- Про підсумки 2017 року Для Бєлгородської області 2017 рік став рекордним за видачу іпотеки. Банк...
- Коли краще брати іпотеку?
- Про сервісах для оплати кредитів і послуг ЖКГ
- Про нові умови для споживчих кредитів
- Про «безготівковий світі Білогір'я»
Про підсумки 2017 року
Для Бєлгородської області 2017 рік став рекордним за видачу іпотеки. Банк видав кредитів на суму 38 мільярдів рублів. У порівнянні з 2016 роком цей обсяг збільшився на 37 відсотків.
- Для Ощадбанку іпотека - ключовий продукт. Незважаючи на те, що ми універсальний банк, який надає всі види банківських послуг, особливу увагу ми приділяємо іпотеці, тому що вона є хорошим драйвером для розвитку різних галузей бізнесу, не тільки будівництва. Якщо є попит на іпотеку, попит на об'єкти нерухомості, економіка вирівнюється, - розповів Олександр Ісаєнко.
На думку керуючого Білгородським відділенням ПАТ Сбербанк, в 2018 році кількість іпотечних кредитів збільшиться.
- Кожна друга угода на іпотечному ринку відбувається в Ощадбанку. Відрадно, що клієнти нам довіряють, - сказав Олександр Ісаєнко.
Про нову іпотечну програму
В кінці 2017 року уряд Росії затвердив програму пільгового житлового кредитування сімей з двома і більше дітьми. Так, будь-яка сім'я, в якій з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2022 року народився другий дитина, може отримати в банку іпотеку з пільговою процентною ставкою. Вона становить шість відсотків і діє протягом трьох років. Якщо в зазначений період в родині з'явився третя дитина, термін дії ставки збільшується до п'яти років.
Після закінчення пільгового періоду розмір ставки не повинен перевищувати ключову ставку Центрального банку, що діє на дату видачі кредиту.
Обов'язкова вимога при отриманні пільгового кредиту - початковий внесок не менше 20 відсотків від вартості житла, а також страхування життя, здоров'я та застави. У Білгородській області граничний обсяг іпотеки за такою програмою становить три мільйони рублів.
Коли краще брати іпотеку?
- Як правило, людьми керують очікування. Вони, в свою чергу, пов'язані з економічною обстановкою. Були часи, коли люди чекали гіперінфляції і бачили в нерухомості якийсь захисний актив. Тоді виникало попит на іпотеку, - коментує керуючий Білгородським відділенням ПАТ Сбербанк.
На думку Олександра Ісаєнко, зараз ціни на нерухомість близькі до мінімуму, пропозиція на ринку велика, попит поступово починає зростати.
- Тут неможливо розрахувати точно. Це не фізика і не хімія. Думаю, зараз непоганий час, щоб взяти іпотеку.
Про сервісах для оплати кредитів і послуг ЖКГ
Бєлгородці можуть вибрати квартиру, подати документи і отримати кредит за допомогою онлайн-додатки «ДомКлік» або на офіційному сайті програми. Цей сервіс значно спрощує процес покупки квартири і отримання кредиту.
- Кількість кредитів, які ми видали через «ДомКлік» стрімко зростає. Ми вже переступили планку в десять відсотків. Думаю, найближчим часом третину кредитів ми зможемо видавати онлайн, - коментує Олександр Ісаєнко.
Зараз банк активно популяризує сервіси віддаленої оплати комунальних платежів. Банк планує провести акцію з «Белгороденергосбитом». З 1 березня користувач, який оплачує електроенергію через послугу «Автоплатёж», не платитиме комісію. Крім цього, з початку березня в регіоні стартує молодіжна акція «Збери свою команду ЖКГ». Молоді люди дізнаються, як оплачувати комунальні послуги через онлайн-додатки.
За словами Олександра Ісаєнко, в Білгородській області менше третини населення оплачує комуналку через інтернет. За цим показником ми відстаємо від сусідніх регіонів.
Про нові умови для споживчих кредитів
- У Бєлгородській області відрізняється структура попиту на іпотеку в порівнянні з сусідніми областями. У нас популярно індивідуальне житлове будівництво. Найчастіше, під нього беруть споживчі кредити, - зазначає Олександр Ісаєнко.
Сбербанк запустив акції «Споживчий кредит без забезпечення» і «Споживчий кредит під поручительство». Це стосується кредитів на суму від 250 тисяч рублів. Мінімальна ставка становить 11,5 відсотка.
Це найнижча ставка за споживчими кредитами, яку коли-небудь пропонував Сбербанк.
Про «безготівковий світі Білогір'я»
Зараз в Білгородській області більше 20 відсотків покупок оплачуються безготівково. Мета Ощадбанку підвищити цей показник до 50 відсотків.
- У минулому році ми доклали багато зусиль до створення інфраструктури для безготівкової оплати в транспорті , медичних і освітніх установах . За цими напрямками ми знайшли різні технічні рішення. Наприклад, сьогодні батьки можуть оплатити харчування в школах та інші послуги через додаток «Віртуальна школа». За транспорту проект поки не закінчено. Далі продовжимо його розвивати, - сказав Олександр Ісаєнко.
У планах банку розвивати безготівкову систему оплати в культурних і спортивних установах, сфері послуг і промисловості.
До речі, кореспондент «Ліхтаря» на особистому досвіді перевірив роботу сервісів безготівкової оплати в Бєлгороді. Почитати про це можна тут .
Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter.
Коли краще брати іпотеку?Коли краще брати іпотеку?
Знайшли друкарську помилку?