З Інтернету по-російськи

«Партнер» №10 (205) 2014 р.

світ телебачення

Ю. Шкляр (Дортмунд)

Років п'ятнадцять-двадцять тому перегляд телеканалів російською мовою в Німеччині був можливий тільки за допомогою обладнання для супутникового прийому. Кількість каналів було обмежено. Щасливчиків, що мають в пакеті кабельного мовлення «російські» канали », було не багато. Тепер ситуація кардинально змінилася. Число російських каналів, що транслюються за допомогою супутників, перевалило за 40, до них додалися канали країн Балтії, України, Білорусі, Казахстану. Збільшилася і кількість каналів, що транслюються через кабельні мережі. Але справжній прорив стався в отриманні телепрограм з Інтернету.

Що і де шукаємо

Багато російські та українські телеканали мають свої сайти Багато російські та українські телеканали мають свої сайти. Так, наприклад, такі компанії, як Перший канал і ВГРТК, на своїх офіційних сайтах представляють можливість не тільки дивитися передачі в режимі онлайн, але і користуватися архівом. Для перегляду Першого каналу на сайті досить вибрати потрібну передачу або перейти на сайт www.stream.1tv.ru/live . Такі проекти Першого, як «Будинок кіно», «Час» - платні. Перегляд їх передач можливий за передплатою через операторів кабельного телебачення. ВГТРК надає б про льшие можливості для перегляду своїх проектів через Інтернет. Доступні для перегляду телеканали «Росія1», «Росія2», «Росія24», «Культура». Зазначу, що ряд телепередач, фільмів і серіалів як Першого каналу, так і ВГТРК, не доступні для перегляду в Німеччині. Але вихід є. В Інтернеті існує безліч сайтів, що мають великий вибір каналів Росії, Білорусі, України, країн Балтії та інших країн, що входили в минулому в СРСР. У статті «Телевізійна альтернатива» (див. «Партнер» №6 / 2014 року) вже згадувався сайт www.glotzdirekt.de . Цей ресурс пропонує великий вибір телеканалів 24 країн світу, серед яких є і Росія, але немає ні України, ні Білорусі.

Незважаючи на великий перелік російських телеканалів, можливість перегляду є тільки у Першого каналу і декількох каналів компаній ВГТРК, НТВ, РЕН ТВ і ТВЦ. Решта заявлені на сайті телеканали дивитися не представляється можливим. Та й у каналів, що перебувають у вільному доступі, перегляд деяких передач на території Німеччини обмежений правовласниками.

Сайт c orbina. tv надає безкоштовні трансляції більше 40 російських ефірних телеканалів, а також цікавих подій зі світу музики, кіно, спорту, культури і шоу-бізнесу. Після реєстрації на сайті можна записувати передачі не тільки поточного дня, а й наступних днів тижня на віртуальний магнітофон. Максимальний обсяг запису складає 10 годин. Записані передачі зберігаються до 5 днів, після чого автоматично стираються.

Є ще трійка сайтів з досить кумедними назвами, які пропонують пряму трансляцію і архів телепередач каналів російського телебачення, що знаходяться у вільному доступі. Це debilizator. tv, lapti. tv і kaban. tv.

Багато сайтів публікують програми каналів, правда без урахування місцевого часу, та й якість трансляції у них не завжди є високим. Особливо це стосується трьох останніх сайтів.

тільки онлайн

Нещодавно з'явилося кілька цікавих сайтів, що представляють собою універсальні платформи для безкоштовного перегляду телевізійних каналів.

Одним з них є parom. tv. Він пропонує більше 30 російських, українських і білоруських каналів в хорошій якості в режимі онлайн. Є програма передач і список каналів. Ось тільки архів каналів недоступний.

Інтернет-ресурс vintera.tv являє собою універсальну платформу для перегляду телеканалів якості SD, HD і 3D на всіх інтернет-сумісних пристроях: РС, Smart телевізорах, інтернет-ТБ приставках і мобільних пристроях iPhone / iPad / Android.

Зареєструвавшись на сайті www.vintera.tv/ru/, можна отримати доступ до онлайн мовлення каналів Росії ( «Перший канал», «Росія 1», «Росія 24», »Культура», «ТВЦ», «НТВ»), Україна (Portall.TV, TBi, 112UA), Білорусі (ОНТ). Список каналів постійно змінюється і не завжди в бік збільшення. Поки готувався цей матеріал, «пішли», наприклад, канали Portall.TV, TBi і з'явився один канал Вірменії. Недоліками цього ресурсу є мала кількість каналів і відсутність програми передач.

Дуже цікавий сайт www.glaz.tv. Його головною особливістю є онлайн-трансляції. Розділ «ТВ онлайн» пропонує користувачам величезна кількість телеканалів багатьох країн. Російський блок телебачення представлений не тільки основними каналами, а й великою кількістю каналів регіонального мовлення, причому багато хто з них доступні тільки в Інтернеті. Те ж саме можна сказати про каналах України і Білорусі. Правда, на відміну від російського блоку, що має більше двохсот каналів, українських каналів приблизно тридцять, а білоруських - п'ять. У цьому ж розділі можна знайти канали з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії та Узбекистану. На сайті є розділ «Радіо онлайн», який має великий набір радіостанцій зі всього світу і розділ «Веб-камери», що дозволяє подорожувати по багатьом куточках планети, не виходячи з дому.

Сайт має зручний інтерфейс, що дозволяє не тільки користуватися програмою передач, але і після реєстрації додавати вподобані канали ТБ і радіо, а також веб-камери.

Для перегляду передач на перерахованих вище ресурсах треба завантажити спеціальну програму (плагін) плеєра. Це - безкоштовна процедура. Плеєри підтримують платформи Winnows, Mac OSX, iOS і Linux. Звичайно, на торрент-потоках якість краще, ніж на Adobe Flash Player і Windows Media Player. Але ми не радимо завантажувати програвачі, в назвах яких є слово «torrent», так як є сумніви в легальності цих програм.

Окремо слід відзначити сайт www.onlinetv.ru. Тут ви не знайдете звичних телеканалів типу РТР. Як заявлено на головній сторінці, це перше інтерактивне телебачення. Сайт представляє 12 різних програм на будь-який смак. Тут можна знайти записи прямих трансляцій концертів, вистав та музичних конкурсів (програма «Арена подій»). У програмі «Дорослим про дорослих» сімейний терапевт консультує сетезрітелей по найделікатнішим і особистих питань.

Погляд професіоналів на загадки сучасності пропонує програма «Вся правда про ...». «Дилетант» - це науково-популярна і пізнавальна програма про нашу історію. Соціальні потрясіння, гучні судові справи, законодавчі суперечки, несподівані і нові соціальні явища пропонує програма «Є така тема». І все це в HD якості.

Програму передач шукаємо в Інтернеті

Ч Ч   то стосується програм телеканалів, то зараз зовсім не обов'язково купувати або брати безкоштовно в «російських» магазинах спеціальні видання то стосується програм телеканалів, то зараз зовсім не обов'язково купувати або брати безкоштовно в «російських» магазинах спеціальні видання. Все це можна знайти в Інтернеті. Сайт www.programma.tv пропонує програму передач основних російських, українських і білоруських каналів. Але з великої кількості заявлених на сайті каналів лише дві третини мають програму передач, та й то тільки на поточний тиждень. Сайт partner-inform.de має сторінку, на якій представлені телепрограми передач більше п'ятдесяти каналів на два тижні. Тут можна самому скласти список вподобаних каналів і ознайомитися з програмою передач на два тижні, на конкретне число, на весь день або на певний відрізок часу.

Якщо ви не знаєте, як працювати з цим розділом сайту і скласти пріоритетний список каналів, то на сторінці partner-inform.de/tv під синьою смугою зліва клікніть на знак питання. У спливаючому вікні з'явиться докладна інструкція.

У пошуковій системі Яндекс також можна отримати телепрограму, але тільки на поточний тиждень. Для цього потрібно пройти процедуру реєстрації та авторизації, що займає деякий час.

Для любителів фільмів і серіалів

У мережі існує велика кількість сайтів, що пропонують безкоштовний перегляд кінопродукції не тільки російського виробництва, але і інших країн. Сайти мають солідні каталоги фільмів і серіалів багатьох країн. На сайті www .seasonvar.ru викладено більше п'яти тисяч серіалів, які користувач може вибрати за назвою країни, роком випуску, тематиці і назві.

Список фільмів розташований на сторінці сайту справа. Якщо підвести курсор до обраного фільму, то з'являється спливаюче вікно з постером, інформацією про жанр, рік випуску і короткою анотацією серіалу. Сайт www .filmix.net пропонує як серіали, так і кінофільми. Тут існує алфавітний список і список по тематиці, але не за роком випуску. На сайті www.kgrant.ru можна знайти не тільки ігрові, а й мультиплікаційні та документальні фільми. Є тематичний каталог фільмів. Поруч з назвою фільму і короткою анотацією наводиться інформація про якість запису даного фільму. Слід зазначити, що більша частина продукції викладена в DVD Rip якості, що дає можливість перегляду на екрані телевізора, попередньо підключивши до нього комп'ютер.

Тим, хто віддає перевагу комфорт

А як бути тим, хто хоче дивитися телепередачі у зручний час і не тільки на комп'ютері, але і на екрані телевізора або на мобільних пристроях (смартфонах, планшетах та ін.)? У такому випадку потрібно звернутися до фірм-провайдерам, які надають послуги інтернет-телебачення за спеціальною технологією «over-the-top» (ОТТ). Бажають докладніше познайомитися з цією технологією можуть знайти необхідний матеріал в Інтернеті. Ці послуги платні, але за комфорт і не гріх заплатити!

Ці послуги платні, але за комфорт і не гріх заплатити

Першопрохідцем в області надання послуг інтернет-телебачення в Німеччині є «Kartina TV». Телеканали можна дивитися як на екрані телевізора і комп'ютера, так і на мобільних пристроях з операційними системами iOS і Android. Для перегляду на телевізорі необхідна спеціальна телевізійна приставка (ресивер) або медіаплейер. Медіаплеєр, підключений до телевізора, перетворює його в Smart-TV, тобто «розумний» (про них читайте в «Партнер» № 11/2013). Володарі такого пристрою можуть виходити в Інтернет, спілкуватися з друзями в соціальних мережах, користуватися ресурсами «YouTube», «RuTube», а підключивши відеокамеру, користуватися Скайпом. Залежно від конструкції медіаплейера мають кілька USB-портів, що дозволяє підключати «миша», клавіатуру і зовнішні носії для перегляду різних метафайлів. Працюють плеєри в операційній системі Android. Це означає, що ви можете користуватися сховищем програм Google Play і встановлювати безкоштовно або купувати різні додатки компанії Google (гри, книги, журнали, фільми і музику).

«Kartina TV» надає можливість користуватися не тільки своїми «фірмовими» приставками, а й пристроями інших фірм. На сайті www. kartina. tv наведено список приставок і дані інструкції з безпечного їх підключення. Підключення приставок до Інтернету можливо як провідне, так і бездротове (WI FI).

Для перегляду передач на комп'ютері і мобільних пристроях Apple (iPad, iPhone) і Google (Android) додаткове устаткування не потрібне. Потрібно тільки встановити спеціальний плагін, дотримуючись певних інструкцій.

Своїм клієнтам «Kartina TV» пропонує понад 130 телеканалів на будь-який смак, ряд з яких транслюється в форматі HD (підвищеної чіткості). Крім доступу до онлайн трансляції фірма пропонує функцію затримки мовлення (timeshift). Це дозволяє дивитися передачі, які виходять в ефір за московським часом, з затримкою на кілька годин. Якщо ви пропустили якусь передачу - не біда. Для багатьох каналів є двотижневий архів телепередач. Любителям фільмів і серіалів пропонується відеотека. Користуватися архівом і відеотекою можна в режимі відеомагнітофона. Це означає, що можна затримати мовлення або «перемотати» вперед або назад трансляцію на деякий час.

Це означає, що можна затримати мовлення або «перемотати» вперед або назад трансляцію на деякий час

Відносно недавно з'явилася можливість користуватися сервісом «Kartina TV» по одному абонементу з однієї IP-адреси. Тобто в одній квартирі можна дивитися різні телеканали або фільми на трьох пристроях (телевізорі, комп'ютері і планшеті) одночасно. На сайті www.kartina.tv можна більш детально дізнатися про можливості, що надаються фірмою своїм клієнтам.

Послугами «Kartina TV» російськомовні жителі Німеччини користуються майже 6 років. Але зараз це не єдина фірма на ринку «російського» інтернет-телебачення. За останній час з'явилися «Novoe TV», «Батьківщина TV», «Telepark TV» «Telemax-tv» та інші. Вони розрізняються кількістю телеканалів, пакетом послуг, обладнанням для перегляду, умовами передплати, зрозуміло, цінами. Всі фірми мають сайти з простою і зручною навігацією. Так що, не відходячи від комп'ютера, можна вибрати потрібний пакет каналів, замовити абонемент, обладнання, отримати інструкції по підключенню і навіть здійснити оплату послуг.

Хочете особисто поспілкуватися з фахівцем, отримати його консультацію і придбати абонемент? Список представництв фірм, дилерів і їх адреси та контактні телефони теж є на сайтах. Одна з фірм пропонує навіть безкоштовний доступ до теле- і радіоканалах. Для цього потрібно лише придбати спеціальний медіаплейер. Як то кажуть, будь-який каприз за ваші гроші! Все залежить від уподобань користувача та його гаманця.

Яку фірму вибрати - вирішувати вам. Тим більше що більшість з них безкоштовно пропонує протестувати якість мовлення.


Хочете особисто поспілкуватися з фахівцем, отримати його консультацію і придбати абонемент?