зарплати економістів

  1. Зарплати початківців економістів
  2. Зарплати економістів зі стажем
  3. Зарплати економістів за кордоном

Офіційний партнер розділу

Повернутися в розділ професія економіст

Прийнято вважати, що економісти, маючи доступ до фінансових потоків компаній і часто займаючи керівні посади, отримують на рідкість хороші зарплати. В цілому, з цим можна погодитися, але з певними поправками - якість зарплати залежить від рівня професійної підготовки, конкретної компанії і регіону. При цьому економісти різних профілів (економісти з планування, праці, фінансової роботі, бухгалтери і т.д.) отримують зіставні зарплати на одному підприємстві, різниця зарплат тут більшою мірою визначається ступенем кар'єрних сходів (наприклад: стажер, економіст, головний економіст компанії ).

Зарплати початківців економістів

Пошук першої роботи - це складне завдання для фахівця будь-якої професії, в тому числі і економістів . Якщо говорити мовою цифр, за статистикою HeadHunter, з двох тисяч вакансій лише по 155-ти роботодавці погоджуються прийняти економістів без досвіду. При цьому шукає роботу близько півмільйона фахівців і більшість з них вже має досвід роботи, нерідко значний.

Рівень зарплат початківців фахівців досить невисокий, особливо в регіонах. Якщо в столиці цей показник коливається в районі 25-35 тисяч, то для регіонів він набагато скромніше - 12-20 тисяч рублів на місяць. Це зарплати економістів нижчої ланки, помічників економістів, помічників бухгалтера, стажистів. Добре проявив себе початківець економіст цілком може розраховувати на швидкий кар'єрний ріст.

Добре проявив себе початківець економіст цілком може розраховувати на швидкий кар'єрний ріст

Найпростіше починати роботу в муніципальних установах: школах, лікарнях, дитячих садах, поліклініках і т.д. Зарплата тут теж невисока (від 9 до 15 тисяч в регіонах, близько 20-25 тисяч в столиці), зате новачків приймають охочіше, тут можна легко отримати необхідний перший досвід.

Вигідніше положення у фахівців, які закінчили престижні економічні вузи країни. Так, по даними Міністерства освіти і науки, середня зарплата випускників Фінансового університету при Уряді РФ в наступний рік після випуску становить понад 46-ти тисяч рублів, при цьому частка працевлаштування випускників вузу становить 85%.

Зарплати економістів зі стажем

Рівень зарплат фахівців зі стажем набагато значніше. Для регіонів характерний показник від 20 до 40 тисяч рублів на місяць, для Москви, Московської області та Санкт-Петербурга цей рівень підвищується до 40-80 тисяч. У районах Крайньої Півночі показник зарплат економістів знаходиться в районі 60-70 тисяч рублів. Існують і кращі показники, в основному це стосується вакансій провідних економістів підприємства, тут зарплати можуть перевищувати рівень в 100 тисяч рублів.

Економіст з хорошим досвідом може претендувати на високооплачувані посади провідного економіста, головного бухгалтера, крім того, може займати посаду фінансового або керуючого директора, який відповідає за всю економічну діяльність компанії. Хороші кар'єрні перспективи забезпечують більшу популярність і престижність професії.

Хороші кар'єрні перспективи забезпечують більшу популярність і престижність професії

У приватному секторі зарплата, на перший погляд, набагато краще, ніж на державній службі. Якщо аналізувати розділ вакансій на порталі «Держслужба» , Можна помітити, що основна пропозиція по зарплаті тут знаходиться в рамках від 15 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У вимогах, як правило, вказується мінімальний досвід роботи не менше двох років. Верхній поріг зарплат становить 30 тисяч, а самі мінімальні - від 9 тисяч рублів.

Незважаючи на невисокі зарплати, багато хто погоджується спробувати себе в ролі чиновників, що обумовлено хорошими кар'єрними можливостями. У відкритому доступі неможливо знайти вакансій на більш значущі пости, пробитися у вищі ешелони влади, не маючи корисних зв'язків і гучного імені, можна тільки з самого низу.

Зарплати економістів за кордоном

Набагато вище рівень зарплат економістів за кордоном (зрозуміло, мова йде про розвинені країни так званого «Першого світу» . Найбільш високі зарплати спостерігаються у економістів в США. За даними бюро статистики праці, середній рівень зарплат у економістів становить близько ста тисяч доларів на рік (приблизно 50 $ за годину). Найбільше отримують економісти Арізони (146 тис. $), Вірджинії (116 тис. $) І Округи Колумбії (115 тис. $). Важливу роль відіграє роботодавець, серед найбільш щедрих перераховані монетарна влада, центральні банки і депозитарій (125 тис. $), Добре фінансуються і наукові дослідження (122 тис. $).

Настільки ж хороші показники і в країнах Європейського Союзу. Щомісячна зарплата економіста в Німеччині становить в середньому близько 3000 євро. До найбільш високооплачуваним професій відносять посади фінансового інспектора, консультанта з податків (4,192), економіста, статистика (4,890), фахівця в банківській сфері (4,317). Схожі показники можна спостерігати в Великобританії, тут початківець може розраховувати на зарплату 2166 фунтів.