День нафтовика оплачує «Газпром». День енергетика - «Лененерго». День будівельника - будівельники. А промисловці Петербурга своє свято відзначать за рахунок бюджетних мільйонів.
Руслан Шамуков / Інтерпресс
УФАС перевірить, чому 9,6 млн бюджетних рублів були без конкурсу спрямовані на святкування Дня промисловця 6 вересня в Льодовому палаці з запрошеними зірками. Виробничі гіганти міста з багатомільярдними виручки не побажали в нього серйозно вкладатися, а в профільному комітеті Смольного підозрюють авторів скарги на свято в «ударі по інтересам російської промисловості».
В середині літа комітет з питань промислової політики та інновацій Смольного через сайт держзакупівель повідомив, що 9,63 млн руб витратить на покупку 9479 квитків на концерт до Дня промисловця у єдиного постачальника - Льодового палацу. В середньому це по 1016 рублів за квиток, але самі вони розділені за категоріями, в залежності від пропонованого місця - від 700 до 1850 рублів.
Після цього ВАТ «Палац спорту» (юрособа арени) зайнялося організацією свята і розмістило три закупівлі. Перша - 26 липень 2018 - про укладення договорів з організації виступів співаків Миколу Баскова (4,49 млн) і Тамари Гвердцителі (1,37 млн) на концерті, присвяченому Дню Санкт-Петербурзької промисловості. У 2015 році Баскова можна було замовити і за 3,5 млн, але врахуємо інфляцію. Зрештою, його виступ на весіллі дочки скандальної судді з Краснодарського краю оцінювалося Ксенією Собчак в 100 тис євро , Так що це ще з дисконтом.
Другий конкурс - 22 серпня 2018 - про участь актора Дмитра Дюжева з «Бригади» в тому ж концерті за 500 тисяч рублів. Судячи по порталу держзакупівель, його середній прайс варіюється від 441 тис рублів за виконання моновистави «Євгеній Онєгін» в Ставропольському краї до 645 тисяч за послуги читця для Красноярської філармонії, так що будемо вважати ціну середньоринкової.
І третій - 29 серпня 2018 - на надання послуг з режисерсько-постановочному забезпечення заходу, оплаті праці провідною, артистів, дитячих та юнацьких творчих колективів, забезпечення побутового райдера артистів і так далі. Ще на 4,57 млн руб. Разом майже 11 млн рублів.
Відсутні кошти і навіть, можливо, невеликий профіт палацу (точну суму, як заявили в комітеті, не знають) забезпечать продажу залишилися 3021 квитка (всього місць 12500) промисловим підприємствам, серед яких «Силові машини», «РЕП-Холдинг», «Арсенал ». Але більшу частину залу все одно сплатить бюджет, квитки будуть безкоштовно роздані тим же промисловцям.
Свято по незвичайною схемою
Вийшло нетипово. Наприклад, ще більш масштабно в Північній столиці в 2017 році відзначали День енергетика. На сцені того ж Льодового перед працівникам галузі виступили Би2, Марсель, Лоліта, Хор Турецького, Лобода, Сергій Прохоров та фігуристи. Але схема організації була іншою - 24 жовтень 2017 року за дорученням профільного комітету «Лененерго» уклало контракт на 33,5 млн рублів з ВАТ «Палац спорту» також на правах єдиного постачальника. Ці гроші компанії потім частково компенсували інші учасники галузі. Судячи з держзакупівель, в пайовому співфінансуванні або купівлі квитків на свято взяли участь АТ «Петроелектросбит» (2,6 млн рублів), АТ «Південно-Західна ТЕЦ» (152 тис рублів), «Тепломережа Санкт-Петербурга» (1,5 млн) , «Петербурзька збутова компанія» (1,6 млн), «ТГК №1» (2,9 млн), «Петербурггаз» (2,8 млн), «Теплоенерго» (123 тис) і «Курортенерго» (294 тис) . Будівельники теж відзначають своє свято в Льодовому. У 2018 році генеральним партнером Дня будівельника в Петербурзі стала компанія «Главстрой - Санкт-Петербург». Генеральним партнером велопробігу, який відбувся 11 серпня, стала Група ЛСР. За підтримки Групи «Еталон» пройшов конкурс малюнків.
Нафтовики також святкують за свій рахунок. День працівника нафтової промисловості в Петербурзі в 2017 році на 800 осіб через держзакупівлі проводив «Газпром трансгаз Санкт-Петербург». Судячи з техзаданию, свято за 3,4 млн рублів проходив в приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу та на території замовника (Варшавська 3, корпус 2). Для гостей працював провідний, на сцені виступили з самодіяльністю творчі колективи та виконавці дочірніх товариств «Газпрому», 40 хвилин відпрацювали професійні артисти російської або зарубіжної естради. Велася фото- і відеозйомка, а гостям подавали закуски, десерти і гарячі страви та напої в розрахунку 1500 рублів на персону.
До цього чиновниками проводилися зрозумілі конкурси, де фігурували менші суми. Наприклад, в 2016 році Комітет з розвитку транспортної інфраструктури витратив 3,8 млн рублів на концерт до Дня дорожнього будівельника в БКЗ «Жовтневий» також з популярними артистами. Або в 2014 році Комітет з питань промисловості та інновацій витратив 3,1 млн рублів на проведення Дня суднобудівника, з урочистою церемонією покладання квітів до пам'ятника «Морякам і творцям флоту Росії» і святковим театралізованим концертом на 4000 чоловік.
Незрозуміло, чому раптом знадобилося проводити свято такого масштабу за рахунок бюджету, якщо великі гравці не хочуть в нього вкладатися. Голова КППІ Максим Мейксін заявив «Фонтанці», що це - важливий елемент популяризації промислової діяльності і можливість відзначити людей праці.
- Звичайно, ми закуповуємо квитки до початку організації концерту, а керівництво Льодового палацу щоразу заздалегідь надсилає нам лист з відповідною пропозицією. Напевно, ми могли б оголосити конкурс на проведення святкового заходу, але тоді нам довелося б оплачувати його цілком - це рівно в два рази більша сума, ніж зараз витрачена. Ви можете запитати: «А чому б не організувати такий концерт повністю за рахунок промислових підприємств?». Відповідь проста: нам не вдається знайти стільки бажаючих вкласти в це гроші, але ми хочемо зробити подарунок працівникам міських заводів в їхнє професійне свято, - заявив глава комітету.
підступи американців
29 серпня петербурзьке управління Федеральної антимонопольної служби зареєструвало скаргу на покупку квитків комітетом від керівника регіонального антикорупційного центру в Санкт-Петербурзі АНО «Центр антикорупційних досліджень та ініціатив« Трансперенсі Інтернешнл-Р »Дмитра Сухарєва.
Він висловив недовіру до тієї частини квитків, які придбав КППІ за бюджетні гроші. Як випливає зі скарги Дмитра Сухарєва в антимонопольне відомство, цією закупівлею комітет порушив положення федерального закону № 44, що регулює закупівлі російських державних установ. Керівник петербурзького підрозділу «Трансперенсі Інтернешнл» вважає, що комітет з питань промислової політики «при виборі способу здійснення закупівлі не мав підстав брати контракт з єдиним постачальником».
Свою думку Дмитро Сухарєв обгрунтував двома обставинами: по-перше, квитки купувалися на захід, який почали організовувати після покупки квитків; а, по-друге, святковий концерт, на думку автора скарги, організований тільки для замовника, тому що квитків на нього немає у вільному продажу.
Федеральний закон № 44 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», на який посилається «Трансперенсі Інтернешнл», містить статтю № 93, яка регламентує всі випадки, коли державне відомство має право здійснювати закупівлю у єдиного постачальника. У пункті 15 цієї статті вказані «укладення контракту на відвідування зоопарку, театру, кінотеатру, концерту, цирку, музею, виставки або спортивного заходу».
За словами Максима Мейксін, сама ситуація, коли «представники американського рейтингового агентства» намагаються не дати провести концерт для працівників підприємств, виглядає двозначно. «Особливо на тлі вкрай напружених поточних відносин між двома країнами, що проявляються, зокрема, в санкціях, які вдаряють по інтересам російської промисловості».
- У будь-якому випадку, увагу американських «друзів» до свята, є гідною оцінкою наших зусиль з популяризації промисловості Санкт-Петербурга, - вважає чиновник.
Таким чином, Федеральній антимонопольній службі належить вирішити, чи підходить формулювання «укладення контракту на відвідування концерту» проведеної КППІ закупівлю квитків в Льодовий палац на концерт або це все підступи американських імперіалістів.
PS
Штаб-квартира Transparency International знаходиться в Берліні, а петербурзьке АНО за даними інформаційно-аналітичної системи «СПАРК-Інтерфакс» належить двом громадянам Росії: Анастасії Корнієнко та Олені Панфілової.
Ілля Казаков, Лев Годованнік, «Фонтанка.ру»
Ви можете запитати: «А чому б не організувати такий концерт повністю за рахунок промислових підприємств?