8 квітня 2009 р 19:00
Нагадаємо, міністр прибув сьогодні в край з робочою поїздкою .
На зустріч з діячами культури і мистецтва краю Губернатор Олександр Карлін і міністр культури Олександр Авдєєв прибутку з Бійська, де брали участь в урочистому відкритті бібліотеки імені В.М. Шукшина.
В ході зустрічі в філармонії Олександр Карлін подякував міністру культури за те, що в своєму дуже щільному робочому графіку він вибрав час для відвідування Алтайського краю.
«Олександр Олексійович особисто переконався, як живе культура в Алтайському краї, які у нас є досягнення (а вони є), які є проблеми, які ми бачимо шляхи розвитку нашої культури», - зазначив Губернатор. При цьому він особливо підкреслив, що сферу культури керівництво регіону розглядає в якості базової галузі, «тому що без культурної складової, без духовно-моральної атмосфери можна вирішити ні економічні, ні соціальні завдання».
Губернатор зазначив - 2009 рік для Алтаю особливий: « рік Шукшина - це не просто данина якійсь формальній ювілейної дати. Це наш вихід на новий якісний рівень роботи, в першу чергу, в культурній сфері. Село Сростки ми хотіли б зробити не просто місцем, де народився і виріс наш великий земляк, ми намагаємося на прикладі показати, яким має бути сучасне російське село ».
Говорячи про роботу Алтайській державної академії культури і мистецтв, Олександр Карлін назвав конкретні цифри - 85-90% її випускників (а за роки роботи їх було 10 тисяч) працюють за фахом.
Виступаючи перед працівниками культури, міністр Олександр Авдєєв озвучив: незважаючи на секвестр в зв'язку зі світовою фінансово-економічною кризою, культура - єдина галузь, бюджет якої збільшився. За словами міністра, сьогодні сумарне фінансування галузі з урахуванням всіх видів бюджетів становить близько 150 мільярдів рублів. Цю суму він названий недостатньою. Так, значна частина цих коштів витрачається на те, щоб привести в належний вигляд 70% об'єктів культури, які знаходяться в аварійному стані. Значна частина витрат пов'язана з переходом на нову систему оплати праці працівників культури. Але, як підкреслив міністр, всю прибавку до зарплати «з'їдають інфляція і зростання цін». За словами Олександра Авдєєва, середня заробітна плата працівників галузі по країні сьогодні в два рази менше, ніж середня зарплата в цілому. «У цій ситуації можу тільки висловити вам вдячність за те, що не пішли з галузі», - підкреслив міністр.
Говорячи про розвиток в країні бібліотечної справи, Олександр Авдєєв зазначив, що субвенцій федерального бюджету на формування бібліотек не вистачає, незважаючи на те, що значні суми надходять в усі регіони Росії. «У міністерстві на цей рахунок є інша думка: давати великі субвенції тих регіонів, в яких бібліотечної справи приділяється велика увага (як у вашому краї) і не йти назустріч керівництву тих регіонів, де сама влада не приділяють достатньої уваги бібліотечної справи. Ваш Алтайський край в цьому сенсі є хорошим прикладом. Я з великою радістю був присутній сьогодні на відкритті бібліотеки в Бійську », - зазначив глава відомства.
Олександр Авдєєв в цілому охарактеризував роботу галузі по країні в цілому. Говорячи про стан музейної справи, він зазначив: 29 мільйонів росіян практично не бувають ні в музеях, ні в кіно. У такій ситуації телебачення для багатьох залишається єдиним вікном і доступом до культури, однак воно не виправдовує цієї функції. «У вас в краї є такий чудовий крайової театр драми! На жаль, не скрізь таке становище з театрами, як у вашому регіоні », - зазначив міністр.
Він заявив, що в кіногалузі в поточному році держава має намір фінансувати виключно ті фільми, які зачіпають важливі, соціально-значущі теми. За словами міністра, в країні будуть відроджуватися традиції радянської мультиплікації - держава фінансуватиме дитяче анімаційне кіно, яке сьогодні робиться «за дешевою схемою за допомогою комп'ютера».
Міністр не залишив без уваги злободенне питання про прийняття федерального закону «Про культуру», над яким робота ведеться не один рік.
Підводячи підсумок зустрічі, Олександр Авдєєв сказав, що, незважаючи на фінансово-економічні труднощі, галузь культури - єдина, де не з'явилося жодного безробітного.
Після виступу він відправився в Алтайську державну академію культури і мистецтв.
фото А.Кошкіна
Історія теми:
Олександр Авдєєв: «Мені важливо побачити, як дбає про сферу культури керівництво Алтайського краю»
Міністр культури Олександр Авдєєв обіцяв відвідати Алтайський край ще раз в цьому році під час Шукшинские днів на Алтаї
Олександр Авдєєв: «Ми розуміємо, як важливо для світової спадщини зберегти Шукшина»
Олександр Авдєєв: "Алтайський край показує приклад іншим регіонам, де і на чому концентрувати фінанси"