Запрошуємо на лекцію "Історія сучасної ситуації в галерейному бізнесі"

У суботу, 14 листопада, лекцію для студентів групи «А-6» факультету «   Арт-менеджмент і галерейний бізнес   »Прочитає керівник культурної складової інноваційного центру« Сколково », колишній директор центру сучасного мистецтва« Винзавод »   Олена Пантелєєва У суботу, 14 листопада, лекцію для студентів групи «А-6» факультету « Арт-менеджмент і галерейний бізнес »Прочитає керівник культурної складової інноваційного центру« Сколково », колишній директор центру сучасного мистецтва« Винзавод » Олена Пантелєєва . Тема: «Історія сучасної ситуації в галерейному бізнесі. Основні гравці арт-ринку ». Початок о 14.00. Перед заняттям рекомендуємо ознайомитися зі звітом про заняття Олени, яке вона провела в листопаді 2013 року.

«Люди, які рухають світ вперед»

«У 90-і роки галереї швидше були схожі на« клуби за інтересами », для яких важливіше було показати виставку художника, а не продати його роботи. У порівнянні з сьогоднішнім днем, інтерес до сучасного мистецтва 20 років дорівнював практично нулю. Тому люди, які починали в ті часи і залишаються в зоні художніх дій досі, незважаючи ні на які труднощі - це справжні герої і подвижники ».

Так хто ж ці професіонали, які починали галерейний бізнес в 90-е і на сьогоднішній день формують галерейную ситуацію в Росії і, перш за все, в Москві?

Основоположники галерейного руху

Перша галерея (1989 - 1992)

Засновники:Засновники:

Айдан Салахова, Євген Мітта, Олександр Саха
Коло художників: Ілля Кабаков, Іван Чуйков, Гор Чаха, Семен Файбисович
У той час, поняття «арт-менеджмент» не було поширене, але все ж потрібні були якісь структури, які змогли б організувати художню діяльність і допомогти художникам і колекціонерами, стати посередником між ними. Так і з'явилася Перша галерея, і це не просто назва, це місце - дійсно перша приватна галерея сучасного мистецтва в Росії.
Незважаючи на те, що це були перші кроки в цьому бізнесі, засновники поставили собі дуже високу планку, якої змогли відповідати. Наприклад, вони в ролі кураторів з роботами Роберта Раушенберга взяли участь в 44 Венеціанській бієнале і організували першу виставку Хельмута Ньютона в Москві

Євген Мітта: «У якийсь момент ми вирішили, що імеетсмисл зробити щось таке, чого ще не було - откритьпервую приватну галерею в нашій країні. Незважаючи надеякі теоретичні знання, ми, звичайно, не могліпредположіть, у що це виллється ця затія, а коли ееконтури стали прояснюватися, найстійкішою і цілеспрямованої виявилася Айдан - вона включилася в процес з усією енергією ».

Айдан Салахова: «Нас, звичайно, дуже лаяли за назву, але придумали ми вседействітельно самими-найпершими. Просто ремонт у нас затягнувся на довгих двароку ».

Олександр Саха: «Ми йшли в галерею не гроші заробляти. Нам потрібна була тогдасвобода в першу чергу, а не "чего изволите?" У хорошій галереї має бути своє обличчя »

У 90-е галереї взагалі не апелювали комерційними термінами, все було дуже романтично, і головною мотивацією було показати, що в Росії є художники і сучасне мистецтво.

У якийсь момент засновники Першої галереї прийшли до рішення розійтися і заснувати свої проекти, адже кожному хотілося працювати зі своїм колом художників в своєму направленіі.Ведь галерейний бізнес - це персоніфіковане справу, не дарма багато галереї носять імена або прізвища їх власників. Так з'явилося ще три галереї.

Айдан галерея (1992-2012)

Засновник:Засновник:

Айдан Салахова
Коло художників: Олександра Фролова, РостанТавасіев, Рауф Мамедов, Стас Шуріпа
Галерея працювала з художниками, які поєднують жорсткий концептуалізм з радикальним естетизмом. Такими як Рауф Мамедов, Олена Берг і іншими. Також Айдан галерея брала участь у багатьох міжнародних ярмарках сучасного мистецтва. Крім того з ініціативи Айдан була організована щорічна виставка сучасної актуальної скульптури Арт-поле, яка, на жаль, проводилася всього двічі.
З 2012 року Айдан Галерея згорнула свою комерційну діяльність, щоб зосередитися на художніх, освітніх та експериментальних творчих проектах самої Айдан, а також її учнів і художників її кола.

З осені 2012 року в ЦСМ «Винзавод», на майданчику, яку раніше займала галерея Айдан, запущений повністю новий формат майданчика - Студія Айдан, що стала місцем пошуку нової художньої мови, місцем виставкових, мультимедійних та освітніх експериментів, необмежених строгим форматом комерційної галереї.

Якут галерея (з 1993 року)

Власник:Власник:

Александр Саха

Коло художників: Олексій Бєляєв-Гінтовт, Семен Файбисович, Влад Мамишев-Монро
У 1995 році Саха галерея займала один з поверхів колишнього газового заводу Арма і вважалася одним з найкрасивіших і незвичайних виставкових просторів Москви. Саме Саха галерея відкрила художника Олексія Бєляєва-Гінтовта.
Олександр був засновником журналу Нарцис - самої естетською і великоформатної презентації сучасного мистецтва того часу, уявлення одного з номерів якого в 2003 році пройшло в підземному переході Садового кільця.

Paperworks галерея (з 2005 року)

Власники:

Євген Мітта, Олена Баканова
Коло художників: Валерій Чтак, Володимир Дубосарський, Поліна Каніс, Ольга Тобрелутс, Юрій Альберт, Таус Махачева
Основна заслуга галереї - увагу до нового покоління художників. Молоде мистецтво найцікавіший і не очевидний предмет продажу на арт-ринку. Також завдяки цій галереї сучасне мистецтво стало частиною модних громадських просторів, таких як бар Луч або кафе Арт-Академія, де також проводилися виставки та круглі столи.
Останній рік Євген Мітта і Олена Баканова не мають власного виставковим простором, але продовжують займатися галерейним бізнесом.

XL галерея (з 1993 рік)

Власник:

Олена Селіна
Коло художників: Сергій Шеховцов, група МішМаш, Олександр Повзнер, Анна Жолудь, Михайло Косолапов, Костянтин Звєздочотов
Керівником галереї є Олена Селіна - один з кращих кураторів і галеристів нашої країни. XL галерея - перша вітчизняна галерея, яка стала учасником престижної ярмарки Art Basel в Швейцарії.
З 2012 року галерея змінила формат, відкривши некомерційне напрямок XL projects.

Риджина галерея (з 1990 року)

Власник:

Володимир Овчаренко
Коло художників: Сергій Братков, Джонатан Мезі, Володимир Логутов, Олег Кулик, Олексій Калліма, Сергій Зарва, Ервін Вурм, Віктор Алімпієв
Успішна російська галерея, одна з небагатьох працює із західними художниками першої величини, наприклад з Джонатаном Мезі і Ервіном Вурмом.
Риджина стала першою російською галереєю відкрила філію в Лондоні, який, на жаль, проіснував недовго. У 2013 році Володимир Овчаренко створив аукціонний будинок Vladey, що спеціалізується на російському сучасному мистецтві. Підсумок осінніх торгов2013 року склав 1300000 євро.

Галерея Гельмана (з 1990 рік)

Власник:

Марат Гельман
Коло художників: Валерій Кошляков, Енвіль Касимов, Анатолій Осмоловський, ДіанаМачуліна, Дмитро Гутов
Марат Гельман - один з основоположників галерейного руху. Відомий куратор. Ідеолог і один з основоположників музею сучасного мистецтва PERMM в Пермі.
З 2010 по 2012 галерея працювала під назвою М & Ю Гельман, так як велику рольв роботі галереї грала дружина Марата Юлія. У 2012 році Марат Гельман оголосив про закриття комерційної галереї як структури і представив «Культурний альянс. Проект Марата Гельмана »- некомерційну організацію, завдання якої перетворити московську художню сцену в російську.

Нова генерація

Pop off art галерея (з 2004 року)

Власник: Сергій Попов

Коло художників: Ольга та Олег ТАТАРИНЦЕВА, Ольга Чернишова, Констанин Батинков, Ерік Булатов, Дмитро Каваргі

Крім продажу сучасного мистецтва, галерея здійснює активну виставкову політику, займається консультаціями, в тому числі з інвестицій в іскусство.Блестяще володіючи словом, Сергій активно займається викладанням і публікує статті. Pop off art - перша вітчизняна галерея, яка відкрила свою філію в Берліні.

Frolov галерея (з 2001 року)

Власник: Володимир Фролов

Коло художників: Ральф Касперс, Наталя Нестерова, Борис Смелов, Роберт Лонго

Frolov Gallery активно працює з такими визнаними музеями як Ермітаж, Російський музей, ГМИИ ім Пушкіна, Kunstmuseum Bochum, Бохум, Німеччина, Ritter Museum, Вальденбух, Німеччина, Danubiana Meulensteen Art Museum, Братислава, Словаччина, MODEM Centre for Contemporary and Modern Art, Дебрецен , Угорщина, Національна художня галерея, Софія, Болгарія. Також розвиває фотографічне напрямок, в рамках якого проводить різні заходи по просуванню російських фотографів в Росії і за кордоном.

Grinberg галерея (з 2007 року)

Власники: Лариса Грінберг, Володимир Дудченко.

Коло художників: Володимир Гронський, Микола Бахарєв, Рена Еффенді, Сол Лайтер

Це не тільки одна з важливих фото-галерей в нашій країні - це також агентство, яке працює з російськими та зарубіжними фотографами по всьому світу, представляючи їх інтереси. Офіційний представник міжнародного агентства Magnum Photos в Росії.

FotoLoft (з 2007 року)

Владе льци: Тетяна Куртанова, Юрій Кацман

Коло художників: Рольф Гобітс, Діна щедрінського, МаркШтейнбок, Микита Голованов

Галерея, яка не тільки представляє регулярну виставкову програму, але також видає концептуальні фотоальбоми і власний журнал FotoLoft Portfolio. З 2012году в просторі галереї FotoLoft працює інтернет радіо і ТБ-ресурс Page 42.

Власники галереї намагаються розширити простір, крім виставочного залу в галереї є міні-кафе і зал для кінопереглядів. Fotoloft - це не тільки одна з провідних фото-галерей країни, а й місце, в якому просто приємно бувати.

RuArts (з 2004 року)

Власник: Маріанна Сардарова

Арт-директор: Катрін Борисов

Коло художників: Семен Агроскин, Віталій Пушніцкій, Дмитро Цвєтков, Віта Буйвід, Володимир Глинін

Одна з небагатьох галерей, в яких є штатний арт-директор. Галерея постійно залучає до співпраці молодих і заслужених кураторів: Антоніо Джеуза, Анна Буйвід, Кирило Преображенський, Михайло Сидлин, Георгій Никич, Олександра Дементьєва і другіх.Помімо вітчизняних художників, галерея співпрацює з багатьма закордонними авторами.

Тріумф (з 2006 року)

Власники: Дмитро Ханкін, Омелян Захаров

Коло художників: АЄС + Ф, Виноградов і Дубосарський, Олександр Бродський, Максим Ксут, група Recycle

Цю галерею відрізняє висококласний менеджмент і комерційне чуття. Галерея «Тріумф» представила вперше в Росії роботи таких культових авторів як Деміен Херст і брати Чепмени.

Крім проектів у власному просторі, «Тріумф» також курирує великі виставкові проекти в Росії і за кордоном і підтримує молоде мистецтво в рамках власного проекту Launchpad.

Галерея 11.12 (з 2005 року)

Власник: Олександр Шаров

Коло художників: Олександр Башев, Володимир Семенський, Олександр Жерноклюєв, Олексій Алпатов

Профільний напрямок галереї 11.12. - живопис. Перша вітчизняна галерея, яка відкрила свої філії в США і Сінгапурі. У 2013 році галерея взяла участь в престижній ярмарку Scope

POBEDA галерея (з 2007 року)

Власник: Ніна Гоміашвілі

Коло художників: Еллен фон Унверт, Ранкин, Мішель Комте, Чарльз Томсон

Галерея представляє сучасну фотографію, проводить виставки всесвітньо відомих західних фотографів і початківців авторів, організовує лекції та майстер-класи. Простір галереї знаходиться на 3 поверсі ГУМу

Pechersky gallery   (c 2011 року) Pechersky gallery (c 2011 року)

Власник: Марина Печерська

Коло художників: Олексій Кострома, Ростан Тавас, Роман Сакин

Молода, перспективна галерея з хорошим смаком і активною програмою. У 2012 році представила гучний виставковий проект «Держзамовлення» в Цеху Червоного на Винзаводі

Мабуть, найкращим завершенням огляду російських галеристів стане цитата Олени Пантелеєвій: «Люди сучасного мистецтва - це, на мій погляд, неймовірні особистості - красиві, прогресивні, з відмінним почуттям гумору. Люди, які рухають світ вперед ».


Так хто ж ці професіонали, які починали галерейний бізнес в 90-е і на сьогоднішній день формують галерейную ситуацію в Росії і, перш за все, в Москві?
Нам потрібна була тогдасвобода в першу чергу, а не "чего изволите?