- З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007) Проект Укрінформу...
- З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
- З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
- З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
- З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисячі дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1 948 , 1949 , 1950 , 1951 , +1953 , +1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисячу дев'ятсот шістьдесят-один , 1962-1963 , 1964 , 1965 , +1966 , 1967-1968 , 1970 , тисяча дев'ятсот сімдесят один , тисячі дев'ятсот сімдесят дві , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , 1981 , +1982 , 1 983 , 1984 , тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві , +1993 , 1994 , 1995 , 1996 , 1 997 , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1 919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисяча дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1948 , 1949 , 1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисяча дев'ятсот шістьдесят один , 1962-1963 , 1964 , тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять , 1966 , 1967-1968 , 1970 , тисячу дев'ятсот сімдесят одна , 1972 , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , тисячу дев'ятсот вісімдесят одна , 1982 , тисячу дев'ятсот вісімдесят три , 1984 , тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , 1992 , 1993 , тисяча дев'ятсот дев'яносто чотири , 1995 , 1996 , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1 919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисяча дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1948 , 1949 , 1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисяча дев'ятсот шістьдесят один , 1962-1963 , 1964 , тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять , 1966 , 1967-1968 , 1970 , тисячу дев'ятсот сімдесят одна , 1972 , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , тисячу дев'ятсот вісімдесят одна , 1982 , тисячу дев'ятсот вісімдесят три , 1984 , тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , 1992 , 1993 , тисяча дев'ятсот дев'яносто чотири , 1995 , 1996 , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1 919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисяча дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1948 , 1949 , 1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисяча дев'ятсот шістьдесят один , 1962-1963 , 1964 , тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять , 1966 , 1967-1968 , 1970 , тисячу дев'ятсот сімдесят одна , 1972 , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , тисячу дев'ятсот вісімдесят одна , 1982 , тисячу дев'ятсот вісімдесят три , 1984 , тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , 1992 , 1993 , тисяча дев'ятсот дев'яносто чотири , 1995 , 1996 , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1 919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисяча дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1948 , 1949 , 1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисяча дев'ятсот шістьдесят один , 1962-1963 , 1964 , тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять , 1966 , 1967-1968 , 1970 , тисячу дев'ятсот сімдесят одна , 1972 , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , тисячу дев'ятсот вісімдесят одна , 1982 , тисячу дев'ятсот вісімдесят три , 1984 , тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , 1992 , 1993 , тисяча дев'ятсот дев'яносто чотири , 1995 , 1996 , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006
З архіву: смерть Кушнарьова, «Беркут» для Піскуна, долар для Елтона Джона (2007)
Проект Укрінформу з нагоди столітнього ювілею агентства: «100 років - 100 новин»
Українське правосуддя завжди було занадто лояльним до вбивць по «необережності» або через нехлюйство, особливо якщо ними виявлялися впливові люди. Гучні клятви справедливо покарати злочинців закінчувалися тихими амністіями. Мовляв, люди все-одно загинули, навіщо калічити ще і долі винуватців. Цим трендом позначена вся новітня історія нашої країни, і 2007 рік тут не виняток.
СМЕРТЬ ЕВГЕНИЯ КУШНАРЬОВА
18 січня 2007 року. ХАРКІВ. УКРІНФОРМ. «16 січня на полюванні получил вогнепальна поранених відомій український політик Євген Кушнарьов».
Євген Кушнарьов. Фото: Укрінформ
Довідково: 17 cічня головний анестезіолог Міністерства охорони здоров'я України Фелікс Глунчер констатував, що через погіршення функцій серця, а також порушення згортання крові в 13 год. 45 хв. народний депутат Євген Кушнарьов помер. Стан хворого було несумісний з життям. Бригада медиків, яка прибула з Німеччини в 13 годин, вже не могла надати ніякої суттєвої допомоги.
У 30 км від районного центру Ізюм Євген Кушнарьов з друзями (компанія з 5 чоловік) полював на території угідь «Роща». Мисливці мали з собою документ, який дозволяв їм зробити санітарний відстріл дикого кабана. За офіційною версією, в лісі він перебував з водієм Андрієм Порфирьева, нардепом Дмитром Шенцевим, його помічником Дмитром Завальним і генералом міліції у відставці Василем Луценко.
Обставини, при яких Кушнарьов отримав поранення, відтворювалися за словами свідків, які змінювали свої показання. Спочатку повідомлялося, що політик був поранений в автомобілі Toyota Land Cruiser, в якому знаходилися мисливці. Нібито машина підскочила на дорозі, і зброю, не поставлене на запобіжник, вистрілила. Пізніше змінили показання: поранення Кушнарьов отримав під час полювання. Завальний, побачивши вовка (за іншими даними - кабана), почав стріляти з карабіна, одна з куль зрикошетила від дерева і потрапила в політика. А за словами Ізюмського міжрайонного прокурора Олександра Масельського, на шляху руху автомобіля з мисливцями в лісі несподівано з'явився вовк і в запалі мисливської пристрасті пасажири авто почали стрілянину, внаслідок якої Кушнарьов і отримав вогнепальне поранення. Куля з нарізної зброї увійшла зі спини і важко поранила його в область черевної порожнини, вразивши при цьому багато життєво важливих органів. Прокурор відкинув версію про замах на життя Кушнарьова, замаскованому під нещасний випадок.
Євген Кушнарьов був доставлений до Ізюмської лікарні, де йому зробили кілька операцій. Від моменту поранення і до потрапляння на операційний стіл політик втратив близько трьох літрів крові. Всі чекали дива, але, на жаль, цього не сталося, і депутат помер.
Було порушено кримінальну справу за статтею 126 Кримінального кодексу України - тяжке тілесне ушкодження з необережності. Обвинувачений у справі Дмитро Завальний своєї провини не визнав. Під час розслідування він змінював свідчення і навіть відмовлявся їх давати. Слідство тривало 2,5 року. У травні 2009 року Харківський обласний апеляційний суд амністував Завального і прийняв рішення знищити всі речові докази у справі. Верховний Суд України, куди сім'я Кушнарьова звернулася в надії скасувати вердикт, підтвердив рішення про амністію.
Євген Кушнарьов був сильним регіональним лідером, коли він був Харків становив серйозну конкуренцію Донецьку в вплив на східну Україну. Після смерті Кушнарьова Слобожанщина повністю підкорилася донецькому клану.
ГОСПОДАРІ «ЄВРО-2012»
19 квітня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Учора, 18 квітня, в результате Голосування, в якому взяла участь дюжина Членів виконкому УЄФА, господарями чемпіонату Європи 2012 року з футболу названо Україну та Польщу».
Президент Футбольної Асоціації Польщі Міхал Лісткевич (ліворуч) і президент ФФУ Григорій Суркіс тримають переможний трофей Європейського Чемпіонату УЄФА. - Зйомка 17 квітня 2007 року. Британія, Кардіфф. Фото надане інформаційним агентством Танюг
Довідково: Президент УЄФА Мішель Платіні, який оголосив це рішення, зазначив, що всі країни, які брали участь в боротьбі за проведення Євро-2012, зробили величезний внесок у розвиток футболу і спорту. А потім вони разом відкрив конверт, дістав лист і прочитав вголос: «Україна і Польща!»
Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в своїй промові до присутніх сказав: «Мені важко висловити ті почуття, які мене переповнюють ... Цей тривалий марафон довжиною в три роки залишив багато зарубок на серцях людей, яким дорога доля наших двох країн. Повірте мені, той історичний вибір, той фантастичний вибір, про який оголосив президент УЄФА, ми виправдаємо ... 15 років тому народилася незалежна Україна. Це був шанс реалізувати себе як самостійну країну. Тепер у нас з'явився новий шанс; це новий виклик долі, нові відчуття і емоції. Я дякую всім, хто віддав свої голоси Україні та Польщі. Ми виправдаємо вашу довіру ».
Фаворитом букмекерів на проведення чемпіонату була Італія. З восьми претендентів комітет УЄФА обрав Україну і Польщу - країни, які подали спільну заявку і стали переможцями відбору.
В цьому ж році прем'єр-міністри України і Польщі Віктор Янукович і Ярослав Качинський під час офіційної зустрічі прийняли рішення створити організаційний комітет з підготовки до Євро-2012. Головою комітету став Віктор Янукович.
ЗВІЛЬНЕННЯ ПІСКУНА
25 травня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «Секретар РНБО Іван Плющ на Колегії Генпрокуратури сообщил, что 24 травня Президент України Віктор Ющенко звільнів Із займаної посади Генпрокурора Святослава Піскуна».
Святослав Піскун покидає приміщення Генпрокуратури і відправляється до Вищої ради юстиції. - Зйомка 25 травня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Менше ніж через годину відповідний указ з'явився на сайті глави держави. Підставою для звільнення стала несумісність депутатського мандата з діяльністю генпрокурора.
Однак Піскун заявив журналістам, що пов'язує своє звільнення з закриттям справи щодо суддів Конституційного Суду. За його словами, він ще 14 травня написав заяву про складання депутатських повноважень і подав його в секретаріат ВРУ.
Близько 14-ї години в Генеральну прокуратуру прибув міністр внутрішніх справ Василь Цушко у супроводі спецпідрозділу «Беркут», бійці якого відразу заблокували всі входи до відомства. Щоб потрапити в кабінет генпрокурора, "беркутівці" побилися з представниками управління держохорони. Але міністр внутрішніх справ заявив, що «МВС забезпечує нормальну роботу генпрокурора Піскуна і бореться з державним переворотом». Також він пообіцяв заарештувати всіх тих, хто не дав йому пройти в кабінет Піскуна.
Також відразу на місце події підтягнулися і депутати з коаліції, які виштовхали з кабінету генпрокурора новопризначеного начальника управління держохорони Валерія Гелетея. Після цього міністр МВС попросив всіх покинути кабінет, крім самого генпрокурора, його заступників та керівників фракцій більшості.
Після нетривалої наради з приміщення генпрокуратури на прохання Піскуна було виведено частину спецпідрозділу «Беркут», але сама будівля відомства міліція взяла під охорону. Пізніше стало відомо, що прокуратура порушила кримінальну справу через спробу усунути Святослава Піскуна з посади.
Сам Генпрокурор подавав позови до суду для відновлення його на посаді, але на посаді його не відновили.
Незважаючи на те, що захоплення будівлі ГПУ відбувався на очах у журналістів і співробітників силових відомств під прицілом відеокамер, встановити правомірність дій МВС і Держохорони не вдалося до цих пір: всі кримінальні справи, порушені за фактом перевищення службових повноважень Цушко, були закриті в судовому порядку .
Сам екс-міністр став справжнім улюбленцем преси та через деякий час навіть заявив, що саме його вчинок 24 травня врятував Україну від громадянської війни.
КОНЦЕРТ ЕЛТОНА ДЖОНА
18 червня. КИЇВ. УКРІНФОРМ. «16 червня на Майдані незалежності про 23.20 завершівся грандіозній благодійний концерт Елтона Джона, на Який, за Деяк підрахункамі Прийшла понад 200 тисяч осіб».
Слухачі на концерті Елтона Джона. - Зйомка 16 червня 2007 року. Київ. Фото: Укрінформ
Довідково: Незважаючи на свої роки (Елтону було 60), легенда британської поп-музики два години двадцять хвилин невтомно і за символічну плату в 1 долар дарував публіці свої хіти, а шестеро щасливчиків з фан-зони під сценою ще й отримали автограф.
Легендарний музикант приїхав на запрошення дочки екс-президента країни Леоніда Кучми Олени Пінчук і її фонду АНТИСНІД. Благодійний концерт був покликаний привернути увагу до дітей, які хворіють на СНІД. Сам співак перейнявся проблемою СНІДу після смерті Фредді Меркьюрі - лідера групи «Queen», який помер від набутого імунодефіциту. У 1992 році Елтон заснував «Elton John AIDS Foundation» та тільки за останні десять років виділив на боротьбу з захворюванням більше 30 мільйонів доларів. В Україні цей фонд фінансує вже 23 проекти, присвячених боротьбі зі СНІДом. Гроші, виручені за квитки за VIP-місця на концерті Елтона Джона в Києві (1 квиток коштував близько 1000 доларів), пішли на фінансування цих проектів.
На концерті сера Елтона Джона були присутні і перші особи нашої держави, а також міністри, діячі культури, бізнесмени. Останню свою композицію Елтон Джон присвятив публіці, закликавши Майдан і всю країну: «Зупинимо СНІД разом». Ці слова він вимовив українською мовою.
ВИБУХ ГАЗУ В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
16 жовтня. ДНІПРОПЕТРОВСЬК. УКРІНФОРМ. «Уранці 13 жовтня ставить вибух побутового газу в десятіповерховому житловому будинку по вул. Мандріківській, 127 ».
Аварійно-рятувальні роботи на місці трагедії в Днепропетровске.- Зйомка 15 жовтня 2007 року. Дніпропетровськ. Фото: Укрінформ
Довідково: Третій і четвертий під'їзди житловому будинку «сіли», а 96 квартир перетворилися на купу залізобетонних уламків, поховавши під собою людей і майно. У цьому будинку в 160 квартирах було зареєстровано понад 400 громадян. Постраждали і два сусідніх дев'ятиповерхових житлових будинки, кілька приватних будинків, де не тільки вилетіли шибки від вибухової хвилі, але і знесло дахи. Відразу було припинено газопостачання та електропостачання і в сусідніх житлових мікрорайонах другого і третього масивів. Без електрики залишилися 17 будинків.
В результаті вибуху загинули 23 людини, в тому числі 9 дітей, а ще 160 сімей залишилися без даху над головою.
Ця аварія відрізнялася від попередніх тим, що причиною вибуху стала не побутова недбалість мешканців будинку, а нехлюйство газовиків - в газовій мережі раптово підскочив тиск. За результатами слідства на лаві підсудних опинилися гендиректор «Дніпрогазу», його перший заступник і головний інженер, але в 2009 році всіх трьох амністували.
Постраждалі від вибуху отримали компенсації від держави. На придбання нових квартир на рахунки постраждалих було перераховано 88,9 мільйона гривень (з розрахунку 10 тис. Гривень або 2 тисячі доларів за 1 кв. Метр втраченого житла). На відшкодування вартості майна та побутової техніки сім'ям було виплачено понад 3,740 мільйона гривень, а спеціальна комісія за участю потерпілих розподілила майже 18 мільйонів гривень, які надійшли на благодійний рахунок. Сім'ї отримали від 71 до 307 тисяч гривень, по 176 тисяч дісталося сім'ям, які втратили рідних.
Згодом на місці трагедії відкрили храм і встановили пам'ятний знак з перерахуванням імен загиблих.
ВИБУХИ НА ШАХТІ ІМЕНІ ЗАСЯДЬКА
Листопад грудень. ДОНЕЦЬК. УКРІНФОРМ. «18 листопада на шахті імені Засядька, что у Донецьку ставить вибух на віїмній дільниці № 3 13-ї східної лави на горізонті 1078 метрів около третьої години ночі. Пізніше 1 та 2 грудня на шахті знову пролуналі вибухи ».
Біля шахти ім. Засядька. / НМ /. Фото: Укрінформ
Довідково: На момент першої аварії під землею перебували 456 гірників, у тому числі на аварійних ділянках - 186. Під час другого вибуху під землею перебував 231 працівник.
Цю аварію на шахті імені Засядька назвали найстрашнішою в історії України. Три вибухи метану 18 листопада і 1 і 2 грудня забрали життя 106-й гірників. Відразу після вибухів під землею спалахнула пожежа, який вирішили погасити, затопивши частину шахти.
Причиною тієї трагедії керівництво шахти назвало вихід сумішей невідомих газів. Самі ж гірники стверджували, що в усьому винне начальство, яке змушувало добувати вугілля, незважаючи на те, що на датчиках зашкалювали показники присутності метану.
Після вибухів на шахті Засядька президент Ющенко повідомив про закриття шахти до з'ясування всіх обставин і причин аварії. Але Юлія Тимошенко заявила, що підприємство, яке є одним з найбільш перспективних у вуглевидобувній галузі України, не закриють.
У листопаді 2008 року урядова комісія виявила понад 20 посадових осіб, винних у аварії, проте їх імен не назвала. 11 листопада 2010 року було затримано голову Державної воєнізованої гірничорятувальної служби Сергій Смоланов, йому пред'явили звинувачення в загибелі 5 гірничорятувальників під час вибуху 2 грудня 2007 року.
(Далі буде)
Хроніка попередніх років: 1918 , 1 919 , 1920-1921 , 1922-1923 , 1924-1925 , 1926-1927 , 1928-1929 , 1930-1932 , 1933-1934 , 1936-1937 , 1937-1938 , 1939 , 1940 , 1941-1943 , 1944 , тисяча дев'ятсот сорок п'ять , 1946-1947 , 1948 , 1949 , 1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955-1956 , 1957 , 1958-1959 , 1960 , тисяча дев'ятсот шістьдесят один , 1962-1963 , 1964 , тисячі дев'ятсот шістьдесят п'ять , 1966 , 1967-1968 , 1970 , тисячу дев'ятсот сімдесят одна , 1972 , 1973-1975 , 1976-1977 , 1978 , 1979-1980 , тисячу дев'ятсот вісімдесят одна , 1982 , тисячу дев'ятсот вісімдесят три , 1984 , тисячі дев'ятсот вісімдесят п'ять , 1986 , 1987-1988 , 1989 , 1990 , тисячу дев'ятсот дев'яносто один , 1992 , 1993 , тисяча дев'ятсот дев'яносто чотири , 1995 , 1996 , одна тисяча дев'ятсот дев'яносто сім , 1998 , 1999 , 2000 , 2001 , 2002 , 2003 , 2004 , 2005 , 2006