У цьому розділі - афіша з найяскравішими і цікавими подіями Мінська: кіно, театри, музеї, виставкові зали, концерти та свята. Читаючи «Події», ви завжди будете на хвилі культурного життя міста!
Білоруські музеї освоюють новий стиль роботи. Міністерство культури визначило собі чергову мету: створити каталог особливо цінних музейних предметів, повідомляє БЕЛТА .Воплотіть цей проект в життя планують до 31 грудня 2012 року. Крім того, музейні установи в новому році будуть організовувати якомога більше цікавих проектів, використовувати мультимедійні технології. Це приверне увагу аудиторії і полегшить пошук позабюджетного фінансування. Заходи, засновані на нових формах роботи, незвичайний підхід до подачі експозиції - все це є і зараз. Але таких виставок всього 20% від загального числа. Багато глядачів зібрали новинки останніх років: інтерактивні екскурсії, лялькові і театралізовані вистави, історичні реконструкції, костюмовані бали, бієнале акварелі і пленери по живопису. Потрібно ще більше розширювати це. Крім цього, в планах на 2013 рік - створити експертну групу для оцінки та придбання предметів антикваріату і підготовки експертних висновків.
У Білорусі стартував конкурс на кращий переклад літературних творів двох білоруських класиків Янки Купали і Якуба Коласа на китайську мову, повідомляє БЕЛТА . Конкурс присвятили 130-річчю від дня народження літераторів. Роботи приймаються до 26 жовтня 2012 року. Випробувати свої сили можна в двох номінаціях: «Кращий переклад поетичного твору» і «Кращий переклад прозового твору». Перекладати вірші і прозу на китайський можуть як студенти з Китаю, так і з Білорусі. А також викладачі ВНЗ, аспіранти, магістранти, вчителі гімназій і шкіл. Вся детальна інформація - на сайті Республіканського інституту китаєзнавства імені Конфуція БГУ www.rci.bsu.by.
Міністерство культури Білорусі недавно проаналізувало роботу музеїв за останні три роки, а також намітило перспективи розвитку на 2013 рік, повідомляє БЕЛТА .Зараз в Білорусі своїх відвідувачів чекають 1914 діючих музеїв. Однак це не межа: їх кількість зростає.
Після підрахунку позабюджетних доходів виявилося, що за 6 місяців 2012 року музеї заробили 15 мільярдів білоруських рублів. Судіть самі: в минулому році така сума накопичилася за 12 місяців. Зараз повним ходом йде робота програми «Культура Білорусі», розрахованої на 2011-2015 роки. В результаті створюються нові музеї та експозиції. Велика частина проведених зараз виставок розташовується в регіонах країни: 92,1% від загального числа. Варто відзначити, що в минулому році 7 республіканських музеїв провели експозиції за межами Білорусі.
Молодий фотограф Максим Саричев відкрив власну виставку в під'їзді свого будинку в Малинівці, повідомляє TUT.BY .На один вечір сірі стіни під'їзду перетворилися в стенди для фотографій. Знімки розповідають про допомогу бездомним тваринам. Фото були зроблені в двох мінських притулках для собак, що існують виключно на волонтерських засадах. Оголошення про імпровізованій експозиції Максим розвісив на дверях сусідніх під'їздів. Прийшли багато, а хтось і домашнього улюбленця з собою привів. Соціальні проблеми Максим Саричев зачіпає не вперше. Раніше в Інституті імені Гете виставлялися його роботи на тему юнаків, затриманих у справі анархістів. А в цьому році Максима нагородили за третє місце на «Прес-фото Білорусі» в категорії «Природа». Бездомних тварин Максим почав знімати на одному з майстер-класів. Тема його захопила. Підсумком стала виставка в під'їзді. Автор упевнений, що ця тема буде розвиватися, адже висвітлені далеко не всі сторони проблеми.
У минулому році в Мінську виставка художніх голограм «Голографія-2011" зібрала близько 100 тисяч глядачів. Цього року експозиція, складена білоруськими голографістамі, поїхала в Астану, повідомляє БЕЛТА .Прошлогодняя виставка художніх голограм в залі НАН Білорусі стала наймасштабнішою в світі. На ній тоді представили 150 робіт з 20 країн. Казахстан став першою країною, куди вирушили білоруські експонати. До речі, в цьому році кількість робіт зросла до 170 голограм з 20 країн світу. Третина з них - виробництво Беларусі.Художественная голографія застосовувалася в роботах художників ще в 60-их роках. Першим був Сальвадор Далі.В 1972 році в Нью-Йорку була презентована його голограма «Мозок Еліса Купера». Голографія приходить на допомогу і музеям. Унікальні роботи, які не можна перевозити з місця на місце, можуть бути показані в будь-якому музеї світу у вигляді своїх голографічних копій. Всесвітня виставка буде працювати в Астані до 18 грудня 2012 року.
Не обов'язково їхати в Китай, щоб познайомитися з культурою Піднебесної. Тепер це можна зробити в центрі Мінська: в Музеї історії міста через 3 дня відкриється виставка «Традиційне мистецтво Китаю», повідомляє агентство « Мінськ-Новини «. До експозиції увійдуть ісинська кераміка, сучжоуська вишивка шовком і розпису по фарфору. Сюжети в основному - дивовижна природа Китаю, оспівана не в одному творі. Також відвідувачі зможуть дізнатися історію виникнення і методи створення представлених творів мистецтва. Наприклад, в Сучжоу розташований Інститут шовкової вишивки. Тут вишивають картини за допомогою дуже тонких голок і шовковими нитками. Такий метод дає можливість передати на картині все найдрібніші деталі. Невеликі роботи включають в себе близько 20 відтінків різних кольорів, а великі полотна - тисячі.
На виставку можна прийти з 4 по 28 жовтня.
Музей сучасного образотворчого мистецтва запрошує на виставку плаката і графіки польського художника Лешека Жебровського, повідомляє агентство « Мінськ-Новини «. Лешек Жебровський - польський художник, професор Академії мистецтва в місті Щецині. Його знають у всій Європі і навіть далі, як майстра плаката. Творчий багаж Лешека Жебровського налічує близько 400 плакатів. Головні риси робіт художника - безпосередність і свобода самовираження. У виборі образотворчих засобів художник себе не обмежує. Роботи Лешека Жебровського виставлялися в Варшаві, Москві, Чикаго, Берліні, Лондоні, Будапешті. Він отримав чимало нагород за свою творчість. Експозиція відкриється 2 жовтня в 17:00 і триватиме до 20 жовтня. Довідки за телефоном + 375 (17) 288 - 24 68.
4 жовтня в Національному академічному драматичному театрі ім. М. Горького пройде прем'єрний спектакль на честь ювілею творчої діяльності заслуженої артистки Білорусі Анни Маланчині, повідомляє агентство « Мінськ-Новини «. «Солодкоголосий птах ... з людським голосом» - це вистава-експеримент з багатогранним дією. У постановці історія життя в'яне актриси в цьому перемежовується зі сценами з її минулого, де вона була молода, популярна, знімалася в кіно. Ще це історія про те, як зустрілися чоловік і жінка. Вистава примітний ще й тим, що режисер Олександр Карпов об'єднав в ньому дві всесвітньо відомі п'єси - «Солодкоголосий птах юності» Уїльямса і «Людський голос» Кокто. Анна Маланчині прийшла в театр 25 років тому і з тих пір залишається вірна своєму ремеслу. Прем'єра вистави відбудеться 4 жовтня о 19.00.
Сьогодні дали старт національного відбірного туру міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2013", повідомляє БЕЛТА . Відбір складається з трьох етапів: відбірковий тур, півфінал і фінал. Вибирати потенційних учасників буде професійне журі. Підсумки першої частини змагань оголосять до 31 жовтня. У півфінал увійдуть 15 кращих виконавців. Серед тих, хто відправив заявку на участь в якості авторів пісні, будуть відібрані 13 претендентів. Півфінал планують провести в листопаді, а фінал - у грудні. Трансляції обох турів будуть проходити в режимі реального часу. Переможця відбіркового туру визначить сума голосів телеглядачів і членів журі. Якщо хтось набере однакову кількість голосів, то буде проводитися додаткове відкрите суддівське голосування. Щоб взяти участь у відбірковому турі, потрібно відправити заявку цінною бандероллю за адресою: 220807, Мінськ, ул.Макаенка, 9, Белтелерадіокомпанія, з поміткою «Національний відбірковий тур конкурсу пісні« Євробачення-2013 ". Прийом заявок - до 22 жовтня. Міжнародний конкурс «Євробачення-2013" пройде в травні в місті Мальме Швеція.
Національний академічний Великий театр опери і балету 2 жовтня покаже прем'єрний спектакль «Сива легенда», де головні партії вперше виконають молоді солісти - Олена Золов і Олексій Мікутель, повідомляє БЕЛТА . Опера «Сива легенда» побачила світ понад 30 років тому. Автор твору - Дмитро Смольський. Фундаментом опери стала знаменита повість Володимира Короткевича. Саме цим спектаклем Великий театр у вересні цього року відкрив свій ювілейний 80-й сезон. Опера розповідає про любов до білоруській землі і її народу. Головний герой Роман закохується в кріпосну селянку Ірину і хоче одружитися з нею. Таким чином Роман порушує всі моральні та етичні норми того часу. Глибокий драматизм, повнота почуттів, суперечливість відносин і вчинків лежать в основі вистави. «Сива легенда» - опера в двох діях, що виконується на білоруській мові. Показ відбудеться 2 жовтня. Всю необхідну інформацію про придбання квитків можна дізнатися за телефоном (017) 334-10-41.