Загиблий Василь Сліпак: кращий син, однокласник, "тореадор" і воїн

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

1 липня 2016, 7:51 Переглядів:

Сьогодні у Львові в гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла прощаються з незвичайною людиною. Його життя пролетіла, як найяскравіша комета: за свої 42 роки Василь Сліпак встиг пізнати любов і славу, пожити в Парижі і порити окопи на Донбасі, стати міцною опорою батькам і "теплим" другом для однокласників. Не дивлячись на всі доступні йому блага, Василь Сліпак приніс себе в жертву рідній країні, без пафосу, як син - гаряче коханої матері. Поховають героя у Львові на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань.

З гастролей Василь привозив подарунки для всіх 28 однокласників

Своє дитинство Василь Сліпак, який народився 20 грудня 1974 г., провів у Львові в звичайному спальному районі, в звичайній «хрущовці», на вулиці Симоненка, 9. Навчався на сусідній вулиці - Науковій, в школі №46 ім. В.Чорновола. З дев'яти років і до 1994 року співав у чоловічій хоровій капелі "Дударик".

Фото: Соцмережі

"Це був унікальний дитина. Він народився в простій родині, якщо не помиляюся, його батьки - вихідці з Тернопільської області, але все життя прожили у Львові і працювали на автобусному заводі. Але задатки інтелігентності, доброти і його талант проявилися у Василя дуже рано. Я вчила його з дев'ятого класу. Коли він став випускником школи, то не був схожий на інших підлітків, а запам'ятався мені дорослим, сформованим людиною ", - згадує класний керівник СЛІПАК Ольга оголошенням.

Коли він став випускником школи, то не був схожий на інших підлітків, а запам'ятався мені дорослим, сформованим людиною , - згадує класний керівник СЛІПАК Ольга оголошенням

"Хрущовка", де виріс зоряний співак. Фото: Т.Самотий

За словами вчительки, Василь під час школи дуже часто їздив на конкурси, завжди вигравав і привозив звідти подарунки для кожного з 28 однокласників.

"Він завжди дбав про тих, хто поруч. Коли почалася війна, він постійно допомагав українським бійцям сам пішов на фронт. Йому залишився місяць до кінця контракту, і Василь міг спокійно повернутися додому", - каже Ольга Федорівна, ледь стримуючи сльози.

Але, як кажуть знайомі загиблого, залишати передову Василь не хотів, а рідні не відпустили б його назад.

"Василь - справжній самородок. У мене залишився запис, яку він мені написав у випускному альбомі, в 17 років:" Пані Ольго, спасибі щасливому випадку, який звів мене з вами. Ваша доброта, щедрість і опіка за такими неслухняними дітьми як ми, чіпали кожен нерв і клітку моєї сутності. Від всіх вчителів ви відрізняєтеся особливою християнською мораллю. Я всегад буду вас пам'ятати і ставити в приклад своїм дітям ".

Але залишити після себе дітей і одружитися Василь так і не встиг. "Нашим чиновникам напевно складно зрозуміти, чому він поїхав на Донбас, а є прикладом величезного самопожертви заради країни і народу", - розридалася Ольга Федорівна і більше не могла продовжувати розмову.

Школа, де навчався талановитий певец.Фото: school46.lviv.ua.

Завдяки унікальному голосу, Василю вдавалися дитячі, жіночі та чоловічі партії

"Я вчила Василя з п'ятого по дев'ятий клас. Це був дуже позитивний дитина", - згадує вчитель англійської і класний керівник Неля Іванівна.

Двох синів, за її словами, з ранніх років виховували в строгості, як справжніх чоловіків. І він, і його брат були дуже слухняними дітьми. Крім цього, всі у Василя було пов'язано зі співом.

"Його рано віддали в" Дударик ", а там дисципліна, як розповідала мати, хто запізнився - відразу пару раз віджиматися. Потім він навчався у Львівській консерваторії, але не впевнена, що її закінчив. Коли виявилося, що у Василя унікальний голос і він справляеться не тільки з чоловічими, але і з дитячими, і жіночими партіями, йому навіть шукали спонсора, щоб відправити за кордон. Такий голос - один на тисячу. Потім виграв конкурс в Клермоні, отримав грант, і його запросили в Паризьку оперу ", - розповідає педагог.

Фото: скріншот відео

Згодом Василь купив батькам будинок в Італії - на Сардинії. Брат Василя, Орест закінчив медичний вуз в Тернополі, і там залишився.

"Сім'я Василя завжди була дуже порядною і патріотичною. Той, ким став Василь - це результат виховання батьками. Правдолюб і добряк. Він не був хуліганом. Дуже багато читав. Він був серйозним," теплим "і відповідальним", - згадує вчителька.

Після страшної новини про загибель Василя телефон вчительки НЕ замовкає - дзвонять шкільні товариші Василя, про які десятки років не було звісток. Але горе - похорон Василя знову всіх зблизили.

А в школі, де вчився Василь, за словами директора Романа балах, вже почали шукати кошти і на меморіальну дошку в пам'ять про загиблого воїна-артиста.

Кращий воїн і волонтер

Під час Революції Переваги Василь брав участь в акціях української діаспори у Франції. Як волонтер організації "Fraternité Ukrainienne - Українське братство", допомагав українським бійцям, потім познайомився з бійцями ДУК ПС і сам приєднався до них. Влітку 2015 воював в Пісках в районі Донецького аеропорту.

А його активної волонтерської діяльності свідчать пости на Fascebook: "Не люблю про себе робити пости, але сказали, що треба для збору коштів. Тому, брати і сестри, знаю, що серед моїх друзів є заможні українці. Може, хтось захоче допомогти добровольцям, ось моя карта і номер на фото ". Також Василь на своїй сторінці постійно інформував про поранених побратимів, які загинули і тим, кому дуже потрібна допомога.

Також Василь на своїй сторінці постійно інформував про поранених побратимів, які загинули і тим, кому дуже потрібна допомога

Боєць постійно намагався допомогти українським воїнам. Фото: соцмережі

Повернувшись з фронту, продовжив волонтерську діяльність, давав благодійні концерти в Українському центрі в Парижі, допомагав сиротам, які втратили батьків на війні. Влітку 2016 знову поїхав на Донбас - повіз зібрану допомогу захисникам-добровольцям. Воював у складі 1-шої окремої штурмової роти.

Вранці 29 червня, під час ворожої атаки, Василь був за кулеметом. Куля калібру 12.7 мм, яку випустив снайпер з великокаліберного гвинтівки, обірвала життя героя.

Безцінний голос і артист

Останніх 19 років Василь Сліпак прожив у Франції і працював в паризькій Гранд-опері. Для кар'єри оперної зірки у нього були всі дані: унікальний бас-баритон, аристократизм в манерах і зовнішності. Завдяки своєму таланту він виступав на кращих сценах Італії, Польщі, США, Франції і навіть Росії.

Йому з легкістю вдавалися як фольклорні композиції, так і провідні оперні партії. "Весілля Фігаро" і "Дон Жуан" Моцарта, "Аїда" Верді, "Борис Годунов" Мусоргського, "Князь Ігор" Бородіна, "Євгеній Онєгін" Чайковського, роль тореадора в опері "Кармен" - це список оперних творів, де Василь Сліпак отримував головні партії.

Однак, найулюбленішою була роль Мефістофеля в опері Гуно "Фауст". Звідси і з'явився позивний "Міф", з яким Василь воював на передовій.

Також Василь Співак останеться в нашій пам'яті з народною піснею "Місяць на небі", яку боєць тихо наспівує, будучи на фронті.

Нагадаємо, за два роки війни на Донбасі Україна втратила кілька тисяч своїх захисників - відомих і не дуже, але однаково сміливих, чесних і гідних пам'яті.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Загиблий Василь Сліпак: кращий син, однокласник," тореадор "і воїн". інші Новини Західної України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Тетяна Самот

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ