- Три правила новорічних обіцянок
- 4 способи для здійснення мрій
- Приклади списків новорічних бажань
- Робіть це негайно / h2>
зміст:
Відгриміли куранти і петарди, випито шампанське, віддана дань новорічного столу ... 1 сiчня часто стає не найяскравішим днем - багато їли, мало спали, і незрозуміло, чим тепер зайнятися. Саме час для новорічних бажань, обіцянок і планів! Так, ви, звичайно, загадали щось під бій годинника, сподіваючись на диво, але щоб бажання здійснилося, треба його деталізувати - намалювати, описати, виліпити.
Автор книги «В цьому році я ...» М. Дж. Райан стверджує, що «приблизно 45% людей дають собі різного роду обіцянки під Новий рік, але лише 8% вдається виконати задумане». Чому так відбувається? Ми занадто слабо хочемо виконання своїх бажань, що не прикладаємо зусиль або взагалі бажаємо не того, що нам по-справжньому потрібно? Давайте розберемося, як формулювати новорічні бажання і стежити за виконанням обіцянок самому собі.
Людині потрібен якийсь рубіж, після якого життя піде по-новому: понеділок, початок місяця або початок літа. Новий рік - найважливіша психологічна відсічення в цьому сенсі. Планувати і давати собі новорічні обіцянки важливо і потрібно: виконання будь-якого бажання починається з мрії, з візуалізації, мати чітке уявлення, що і як має статися.
До змісту
Три правила новорічних обіцянок
- Уникайте частки «не», формулюючи бажання. Чи не їсти солодкого, не пити алкоголь, не палити, не витрачати купу часу на соцмережі - це неправильні формулювання. Справа в тому, що за кожним нашим бажанням з часткою «не» є обмеження, яке підшкірно так і хочеться порушити.
Мислите в позитивному ключі - обіцяйте собі не заборони, а дозвіл. Є більше фруктів, навчитися пекти корисні солодощі (замість категоричного заперечення солодощів). Купити електронну книгу, забити її творами, які ви давно мрієте прочитати, і читати вечорами, в черзі, в метро - відмінний спосіб виринути з безодні «Фейсбуку» і «Інстаграма». Купити електронну сигарету без нікотину в якості альтернативи, скоротити кількість сигарет - це кращі мотиватори, ніж в черговий раз заборонити собі палити.
- Формулюйте чітко, що саме ви хочете. Чим ясніше і детальніше ви уявляєте свою мету, тим простіше вам йти до неї. Наприклад, бажання «я хочу стати красивіше» - відмінне, але що для цього потрібно? Сходити в салон краси, засмагнути, відростити волосся або схуднути? Якщо ви хочете схуднути , Подумайте, скільки кілограмів ви бажаєте скинути. Конкретизуйте мрії: «Я стану вести здоровий спосіб життя» - «Я буду їсти свіжий фрукт або овоч кожен день і гуляти по 20 хвилин»; «Я займуся спортом» - «Я почну з пари занять в басейні».
- Не давайте себе занадто багато обіцянок. Якщо ви запланували радикально змінити життя і склали список з 30 пунктів, до яких потрібно йти ударними темпами, то великий ризик не завершити жодного завдання.
Розставляйте пріоритети, вибирайте тільки те, що дійсно важливо. Пам'ятайте про закон Парето: «20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль - лише 20% результату».
Зосередьтеся на головному, проаналізуйте свої бажання. Чи дійсно вам так потрібно витрачати сили, час і гроші на вивчення хінді? Може, просто треба нарешті з'їздити до Індії і закрити цей гештальт? Виберіть не більше п'яти цілей, а краще дві-три.
До змісту
4 способи для здійснення мрій
Запишіть свої новорічні обіцянки. Випишете ви ваші бажання на аркуш паперу або список виявиться в мобільному додатку або в файлі на комп'ютері (існує багато сервісів для зберігання списків бажань і відстеження їх виконання) - неважливо, головне - його наявність.
Поставте собі нагадування: нехай кілька разів на рік календар нагадає вам про схуднення, курінні або іноземною мовою.
Ще один хитрий хід - написати собі лист в майбутнє. Спеціальні онлайн-сервіси дозволяють відправити лист в певну дату, хоч через рік, хоч через 10 років. Напишіть листа в 31 грудня року, що настає, щоб через рік звіритися з собою торішнім і порівняти ставлення до бажань. Може, якісь з них стали неактуальні, а якісь справдилися химерним і непередбачуваним чином?
Щоденник. Регулярно оновлюваний щоденник зажадає більше зусиль. Вибирайте найбільш комфортний для вас варіант: класичний паперовий або електронний щоденник, інтимний, який ви нікому не даєте почитати, або онлайн-блог з необмеженим доступом.
Щоденник - зручний інструмент для того, щоб відстежувати, як ви просувається у виконанні бажань. Але такий спосіб підходить не всім. Потрібні скрупульозність і мотивація записувати те, що відбувається.
Карта бажань. Мета такої карти - буквально візуалізувати бажання: ватман, ваше вдале фото, вирізки з журналів (автомобілі, прикраси, райський пляж, велика квартира, що аплодують шанувальники), клей, фломастери - і ви створюєте образи своєї мрії.
Якщо вам до душі цифровий варіант, намалюйте карту на комп'ютері або скористайтеся онлайн-сервісами, куди можна завантажувати свої фотографії і красиві картинки і компонувати їх.
Таким чином ви створюєте готову наочну картинку. Повісьте карту там, де вона прихована від сторонніх, але зате вам попадається на очі постійно (наприклад, на внутрішніх дверцях шафи). Якщо детально візуалізувати бажання, перенести їх з області уяви на фізичні носії, то ці образи чітко увійдуть в підсвідомість - і людина несвідомо стане робити кроки, які наблизять його до мрії.
Карта успіху прийшла з китайської практики феншуй. В ортодоксальному варіанті карта повинна складатися з певної кількості секторів, кожен з яких відповідає за одну з сфер життя людини.
Новорічна коробочка бажань. Наймиліший спосіб візуалізувати мрії - зробити красиву коробочку і скласти в неї маленькі симпатичні записочки зі своїми планами. Протягом року можна додавати туди бажання, а в кінці - витягувати ці папірці і порівнювати.
Якщо ви не хочете вести щоденник, не плануєте грандіозних змін, але у вас є ряд невеликих бажань і так хочеться повірити в новорічне диво - заведіть таку коробочку. Кидайте в неї цілком конкретні бажання, нехай це буде художній альбом з того, що можна купити за гроші:
- новий телефон (вкажіть конкретну модель);
- поїздка в Париж на травневі свята;
- електрогітара (вкажіть конкретну модель);
- витончена татуювання.
Ризикнемо припустити, що якщо ви заповніть коробочку невеликими бажаннями і забудете про неї на кілька років, а потім раптом знайдете і прочитаєте записочки, то з'ясуйте, що майже всі виповнилося.
Публічні обіцянки. Чи варто ділитися з оточуючими своїми планами і обіцянками на наступний рік?
Вирішувати тільки вам. Вивішувати гордий список в соцмережах не обов'язково, але якщо у вашому оточенні є близькі люди, які підтримають вас, то їм можна розповісти. Раптом вони ненав'язливо простимулюють вас ( «Я дуже чекаю твоєї книги, яку ти збираєшся написати за цей рік, - не терпиться прочитати!»). Головне - не перекладати відповідальність на них.
Буває, що ми шукаємо не просто підтримки, а напарника ( «Давай худнути, бігати, вчити іноземну мову разом»), і якщо один, спершу захопившись, потім здається, то і нам теж легше зійти з дистанції, киваючи на нього: мовляв, мені нічого іншого не залишалося.
Остерігайтеся такої ментальної пастки: тільки ви відповідальні за свої досягнення і поразки. Також нічого доброго не вийде, якщо ви будете бажати за інших, особливо якщо це тільки ваше бажання, а близьким воно не потрібно ( «Хочу, щоб дружина схудла», «Хочу, щоб син вступив до вузу»).
До змісту
Приклади списків новорічних бажань
Не вказуйте своїм кінцевим бажанням щось ефемерне: багатство, любов, здоров'я. Адже якщо вам видадуть довідку, що ви багаті, або медкарті з діагнозом «здоровий», чи буде це означати, що ваші мрії здійснилися? Нижче приклад списку конкретних бажань.
- Я стану стрункішою і приведу себе в гарну форму. Способи: спорт і харчування. Я буду бігати двічі в тиждень, обмежу вживання рафінованих вуглеводів, буду пити півтора літра води і є свіжі фрукти і овочі щодня.
- Я напишу книгу. Мета - 12 глав, на кожну главу - місяць, спосіб - писати в день мінімум сторінку.
- Я покращу відносини з близькими. Спосіб - щодня вечеряти разом, раз в тиждень влаштовувати спільну «вилазку» в кіно, кафе, музей, парк.
Робіть це негайно / h2>
Не потрібно відкладати бажання в довгий ящик, чим довше прелюдія, тим менше шансів, що ви дійсно почнете щось робити по-новому. Не обманюйте себе і не виправдуйтеся, що ще цілий рік попереду. Рік пролетить дуже швидко. Пам'ятайте, що всі грандіозні звершення починаються з маленькими кроками.
Коментувати можут "Згадати бажання на Новий рік: як правильно?"
Чому так відбувається?Ми занадто слабо хочемо виконання своїх бажань, що не прикладаємо зусиль або взагалі бажаємо не того, що нам по-справжньому потрібно?
Наприклад, бажання «я хочу стати красивіше» - відмінне, але що для цього потрібно?
Сходити в салон краси, засмагнути, відростити волосся або схуднути?
Чи дійсно вам так потрібно витрачати сили, час і гроші на вивчення хінді?
Може, просто треба нарешті з'їздити до Індії і закрити цей гештальт?
Може, якісь з них стали неактуальні, а якісь справдилися химерним і непередбачуваним чином?
Чи варто ділитися з оточуючими своїми планами і обіцянками на наступний рік?
Адже якщо вам видадуть довідку, що ви багаті, або медкарті з діагнозом «здоровий», чи буде це означати, що ваші мрії здійснилися?
Коментувати можут "Згадати бажання на Новий рік: як правильно?