У четвер прокурори озвучили терміни, які вони вимагають для фігурантів гучної справи про контрабанду меблів, яку реалізовували в торговельних центрах «Три кити» і «Гранд»
Зуєв Сергій. Фото: ІТАР-ТАСС
До 9 років позбавлення волі вимагали засудити держобвинувач власника меблевих центрів «Три кити» і «Гранд» Сергія Зуєва. Виступаючи в дебатах сторін в Нарофомінского суді, представники прокуратури заявили, що вважають доведеною вину підсудного у контрабанді та легалізації майна. Для трьох обвинувачених прокурори запросили від 4-х до 8 років колонії, а ще чотирьох підсудних запропонували засудити умовно. За версією слідства, в результаті махінацій з їх участю держава недорахувалася більше 18 млн рублів у вигляді митних платежів. Тепер слово за адвокатами. BFM.ru вони завили, що будуть просити суд винести виправдувальний вирок.
Рівно тиждень знадобилася прокурорам Віктору Антипова та Наталії Трошкін, щоб висловити свою позицію у скандальній справі, яка розглядалася більше півтора років. Їх мова в друкованому вигляді зайняла 500 сторінок . Фінальне слово сюрпризів не принесло. Прокурори вважають, що диктував підсудним злочину знайшли своє підтвердження в суді.
Слухання справи, що викликав свого часу великий суспільний резонанс, почалося в червні 2008 року. За версією слідства, всі підсудні входили до злочинної групи: це, крім Сергія Зуєва, його діловий партнер Андрій Латушкин, який очолював ТОВ «Альянс-96» і займав посаду гендиректора меблевих центрів «Гранд» і «Три кити», керівник ТОВ «СЕФТРАНС» Андрій Саєнко, голова московського представництва латвійського ТОВ «ФМ Група» Павло Поляков, головний бухгалтер цієї фірми Ірина Подсотская і її чоловік Павло Подсотскій (менеджер в тому ж представництві), керівник відділу логістики ТОВ «Електра-М» Катерина Леладзе, менедже р цієї компанії Андрій Беляков і співробітник банку «Центрокредіт» Анатолій Мельничук.
Всі разом вони розробили складну схему контрабандних поставок. Імпортні меблі, одержувачем якої значилася оформлена за загубленим паспортом фірма «Ліга-Марс», надходила в морський торговельний порт Санкт-Петербурга. Використовуючи підроблені транспортні та митні документи, спільники занижували вага товару, що ввозиться, внаслідок чого митні платежі по кожній партії меблів не перевищували 5 тисяч доларів.
Основне митне оформлення товарів здійснювалося на митному посту «Наро-Фомінський» Одинцовському митниці. Товар відвантажувався на підконтрольний Саєнко склад тимчасового зберігання ВАТ «Союзтехстройсервіс». Як підрахували слідчі, всього з 28 січня по 5 серпня 2000 було незаконно ввезено в Росію 50 партій товарів загальною митною вартістю 61,77 млн руб. А несплата митних платежів склала понад 18 млн рублів. Четверо підсудних, включаючи Зуєва і Саєнко, знаходяться під вартою, інші - на підписці про невиїзд.
Цікаво, що десь в середині процесу прокурори відмовилися від обвинувачення Сергія Зуєва в ухиленні від сплати митних платежів (стаття 194 КК) за закінченням строків давності. Правда, підсудний не погодився з цим, заявивши, що таке формулювання не є реабілітуючими підставою.
Держобвинувачення просили суд визнати всіх підсудних винними в контрабанді (стаття 188 КК РФ), а Зуєва, Саєнко, Мельничука і Латушкина - ще і в легалізації майна, придбаного злочинним шляхом (стаття 174 КК РФ). Для Андрія Саєнка прокурори запросили лише на рік менше, ніж для Сергія Зуєва - 8 років колонії, 7,5 років - для Андрія Латушкина, 7 - для Павла Полякова і 4 роки для Катерини Леладзе. «Їх роль в скоєнні злочинів була найактивнішою і значущою», - заявили прокурори. До жінки прокурори просили проявити більшу поблажливість, призначивши покарання нижче від найнижчої межі з урахуванням того, що на утриманні Катерини Леладзе знаходиться малолітня дитина, а чоловік свого часу був убитий.
Ірину та Павла Подсотскіх, Андрія Белякова та Анатолія Мельничука гособвініітелі запропонували засудити умовно. Правда, запитаний ними термін був досить тривалим - 7 і 7,5 колонії. «В ході слідства вони сприяли розкриттю злочинів і давали свідчення, що викривають інших учасників злочинної групи», - сказала Наталія Трошкіна.
Адвокати підсудних неохоче коментували хід дебатів. Захисники Сергія Зуєва і Андрія Саєнка Олексій Виноградов і Станіслав Акімов заявили BFM.ru, що, на їхню думку, вина підсудних в суді «була доведена». Виноградов вважає, що його підзахисного обмовили, а Акімов - що збиток, поставлений власнику торгових центрів, Зуєв «в десятикратному розмірі погасив ще у 2000 році». «У справі є велика кількість арифметичних помилок, допущених в тому числі при проведенні експертиз, - сказав Акімов. - Захист переконана, що зможе спростувати всі аргументи звинувачення в дебатах ». Вони триватимуть 25 лютого.
Як стало відомо BFM.ru, на заключних засіданнях намір виступити і головний обвинувачений. Сергій Зуєв хоче поставити перед судом питання про те, куди поділася вилучена наслідком меблі. «50 фур з меблями були вивезені в 2002 році з торгового центру« Три кити »», - пояснив Акімов, додавши, що за даним фактом було порушено справу. За словами адвоката, його підзахисний впевнений, що частина вилученої меблів співробітники Генпрокуратури через Російський фонд федерального майна реалізували за заниженою ціною.
Додати BFM.ru в ваші джерела новин?
Ru в ваші джерела новин?