- Законні методи дострокового отримання прав
- УДО для автолюбителів
- Спірні питання
- перездача іспитів
- Між іншим
Досить часто водії вільно чи мимоволі на дорогах створюють аварійні ситуації. Деяких це обходить стороною, і вони залишаються непоміченим працівниками ДАІ, проте абсолютна більшість порушників чекає покарання у вигляді вилучення документа, що дозволяє законно керувати транспортним засобом.
Складання протоколу про адміністративне порушення
Наш уряд досить лояльно ставиться до порушників і може пом'якшити їх долю. Якщо водій, раніше позбавлений водійських прав, за порушення правил дорожнього руху до теперішнього часу поводиться зразковим чином, він може отримати їх назад достроково. Однак дана можливість надається в наступних ситуаціях:
- Повернення документа до винесення органом судової влади постанови про позбавлення. Фактично це означає врегулювання ситуації після вилучення прав співробітниками автоінспекції. Слід зазначити, що цей шлях ускладнюється коротким терміном виконання, так як адміністративні матеріали про факт порушення передаються до суду на розгляд протягом трьох днів з моменту вилучення документів.
- Повернення документа після судового розгляду і постанови про позбавлення.
Законні методи дострокового отримання прав
У тому, що повернути документи можна за допомогою законних інструментів, немає особливого секрету, навіть коли мова йде про можливість уникнення судового розгляду.
Порушник, не маючи корисних знайомств і зв'язків в держструктурах, цілком самостійно може вирішити дане питання. Якщо правильно і грамотно підійти до врегулювання даної ситуації на досудовому етапі розгляду, є шанс отримати позитивний результат.
Протокол складає співробітник ДІБДР в присутності водія
У разі якщо спостерігалися неправомірні дії представників автоінспекції, вчасно заявлена і правильно складена скарга може мати значний вплив на результат справи.
Якщо ж повернути документи на досудовому етапі не вийшло, постанову даної інстанції можна оскаржити у вищому органі судової влади. Він має право скасувати рішення нижчестоящого органу і повернути водійське посвідчення власнику. Слід зазначити, що скарга подається після того, як постанова суду вступила в законну силу. Для того щоб подати скаргу в найвищий судовий орган, її необхідно грамотно скласти. До неї також повинні додаватися наступні документи:
- завірена печаткою суду копія постанови по справі адміністративного правопорушення;
- копія рішень по розглянутих протестам і скаргами, якщо вони мають місце в справі про порушення.
Процес оскарження рішення суду може бути дуже тривалим. Перед тим як подавати документи вищих інстанцій, слід проконсультуватися з юристом, він може дати конкретні рекомендації щодо подальших дій.
Повернути права можна на досудовому етапі розгляду
УДО для автолюбителів
Не завжди судові розгляди закінчуються на користь правопорушника. У цьому випадку також не варто впадати у відчай. Партія «Єдина Росія» запропонувала на розгляд законопроект, що дозволяє повертати документ в достроковому порядку тим автовласникам, які протягом усього періоду позбавлення прав не порушували правила дорожнього руху.
Автомобіліст достроково може бути звільнений від покарання в тому випадку, якщо буде встановлено і визнано судовою інстанцією, що даний автовласник протягом встановленого судом періоду поводився правомірно. Варто відзначити, що в достроковому порядку отримати права можна лише після того, як пройшла половина призначеного терміну. Для повернення прав необхідно отримати медичний висновок.
Достроково повернути права можна також через суд
Якщо будуть зафіксовані факти порушення ПДР, за які законом встановлюється вилучення посвідчення водія, судовий орган має право скасувати постанову про умовно-дострокове звільнення. В результаті чого людині призначається новий термін після повного відбуття покарання за попереднім постановою суду.
Спірні питання
Поданий законопроект значно покращує стан автолюбителів, однак є деякі моменти, які викликають певні питання:
- Для яких конкретно неправомірних випадків будуть застосовуватися УДО? Чи поширюється цей закон на водіїв, у яких було вилучено права за водіння в нетверезому стані?
- Яка поведінка порушника може вважатися зразковим? В даному випадку питання стосується ймовірного факту корупції. Саме з цієї причини цей законопроект не отримав схвалення з боку уряду в першому читанні, оскільки немає конкретного механізму для здійснення контролю над поведінкою автовласника, який претендує на дострокове повернення документа під час відбування терміну позбавлення прав.
- Протягом якого часу може діяти умовність звільнення від покарання?
Багато державні представники законодавчої влади стверджують, що водії, у яких було вилучено права за водіння в нетверезому стані, не зможуть отримати УДЗ. Щодо контролю над поведінкою, то в даному випадку мається на увазі облік наявності або відсутності нових адміністративних порушень за період відбування покарання.
УДО можливо тільки при зразковій поведінці водія
перездача іспитів
Крім поправок про дострокове отримання прав законопроект також передбачає введення обов'язкових іспитів при порушенні правил дорожнього руху, за які покладається вилучення водійського посвідчення на термін більше одного року. За твердженнями експертів, за період позбавлення прав від трьох місяців до одного року знання дорожніх правил і навички не забуваються. Тому така поправка скоротить навантаження на відділи ГИБДД, що сприятливо відіб'ється на якості обслуговування.
За статистикою щороку в Росії близько мільйона водіїв позбавляються водійських прав. Число тих, хто вперше здає іспити на знання правил дорожнього руху для отримання прав, становить понад 2 мільйони осіб.
Як тільки законопроект про УДЗ успішно пройде всі слухання і буде прийнятий урядом, він почне діяти з 1 січня наступного року.
Між іншим
В адміністративному кодексі РРФСР був закон про УДЗ, в якому вказувалося, що автовласник, позбавлений водійських прав, може отримати їх назад в тому випадку, якщо він покаже сумлінне ставлення до праці. Також за заявою представників трудового колективу або громадської організації умови покарання можуть бути переглянуті і суд має право достроково повернути документ власнику.
Чи поширюється цей закон на водіїв, у яких було вилучено права за водіння в нетверезому стані?Яка поведінка порушника може вважатися зразковим?
Протягом якого часу може діяти умовність звільнення від покарання?