В останні роки Москва активно займається розвитком освітньої системи. Плоди цієї роботи видно по балам ЄДІ, результатами столичних школярів, показаних на міжнародних і російських олімпіадах, а також на чемпіонатах професійної майстерності і чемпіонаті «Абілімпікс». Щоб заохотити успіхи шкіл і стимулювати подальший розвиток, кращим з них виділяють гранти.
Вже з цього року стимулювання московських освітніх організацій вийде на новий рівень. Розмір виплат збільшують в два рази. Місто буде щорічно виділяти 20 грантів по 30 мільйонів, 50 грантів по 20 мільйонів, 100 грантів по 10 мільйонів, а також 50 грантів по чотири мільйони рублів. Причому приватні освітні установи можуть претендувати на гранти нарівні з державними.
Хто отримує гранти?
Все дуже просто: гранти отримують школи, які роблять найбільший внесок у розвиток столичної освіти. Щоб визначити їх, не потрібно ніяких заявок, а враховуються результати хлопців - ці дані знаходяться в міських інформаційних системах. Наприклад, результати учнів на підсумкових державних іспитах, кількість учнів, які стали призерами і переможцями різних олімпіад. Враховують і рівень професійної майстерності школярів, роботу з дітьми-інвалідами, успіхи в спорті і інші параметри.
Школи - отримувачі гранту мають направляють ці кошти на стимулюючі виплати вчителям, які внесли найбільший вклад в навчальний процес і високі результати своїх підопічних.
Для чого створена система грантів?
Щоб підвищити якість освіти, одного ентузіазму мало, необхідні реальні фінансові стимули. Тому кілька років тому в столиці і створили систему грантової підтримки. Результати не змусили себе довго чекати.
156 московських шкіл увійшли в російський топ-500. При складанні рейтингу в першу чергу враховують результати учнів на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах.
Число одинадцятикласників, які отримали у 2017 році високі бали на Єдиному державному іспиті - від 81 до 100, досягло 39,2 тисячі. Причому понад 7,5 тисячі випускників набрали в сумі з трьох предметів більше 250 балів. А п'ять московських школярів заробили вищий бал з трьох предметів, тобто в сумі набрали 300 балів.
Радують і результати олімпіад. Наприклад, на всеросійській олімпіаді столичні школярі завоювали 45 відсотків дипломів. На рахунку московських учнів також близько половини всіх золотих медалей збірної Росії на міжнародних олімпіадах. До речі, для переможців і призерів міжнародних олімпіад теж заснували гранти. За перше місце - по одному мільйону рублів, за друге - по 500 тисяч, а за третє - по 250 тисяч рублів.
У 2017 році московські школярі і студенти продемонстрували відмінні результати на чемпіонаті професійної майстерності «Абілімпікс». Вони показали, що їхній ресурс обмежені, а зовсім навпаки. Перші місця за різними напрямками завоювали 30 столичних студентів і 11 школярів.
За 2015-2017 роки число московських освітніх організацій, які підготували переможців і призерів національного чемпіонату «Молоді професіонали», збільшилася в три рази - з восьми установ у 2015 році до 24 установ у 2017-му. Світовий чемпіонат професійної майстерності WorldSkills також виявився переможним для російської столиці. У фіналі, який пройшов в Абу-Дабі, москвичі завоювали чотири медалі - дві золоті та дві срібні. Місто заснував для переможців премії: по мільйону рублів за перше місце і по 500 тисяч - за друге.
Система московського освіти фігурує в найпрестижніших міжнародних рейтингах. За даними дослідження PISA (The Programme for International Student Assessment), за рівнем читацької та математичної грамотності наші школи посідають шосте місце в світі. Крім того, нещодавно оголосили результати міжнародного рейтингу читацької грамотності PIRLS (Progress in International Reading Literacy Study). Москва виявилася кращою серед територій. Дослідження оцінює рівень читацької грамотності дітей, які закінчують початкову школу. Наші четверокласники випередили школярів Сінгапуру, Гонконгу, Мадрида, Квебека та інших учасників престижного рейтингу.
незвичайні уроки
Москва активно розвиває не тільки класичну освіту, але і предпрофессиональное. Таким чином місто готує кадри із найбільш затребуваних напрямках.
Справжнім проривом останніх років стали інженерні та медичні класи. Їх учні використовують на профільних уроках сучасне лабораторно-дослідне обладнання, а навчають їх кращі викладачі та практикуючі фахівці.
Майбутні лікарі використовують електронні тренажери, прилади для вимірювання тиску, частоти дихання, навчальні електрокардіографи. Вони освоюють основи мікробіології, біохімії, анатомії і навіть нанотехнології в медицині.
А юні інженери вивчають комп'ютерне креслення, геодезію і картографію, промислову оптику, розробку надпровідників. А ще вони вчаться програмувати і створювати мобільних роботів. Як і в медичних класах, заняття проводять не тільки шкільні вчителі, а й викладачі вузів, а також фахівці підприємств-партнерів.
Хто отримує гранти?Для чого створена система грантів?
Хто отримує гранти?
Для чого створена система грантів?