Не завжди куплений прилад працює справно, і якщо він швидко ламається, то необхідно складати заяву в магазин на гарантійний ремонт купленого товару. Особливих правил, за якими повинен складатися документ немає, але знання деяких моментів може стати в нагоді.
Основні правила
Варто уточнити, що право безкоштовного усунення недоліків вийде реалізувати, тільки якщо товар був придбаний в повністю справному стані. Якщо річ була в користуванні, або має недоліки, які були обговорені під час купівлі, то людина втрачає право на усунення поломки за рахунок магазину.
При підготовці речі до від'їзду в сервісний центр власник повинен:
- Підготувати документ з проханням виправити недоліки товару. Наприклад, зламався телефон, в цьому випадку потрібно організувати заяву на гарантійний ремонт телефону.
- Підготувати виріб, тобто при необхідності і можливості почистити його від можливих забруднень, перевірити комплектність, щоб вона відповідала того стану, що було при покупці. Однак даний факт залежить від того, чи є така можливість. Наприклад, захист прав споживачів однозначно говорить про те, що відмова за некомплектністю вироби неможливий.
- Здати річ в сервісний центр або магазин і оформити відповідний акт про прийом вироби.
Самостійне усунення недоліків не повинно проводитися ні в якому разі, інакше в гарантії мають повне право відмовити. Також, якщо на виробі присутні пломби, що перешкоджають проникненню всередину то вони повинні бути цілі, інакше право на усунення поломки втрачається.
Також, в Росії покупець, який втратив речі через поломки в гарантійний період, може претендувати на заміну вироби такої ж марки на час усунення поломки. Цей пункт діє і в 2019 році, ніяких змін в ньому не відбулося. Для того щоб отримати від юридичної особи заміну необхідно надати лист про ремонт обладнання, яке і буде підтверджувати, що громадянин залишився без купленого товару. Однак існують категорії товару, які не можуть бути замінені.
Можна звернутися в Росспоживнагляд за цим посиланням - http://www.rospotrebnadzor.ru/
Зразок заяви на гарантійний ремонт
Коли буде складатися заяву на гарантійний ремонт товару, то багатьох цікавлять правила, за якими даний документ складається. Але такі папери складаються в довільному порядку, однак певні дані він має містити.
Розглянемо ситуацію з поламаною річчю на прикладі мобільного телефону, зразок заяви на гарантійний ремонт телефону буде виглядати наступним чином:
Заява
19.02.2018 року мною, ПроКіно Михайлом Сергійовичем, в магазині «Оріон» був придбаний телефон марки Самсунг. 17.04.2018 року апарат перестав реагувати на натискання, відповідно я не можу їм повноцінно користуватися. Оскільки, річ знаходиться на гарантії, то прошу привести апарат в належний вигляд за рахунок магазину.
20.04.2018 року Підпис: ПроКіно.
Заява на гарантійний ремонт (скачати безкоштовно)
Також, претензія на ремонт телефону по гарантії може містити відомості про терміни, які даються на усунення недоліків і прохання про заміну на аналогічну річ на час усунення причини збою в роботі, проте рядок про заміну має сенс, якщо виріб віддається в магазин. При здачі апарату в сервіс прохання про заміну потрібно складати окремо і подавати в магазин.
Період усунення недоліків визначається в 45 днів, за цей час річ повинна бути або приведена в порядок, або вона повинна бути визнаною неремонтопригодной. В останньому випадку покупцеві видають іншу річ або гроші.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.