Фото: M24.ru
У 2015 році Рособрнадзор планує акредитувати понад 9 тисяч громадських спостерігачів, які стежитимуть за ходом проведення ЄДІ в режимі онлайн. Про це повідомляє прес-служба відомства.
За даними Рособрнадзора, щорічно в державній підсумковій атестації беруть участь понад 40 тисяч громадських спостерігачів.
З березня 2015 року будь-який російський громадянин, який бажає стати громадським спостерігачем на ЄДІ, може зареєструватися на сайті egebook.ru для проходження курсу дистанційного навчання з наступним контрольним тестуванням. За результатами тестування видається посвідчення громадського спостереження.
Відзначимо, що акредитацією громадських спостерігачів займаються регіональні органи управління освітою. "Терміни подачі заяви визначаються в регіоні, проте це має бути не пізніше, ніж за три робочі дні до дати проведення іспиту з відповідного навчального предмету", - відзначили в Рособрнадзора.
Посилання по темі
Громадський спостерігач має право бути присутнім на всіх етапах проведення ЗНО, в тому числі в регіональних центрах обробки інформації, при перевірці екзаменаційних робіт і розгляді апеляцій.
При цьому спостерігач не може перебувати в пункті проведення ЄДІ, в якому здають іспити близькі родичі. Також існує правило, що в одній аудиторії може перебувати не більше одного громадського спостерігача.
Якщо спостерігач виявляє будь-яке порушення під час проведення ЄДІ, він направляє цю інформацію в федеральні органи виконавчої влади, в регіональні і муніципальні органи управління освітою. Аналогічна схема діє і у випадку з спостерігачами, які контролюють проведення іспиту в режимі онлайн-відеотрансляції.
Нагадаємо, що 26 лютого Міністерства освіти та науки затвердило дати проведення єдиного держіспиту, основного держіспиту та державного випускного іспиту в 2015 році.
Єдиний держіспит школярі в цьому році будуть здавати в наступні дні:
- 25 травня - географія, література;
- 28 травня - російську мову;
- 1 червня - ЄДІ з математики базового рівня;
- 4 червня - ЄДІ з математики профільного рівня;
- 8 червня - суспільствознавство, хімія;
- 11 червня - іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська) (крім розділу "Мовлення"), фізика;
- 15 червня - інформатика та інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ), біологія, історія;
- 17 червня - іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська) (розділ "Мовлення");
- 18 червня - іноземні мови (англійська, французька, німецька, іспанська) (розділ "Мовлення").
Відзначимо, що основний держіспит і державний випускний іспит - це та ж державна підсумкова атестація (ДПА), але розділена на дві категорії. Якщо ОГЕ - це іспит для всіх школярів, то ГВЕ здають тільки ті, хто закінчив спеціальні навчально-виховні заклади закритого типу, установи, які виконують покарання у вигляді позбавлення волі, а також школярі з обмеженими можливостями здоров'я. Вперше експеримент по введенню ЄДІ пройшов в 2001 році. 1 січня 2009 року набули чинності поправки до законів "Про освіту" та "Про вищу і післявузівську професійну освіту", які оголосили єдиний держіспит обов'язковим для всіх випускників, незалежно від того, збираються вони продовжувати навчання у вузі чи ні.
Обов'язковою ЄДІ став і для учнів у російських школах іноземних громадян, осіб без громадянства, біженців і вимушених переселенців.
Для отримання атестата школярам необхідно було здати всього два обов'язкових іспити - з російської мови та математики, а для вступу до вузу - чотири. Додаткові іспити визначалися залежно від вимог університету під час вступу, проте обов'язковими для вступу на всі спеціальності були результати вступних випробувань з російської мови.
сюжет: Освіта в Москві