- Хто може навчатися на заочній формі
- Чим відрізняється заочне навчання від заочного скороченого
- Де в Білорусі здобути вищу освіту заочно
- заочні спеціальності
- Вартість заочного навчання
- Відмінності заочного навчання від денного
Вмієш вчитися самостійно і хочеш паралельно з навчанням у ВНЗ поєднувати роботу і інші справи? Тоді розглянемо як варіант заочне навчання. Адукар розповість, хто має право подавати документи на заочне і де його можна отримати.
Хто може навчатися на заочній формі
Вступати до вузу на заочне можуть ті, у кого є загальну середню, професійно-технічну (з отриманням загальної середньої або на основі загальної середньої) або середню спеціальну освіту. А також діти-інваліди до 18 років та інваліди першої і другої групи, якщо немає медичних протипоказань для навчання за обраною спеціальністю. Піти на заочку можуть і абітурієнти, які на момент подачі документів до приймальної комісії були включені Міністерством спорту і туризму в списки національних або збірних команд з видів спорту.
Є важливий момент: для навчання на заочному відділенні або заочному факультеті на бюджеті необхідно працювати за обраною спеціальністю. Список професій і посад, які відповідають обраним профілем, шукай на сайті вузу, куди збираєшся поступати. До приймальної комісії необхідно подати копію трудової, і (або) копію трудового договору (контракту), і (або) копію свідоцтва про реєстрацію індивідуального підприємця. Або довідку, що підтверджує включення в список національної або збірної команди. В майбутньому вступати до вузу на заочну бюджетну форму навчання після 11 класів зможуть тільки абітурієнти з 10-місячним робочим стажем і пройшли строкову військову службу.
На заочне бюджетне відділення в сільськогосподарські вузи приймають тих абітурієнтів, які працюють в сфері сільського господарства. Тим, хто збирається вчитися на заочному відділенні платно, підтверджувати трудову діяльність не вимагається.
Чим відрізняється заочне навчання від заочного скороченого
На заочне скорочене відділення приймаються абітурієнти з середньою спеціальною освітою за фахом, яка відповідає спеціальності вузу. По суті, це можливість отримати вищу освіту за вже освоєної в ссузів професії.
Наприклад, закінчивши спеціальність «Іноземна мова» в Лінгвогуманітарном коледжі при МЛУ , Можна поступити на заочне скорочене в МЛУ
Де в Білорусі здобути вищу освіту заочно
Ряд білоруських вузів ( БГТУ , Лічильники газу МНС РБ , ВГАВМ , ВГТУ , ГГУ імені Франциска Скорини , БрГТУ , МДУП , МІ МВС РБ ) Має в своєму складі факультети заочного навчання . Решта вищі навчальні заклади Республіки Білорусь пропонують лише окремі спеціальності на заочному. У ссузах також є заочні спеціальності, але вони доступні абітурієнтам, які надходять після 11 класу.
заочні спеціальності
Логічно, що не можна отримати заочно військову або медичну спеціальність, тому що вони вимагають широкої практики. Зате освоїти інженерні, педагогічні, економічні, технічні, юридичні та інші спеціальності заочно можна без проблем (повний перелік спеціальностей дивись в каталозі вузів Адукар ).
Вартість заочного навчання
Заочники платять за навчання майже в два рази менше, ніж студенти денної форми. Проте, заочне навчання дає можливість отримати якісні знання, як і очна форма. Різниця лише в форматах навчання.
Відмінності заочного навчання від денного
Студент заочної форми навчання більшу частину навчального матеріалу освоює самостійно. Особисто він бере участь тільки в малому числі навчальних занять, приходить до вузу на сесії, щоб проконтролювати свої знання. Питання, що виникають учень заочного відділення може задати викладачеві на спеціальних консультаціях, які проводяться згідно з розкладом в кожному вищому навчальному закладі. Так що, якщо будеш вибирати між денною та заочною формами, зваж усі плюси і мінуси тієї та іншої і віддай перевагу більш комфортному для тебе варіанту.
Навчання на заочній формі отримання освіти підійде посидючим і цілеспрямованим особистостям
Такий режим дозволяє студентам заочної форми поєднувати навчання і роботу або іншу діяльність. Є й ті, хто одночасно отримує відразу дві вищі освіти (так зване паралельне навчання ), Але тут важливо оцінити сили і не перевантажити себе навчанням, інакше не вийде закінчити жоден з вузів.
вибирай куди вступати відповідно до своїх сил і бажаннями!
***
Передрук матеріалів з сайту adukar.by можлива тільки з письмового дозволу редакції. [email protected]