Запримітили: кращі ритуали студентів в Тетянин день

Тетянин день - 25 січня - улюблений молодіжне свято в Росії. Офіційно з 2005 року він відзначається як День російського студентства. І, звичайно ж, без прийме він не обходиться. Портал Москва 24 простежив історію свята і вибрав найпопулярніші прикмети у студентів з Росії і не тільки. Головний лайфхак - спершу вивчіть досконально предмет, а лише потім звертайтеся до прикмет. Тетянин день - 25 січня - улюблений молодіжне свято в Росії

Традиційний розлив медовухи в МГУ, приурочений до Дня російського студентства. Фото: ТАСС / Михайло Джапарідзе

Тетянин день як студентське свято сягає своїм корінням до 25 січня 1775 року. У цей день імператриця Єлизавета підписала указ про заснування Московського університету. До революції святкування Тетяниного дня носило характер загальноміського: офіційна церемонія в актовому залі університету змінювалася молебнем, після якого слідувала неформальна (і найвеселіша) частина свята - народне гуляння з ярмарками і феєрверками, нерідко тривало до самого ранку. Воно супроводжувалося особливими церемоніями і ритуалами: наприклад, у свій час студенти щороку влаштовували своєрідні "котячі концерти" у будівлі університетській друкарні на розі Великої Дмитрівки і пристрасного бульвару, часто закінчувалися биттям скла. Справа в тому, що в друкарні друкували газету "Московские ведомости", що стояла на строго консервативних позиціях, а студенти, як відомо, завжди славилися ліберальністю і вільнодумством.

А. П. Чехов залишив надзвичайно колоритне опис Тетяниного дня в "Осколки московського життя": "Тетянин день - це такий день, в який дозволяється напиватися до нестями навіть безневинним немовлятам і класним дамам. Цього року було випито все, крім Москви- річки, яка уникла злої долі завдяки тільки тій обставині, що вона замерзла. в Патрікеевском, Великому московському, в Татарській та інших злачних місцях випито було стільки, що тремтіли стекла, а в "Ермітажі", де кожне 12 січня, користуючись подшефейним станом обедающі , Годують завалящої нісенітницею і трупним отрутою, відбувалося ціле землетрус. Піаніно і роялі тріщали, оркестри не без його участі смажили Gaudeamus, горла надривалися і хрипким ... Трійки і лихачі всю ніч, не перестаючи, літали від Москви до Яру, від Яру в "Стрельну ", з" Стрельни "в" Лівадію ". Було так весело, що один Студіоз від надміру почуттів скупався в резервуарі, де плавають натрускінскіе стерляді".

Цього року студенти зможуть отримати в подарунок плакат з фото Одрі Хепберн, прийшовши на виставку легендарного голлівудського фотографа Дугласа Кіркланда в Центр фотографії ім. братів Люм'єр. Потрібно всього лише показати студентський квиток. Крім того, в центрі діють постійні знижки для студентів - вхід коштує 200 рублів.


Серед головних культових місць, які відвідували студенти в Тетянин день, - ресторан "Ермітаж", що розташовувався на Трубній площі. Розмах і меткий характер свята досягали в ньому таких масштабів, що щоб уникнути надмірних матеріальних втрат в цей день інтер'єр закладу повністю перетворювався: із залу прибирали дорогі меблі і дзеркала, шикарну посуд замінювали більш простий, а підлогу засипали соломою і тирсою. А щоб перепили студенти могли без особливих проблем дістатися до будинку, статеві в ресторанах, дізнавшись завчасно їх адреси, писали їх крейдою на спинах молодих людей, допомагаючи візників розвести часто перебували в напівнепритомному стані святкуючих.

А щоб перепили студенти могли без особливих проблем дістатися до будинку, статеві в ресторанах, дізнавшись завчасно їх адреси, писали їх крейдою на спинах молодих людей, допомагаючи візників розвести часто перебували в напівнепритомному стані святкуючих

Фото: ТАСС / Олексій Павлішак

Варто відзначити, що хвацькі поведінку студентів в цей день року спускалося на гальмах: зверху давали розпорядження не карати молодих гульвіс і спілкуватися з напідпитку студентами ввічливо.

Незважаючи на те що дореволюційні студентські загули міських масштабів пішли в минуле, традиції і прикмети продовжують жити і розквітати. Що не кажи, навчання навчанням, а удача ще нікому не завадила!

Халява, прийди!

Цю прикмету знає кожен. Якщо в знанні предмета суцільні білі плями, в ніч напередодні іспиту потрібно висунутися у відкрите вікно або вийти на балкон з заліковою книжкою, потрясти нею в повітрі і прокричати: "Халява, прийди!" Розумніше від цього ви, звичайно, не станете, але, можливо, будете відчувати себе впевненіше.

Якщо в ночі ви почуєте у відповідь: "Вже в дорозі" - це ознака сесії, зданої на "відмінно".

Будинок з трубою

Будинок з трубою

Фото: ТАСС / Інтерпресс / Віктор Бартенєв

Вважається, що сесія пройде краще, якщо студент на останній сторінці заліковки намалює сільський будиночок з віконцем, дверцятами і трубою. З труби обов'язково повинен валити димок. Чим довше він буде, тим вдаліше пройде здача іспитів. Намалювати такий будиночок потрібно саме в Тетянин день, о 12 годині дня. Якщо в цей час ви на навчанні, то після повернення додому.

До речі, Театр мюзиклу теж приготував студентам сюрприз: квитки на легендарний спектакль "Все про Попелюшку" 25 січня можна буде придбати за півціни (потрібно прийти в касу театру (Пушкінська пл., 2) і пред'явити студентський). Версія Театру мюзиклу на знамениту казку Шарля Перо здивує найвибагливішого глядача: тут струсили пил і цукрову пудру з дитячої казки, перетворивши її в чесну історію про кожного з нас. У мюзиклі "Все про Попелюшку" молоді романтики стають заручниками невгамовних амбіцій і взаємних образ старшого покоління, правитель від нудьги готовий розв'язати війну, а добрі люди живуть "по понятіям": занадто непередбачуваний цей світ, щоб дивитися на нього довірливими очима.


Іспит 26 січня

Якщо іспит випадає на 26 січня, одразу після Тетяниного дня, вважайте, що вам пощастило. Кажуть, іспит в такий день пройде швидко і без проблем.

Якщо ж іспит припав на Тетянин день, теж порадійте. Напевно викладач не захоче псувати настрій поганий оцінкою в ваше професійне свято.

ніс собаки

ніс собаки

Фото: портал мера і уряду Москви

У 1990-ті роки з'явилася легенда, що той, хто потре бронзову скульптуру "Прикордонник з собакою" на "Площі Революції", вдало складе іспит. З тих пір ніс собаці стали терти все кому не лінь і відполірували його до блиску!

шоколад

Для любителів солодкого є своя прикмета. У ніч напередодні іспиту на підручник потрібно покласти шоколадку, а вранці з'їсти її. Вважається, що вона сприйме знання, яке передасться студенту за чаєм.

А в імерсивні театрі "Будинок 19 | 07" на честь Тетяниного дня організатори постановки роблять подарунок усім студентам: на спектаклі 26 і 27 січня для учнів усіх вузів буде діяти знижка на квитки в розмірі 50%.


До речі, в Москві існує пам'ятник студентським прикметам, розташований в Парку 850-річчя Москви і представляє з себе два бронзових черевика, заліковку і величезну пятикопеечную монету 1978 року випуску, оточену переліком вузів. З пам'ятником пов'язана ще одна традиція: перед іспитом треба, "взувши" башмаки, потрапити п'ятачком в бронзову монету і назву свого вузу, а після цього прикласти заліковку до її бронзової копії - виконавши всі ці умови, можна не турбуватися про результати сесії.

Фото: depositphotos / fedemarsicano

У багатьох західних університетах під час сесії існує традиція «первісного крику", під час якого потрібно волати щосили, поки вистачить сил. Кажуть, крик здорово знімає екзаменаційне напруга.

Місце паломництва французьких студентів - пам'ятник французькому письменнику Мішелю де Монтень. Для того щоб не вирушити на перездачу або успішно списати на іспиті, потрібно потерти рукою туфлі статуї.

Спеціально до Дня студента освітній проект "tvоя Москва" проведе безкоштовний передпрем'єрний показ фільму "Хіт" Маргарити Михайлової.

Реєстрація за посиланням .

"Хіт" - це історія двох дівчат, Каті і Юлі, які мріють підкорити Москву. Юля (Софія Озерова), студентка кафедри архітектури, мріє створити проект суперсучасного будівлі і стати знаменитою, а Катя (Олена Тоймінцева), фотограф і співачка, мріє про те, щоб стати зіркою і заспівати справжній хіт. Талановиті, красиві, юні і азартні, вони приїхали з провінції, і нехай їм поки не вистачає везіння, вони вірять в те, що у них все ще попереду. Кожна своїм шляхом пробивається до успіху, не підозрюючи, що все зміниться, як тільки в їх життя увірветься любов.


У американських студентів своя формула успішно зданої сесії. Наприклад, в Єльському та Гарвардському університетах практикують забіги голяка. Всього коло по кампусу - і учні можуть не турбуватися про долю своєї залікової книжки.

Мабуть, найстрашніше, що може зробити студент в Німеччині, - посваритися з кимось під веселкою. Якщо це сталося, то шанси вдало здати сесію зменшаться.

У азіатських студентів свої особливі прикмети благополучній здачі іспитів. Багато з них пов'язані з їжею - важливо, як саме звучить назва тієї чи іншої страви. Наприклад, в Японії перед іспитом студенти їдять свинячу відбивну з яйцем на рисі під назвою "кацудон" ( "Кацу" перекладається як "перемога"), а в Гонконгу - свинину, порізану кубиками і кешью, адже "кубики свинини" на китайському звучить так ж, як "бажання відзначитися", а кешью - як "бажання здати іспит". Локшина теж несе добрий знак: на китайському її назва аналогічно фразі "все йде гладко".

Дивно, але деякі прикмети студентів з іншого боку земної кулі схожі з нашими, радянськими. Наприклад, в Південній Кореї вважається правильним не мити голову перед здачею іспиту, інакше можна "вимити" звідти і потрібні знання.

Ну і наостанок універсальну пораду від студентів з Китаю, які вірять в те, що червоний колір приносить удачу. Там навіть приказка є, адресована особливо везучим: "Ти що, в червоних трусах сьогодні?".

Там навіть приказка є, адресована особливо везучим: "Ти що, в червоних трусах сьогодні?