вплив потужних електророзрядів негативно позначається на іхтіофауні водойми. Лише деякі великі рибини, що підпливли під впливом електричного поля до сачки, вилучаються з води браконьєром. Набагато більше риб, уражених струмом, або опускається на дно, або спливає, але буває винесене вітром або течією. У зоні дії електровудки відбувається масова загибель мальків риб, відкладеної ікри, а також безлічі різних черв'яків, молюсків , Рачків та інших водних мешканців аж до найпростіших , Без яких неможливе життя водойми.

Відзначено випадки, коли у риб, які опинилися на периферії дії електровудки і уникли загибелі, відбуваються переломи хребта через мимовільного спазму м'язів. Також іхтіологи відзначають, що у риб, які зазнали впливу електроструму, часто пропадає здатність до ікрометання через ураження репродуктивних органів. Іноді відбувається загибель рибалок через необережне поводження і (або) несправності електровудок.

  • Стернин В. Г., Ніконоров І. В., Бумейстер Ю. К. Електролов риби - М .: Піщ. промисловість, 1972. - 360 с.
  • Извеков І. П. Екологічна безпека електролову риби і ефективність промислу у внутрішніх водоймах / І. П. Извеков, Г. А. Асланов // ВНІЕРХ, ОІ. - 2000.- № 2. - 68 с.
  • Карпов Н. А. Про вплив електровудки на фауну водойм / Н. А. Карпов, С. Н. Бойков // Актуальні проблеми управління заповідниками в Європейській частині Росії. Матеріали ювілейної наук.-практ. конф. - Воронеж: ВДУ, 2004. - С. 38-41.
  • Когут В. Н. Реакції риб на вплив промислових електричних знарядь лову в замкнутих водоймах Дніпропетровської області (Україна) / В. Н. когут, О. А. Христов // Поведінка риб. Матер. доп. IV Всеросс. конф. з міжнар. участ. - М .: Акварос, 2010. - С. 166-172.
  • Новицький Р. А. Незаконне ресурсокористування на дніпровських водосховищах // Актуальні проблеми водосховищ. Тез. Всерос. конф. (Борок, 29 жовтня - 3 листопада 2002 г.) - Борок, ІВБН РАН, 2002. - C. 224-226.
  • Новицький Р. А. В одному човні з електробраконьером // Рибалка. Україна. - 2007. - № 5. - С. 106-108.

This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.