Жили-були казки ...

Дитяча книга - це весняний сонячний промінь,   який змушує прокидатися дрімаючі сили дитячої душі   і викликає зростання кинутих на цю благодатний грунт насіння Дитяча книга - це весняний сонячний промінь,
який змушує прокидатися дрімаючі сили дитячої душі
і викликає зростання кинутих на цю благодатний грунт насіння.
Д.Н. Мамін-Сибіряк

Казки запрошують нас в світлий світ радості і добра, їх люблять дорослі і діти. Кожен народ дбайливо проніс свої казки крізь тисячоліття. Їх сюжет може бути як завгодно фантастичним, але деталі розповіді завжди реальні, точні, що відповідають тій землі, де живе казка, відповідні культурі її народу.

На виставці представлені рідкісні видання російських, білоруських та інших казок.

Білоруські народні казки, представлені в експозиції, були випущені в Державному видавництві БССР, заснованому в 1921 р в Мінську. Над ілюстраціями до них працювали талановиті художники і книжкові ілюстратори - Анатолій Волков, Микола Гутієв, Валентин Тихонович та ін.

Експонуються видання російських казок XX в. Російські народні та казки А.С. Пушкіна, випущені Експедицією заготовляння державних паперів, привертають увагу своїм багатим художнім оформленням. Над ілюстраціями до них працював відомий художник і книжковий ілюстратор Іван Білібін, який знайшов в оформленні казок свій індивідуальний стиль і свою тему.

Не менш привертає увагу книга-шкатулка з уральськими оповідями П.П. Бажова, так як проілюстровані вони палехскими художниками Григорієм Буреєва і Олексієм Ковальовим. За узорчатости листи, різноманіттю елементів композиції і їх мальовничості, характерним квітам можна відразу дізнатися стиль знаменитої палехской школи.

Бібліофільських видання «Казки про царя Салтана» А.С. Пушкіна в перекладі на французьку мову зацікавить яскравими ілюстраціями і орнаментами, виконаними російським художником-авангардистом Наталією Гончаровою.

Також можна познайомитися з мініатюрними виданнями казок слов'янських народів і не тільки. Так, наприклад, представлені кілька томів популярних казок арабського Сходу «Тисяча і одна ніч».

Таким чином, виставка занурює відвідувача музею в світ казки, тут можна зануритися в різноманітність казок, познайомитися з їх ілюстраціями, що стали самостійними творами мистецтва.