Закон про банкрутство фізичних осіб 2018

Що таке банкрутство?

Банкрутство - це визнана судом нездатність боржника в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів. Відповідно, банкрут - це боржник, який не здатний в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів. Тому громадяни, що потрапили в боргову яму, по суті, вже є банкрутами, але до недавніх пір вони не могли офіційно заявити про свій статус. У Росії 1. жовтня 2015 року набули чинності поправки в Федеральний Закон «Про неспроможність (банкрутство)» , Завдяки яким про своє банкрутство тепер можуть заявити не тільки юридичні особи і підприємці, як це було раніше, а й громадяни, що опинилися у важкій фінансовій ситуації. Ці поправки в побуті прозвали: закон про банкрутство фізичних осіб.


У всьому світі інститут банкрутства існує давно, наприклад, в Англії ця процедура з'явилася ще в 16-му столітті. У Росії законодавці почали обговорення закону про банкрутство фізичних осіб з 2002 року, і лише 29 грудня 2014 року підписано Президентом РФ перша версія поправок до закону про банкрутство. Ці поправки передбачали можливість громадянина РФ з 1 липня 2015 року, в разі наявності простроченої заборгованості перед кредиторами та уповноваженими органами на суму понад 500 000 рублів і строком більше 3-х місяців, подати заяву в суд про визнання себе банкрутом. 29 червня 2015 року вийшов Федеральний закон №154-ФЗ , Який став фінальною версією поправок і відстрочив можливість банкрутства фізичних осіб до 1 жовтня 2015 року. Крім зміни термінів, вирішено, що всі справи про банкрутство розглядатимуть Арбітражні суди.

Потреба в Законі для громадян гостро назріла внаслідок неконтрольованого, лавиноподібного розвитку ринку споживчого кредитування (докладніше в статті «Розвиток ринку кредитування» ), Складної економічної ситуації в країні і, як наслідок, нездатність великого кількість громадян Росії платити по кредитах.

Що відбувалося до прийняття закону в разі, якщо людина, опинявся нездатним здійснити платіж по кредиту:

  1. Кредити реструктурувати або рефінансувалися (докладніше в статті « реструктуризація ») - це скоріше міф, ніж реальність, тому що банки на це йшли вкрай неохоче, або позичальники зверталися з такими проханнями в банк вже при наявності пристойної прострочення, і вони для банку вже були проблемними клієнтами.
  2. Брався новий кредит або позику в мікрофінансових організаціях, і так по колу поки не переставали видавати нові кредити.
  3. Людина починав кидатися: платити то там, то там по 500-1000 рублів (цифри умовні), або взагалі починав платити гроші не кредиторам, а антиколекторів, в кредитні піраміди і «фінансові захисту» (докладніше про ці установи у відповідних статтях ).
  4. Чекав рішення суду (докладніше в статті «Судові тяжби з кредиторами» ) І оплачував борги через службу судових приставів (докладніше в розділі "Судові пристави" ), Або починав приховувати свій дохід, або взагалі сам переховувався.

Детальніше про те, що робити, якщо нема чим платити за кредитами, читайте в нашій статті «Нічим платити кредит. Що робити?!" .

2-й і 3-й способи лише нарощували і ще більше заганяли в борги. 1-й спосіб гарний в теорії, але на практиці доступний для одиниць. 4-й спосіб був найправильнішим (за винятком випадку зі приховуванням від приставів), тому що борги в цьому випадку фіксуються (перестають рости) і платежі здійснюються в розмірі, що не перевищує 50% від Вашого офіційного доходу. А також після утримань із заробітної плати у Вас повинні залишатися кошти в розмірі прожиткового мінімуму на себе і утриманців. Так, є ряд додаткових незручностей, з якими Ви можете ознайомитися у статті "Виконавче виробництво" . Але якщо борги, наприклад, більше 1 000 000 рублів (це не така вже й велика сума боргу для більшості потрапили в кредитну яму), а заробітна плата 15 000 рублів, то через службу судових приставів Ви будете розраховуватися більше 10 років. А якщо борг ще більше, а дохід нижче, то і життя не вистачить, щоб розрахуватися.

І ось для того, щоб вирішити проблему «вічних боргів» і потрібно банкрутство фізичних осіб . Оскільки лише через нього Ви абсолютно по закону зможете « списати непосильні борги »Або отримати необхідну реструктуризацію заборгованості, на яку банк до цього не погоджувався. Банкрут - це не якесь страшне тавро на все життя, а офіційну заяву про нездатність оплачувати взяті кредити. По суті, Ви давно є банкрутом, якщо вже кілька місяців не платите за кредитами.

ми присвятили цілий розділ на нашому сайті закону про банкрутство фізичних осіб (громадян), де постаралися розкласти по поличках всю інформацію про процедуру банкрутства, тому що на поточний момент - це єдиний «правильний» законний метод, здатний цивілізовано врегулювати непосильну заборгованість.

З повним текстом Федерального Закону №127-ФЗ «Про неспроможність (банкрутство)» Ви можете ознайомитися у нас на сайті .


Що таке банкрутство?
Що робити?