Коли ходиш, наприклад, по Палаццо Пітті у Флоренції і дивишся на навіть не найвідоміші картини старих майстрів, то розумієш, чому саме Рафаель, Тіціан, Караваджо, Рубенс або Ван Дейк загальновизнані як генії живопису, а не інші художники їх часу. Коли бачиш «Блакитних танцівниць» Едгара Дега своїми очима, вражають відтінки, які не передають «носії». А ось дотепні сталеві скульптури у вигляді надувних кульок різних форм, створені генієм сучасного мистецтва Джеффом Кунсом, що не вражають в галерейному просторі так, як з комп'ютерного монітора - на фотографіях в антуражі міського середовища ці об'єкти виглядають значно цікавіше. Подорожі, музеї, галереї, «особисте знайомство» з великим мистецтвом - все це прекрасно. Якщо у вас є на це час і можливості. Люди, що працюють цілодобово, в цьому місці, за сценарієм, голосно зітхають.
Якщо з якихось причин займатися самоосвітою в цьому напрямку, удосконалювати своє сприйняття мистецтва і відточувати художній смак в реальних музеях і галереях світу не виходить, компенсувати недолік культурному житті і освіти допоможуть віртуальні музеї.
Академія культури Google (Google Cultural Institute) - це глобальний освітній онлайн-проект, партнерська програма якого об'єднує сотні музеїв, інститутів культури і архівів світу. Значення цього багатомовного проекту в світовому освітньому процесі - колосальне. Команда Google їздить по музеям, оцифровує оригінали і робить відкритими для будь-якої людини культурні скарби, накопичені людством за всю історію цивілізації. Будь-яка людина може щодня бродити по знаменитим музейним комплексам і розглядати твори мистецтва в найдрібніших деталях.
Ролик про те, як користуватися сайтом Google Cultural Institute
Хтось скаже, що це не зрівняється з особистою присутністю, але для більшості людей на планеті шанси колись обійти всі ці музеї особисто надзвичайно малі. Як правило, люди багато працюють і мало подорожують. А в країнах Африки та й навіщо далеко ходити, в невеликих російський містах віртуальні музеї взагалі стають чи не єдиною можливістю долучатися до високої світовій культурі. Так само, як цілеспрямовані люди здобувають вищу освіту в інтернет-кафе - в онлайн-університетах (UoPeople) , Вони можуть і відвідувати експозиції глобального віртуального музею. Порівнювати реальний музей і віртуальний, мабуть, взагалі не варто: це не вибір між. Вийшло цього літа відвідати Лувр особисто - здорово. Пару раз в тиждень робите віртуальний тур по Каїрському музею або нью-йоркському «Метрополітен»? Можливо, це ще краще, тому що формує звичку «регулярного» інтересу і прилучення до культури. Віртуальний і реальний способи освіти в галузі мистецтва доповнюють один одного: підготовлена людина сприймає музейну культуру краще, знайомий з творами, має переваги, якщо до цього відвідував віртуальні музеї.
Віртуальні музеї - без перебільшення геніальна технологія, яка необхідна і в самоосвіті, і в шкільному, університетському, університетському навчанні. Викладач, як правило, не має можливості відвезти своїх учнів або студентів в кращі музеї та галереї країни і світу, але тепер може проводити для класу віртуальні тури за допомогою інструментів платформи Google Cultural Institute , Відбирати з каталогу конкретні твори для тематичного уроку і показувати їх фрагменти в великому збільшенні. Може бути, учні не відчують до кінця колористику Ван Гога або Моне, але досить гарне уявлення про стилі, напрямки, течії, композиції і сюжетах, безумовно, отримають.
Art Project Академії культури Google
Академія культури Google - багатомовний проект: на сторінці Google Cultural Institute потрібно спуститися вниз і вибрати російську мову. На жаль, підписи творів навіть в російськомовному режимі відображаються англійською, але, у всякому разі, переводяться елементи навігації.
Академія об'єднує кілька проектів: присвячений образотворчому мистецтву Art Project, проект про природні і культурних чудеса планети World Wonders Project і архівні колекції історичних матеріалів Archive Exhibitions. Щоб отримати максимальну користь і задоволення від цієї платформи, має сенс прийняти пропозицію платформи і дійсно перед початком роботи ознайомитися з можливостями сайту .
Art Project Академії культури Google
У віртуальному просторі Art Project Академії культури Google об'єднані 40 000 оцифрованих копій робіт, створених 6000 художникам, фотографами, скульпторами і т. Д. Ці твори фізично знаходяться в 250 культурних інституціях 40 країн світу, в відомих і невеликих спеціалізованих музеях. Спектр матеріалів включає фотографії масляних полотен, малюнків, акварелей, скульптур, артефактів, ювелірних творів та меблів, причому з високою роздільною здатністю - деякі матеріали навіть були зняті на гігапіксельних камеру, що дозволяє розглянути найдрібніші деталі за допомогою інструменту збільшення.
Серед музеїв, фонди яких оцифровані для арт-проекту Академії культури Google: Ермітаж і Державний музей А. С. Пушкіна, Національний музей Токіо, лондонська галерея Serpentine, Музей скла Corning, MoMA, нью-йоркський The Metropolitan Museum of Art, Канадський музей балету , швейцарський Олімпійський музей і сотні інших. Список величезний, а тематичне розмаїття музеїв дуже широке.
Art Project Академії культури Google
Інтерфейс платформи Google Cultural Institute має чітку структуру: можна переходити між основними проектами академії (експозиції музеїв світу в Art Project, архівні матеріали в Archive E xhibitions і чудеса планети в World Wonders Project); бачити в меню тематичні проекти (наприклад, «Історичні особистості», «Історія Голокосту», «Падіння залізної завіси») і «кастомизировать» свій пізнавальний процес за допомогою інструментів.
Серед них:
- пошук;
- вибір і сортування по колекції музею, авторам, експонатам, алфавітом;
- вибір розкладки;
- фільтри за часом, датою, техніці, місця, людині, типу контенту;
- можливість переходу на офіційні сайти музеїв;
- відбір музеїв тільки з режимом перегляду залів;
- галереї користувачів;
- додавання твори в свій Google -аккаунт;
- інструмент для порівняння двох експонатів.
Таким чином, можна створювати власні галереї та відправляти вподобане друзям. Для викладачів це можливість заздалегідь формувати програму занять з конкретних творів. Анотації до музеїв і експонатам поки не перекладені російською, але щоб отримати російськомовну інформацію, завжди можна скористатися пошуковими системами і Wikipedia.
В інтерфейс платформи також інтегровані карта і інструмент Google Street View. Користувачі можуть віртуально «пройтися», наприклад, по експозиції Версаля або білого дому і за допомогою Google Street View здійснити справжню екскурсію по місцевості або місту. Плани музеїв дозволяють зрозуміти, в якій точці будівлі ви «перебуваєте», і вибирати зали, «ходити» по ним так само, як по вулицях на віртуальних картах міст.
«Архітектура» віртуального музею дозволяє при цьому бачити певні картини і при виборі твору тут же переносить до його реального місця розташування. Користувач бачить не просто фото, а саму картину в освітленому сонцем залі Версаля (наприклад) - виникає ефект присутності.
У Art Project є свій канал на YouTube .
World Wonders Project - проект Академії культури Google, присвячений природним і рукотворних чудес світу. Це окремий ресурс, на який можна потрапити з платформи Google Cultural Institute. Фільтри дозволяють робити вибір по континентах і країнах, а також по колекціях.
World Wonders Project Академія культури Google
Природні заповідники і чудеса планети; археологічні розкопки і стародавні руїни; заслуговують на особливу увагу парки, регіони і ландшафти; міста, садиби, палаци, замки, храми та інші примітні архітектурні об'єкти нанесені на 3 D-візуалізацію планети. Користувач може «ковзати» по її поверхні, вибираючи з виникаючих червоних прапорців, де «приземлитися» і скористатися інструментом Street View ( «вуличний вид»).
Ролик, що демонструє можливості eLearning за допомогою World Wonders Project.
Користувач може відвідати Стоунхендж, побродити по вулицях Мехіко або «по дну» Гранд Каньйону. Кожен об'єкт коментується історичної та культурної довідкою від ЮНЕСКО. І до всіх об'єктів включені відео, фотографії і панорами з можливістю змінювати масштаб перегляду. Є також опція, що дозволяє рекомендувати об'єкт друзям (при навчанні або виборі місця для подорожі). У проекту World Wonders Project також є свій канал на YouTube .
Примітно, що одна з інформаційних сторінок проекту призначена для вчителів. тут можна завантажити в ZIP і PDF-формату матеріали по історії і географії для початкової та середньої школи. Поки їх не так багато, але вже існуючі навчальні пакети знадобляться для eLearning -уроки на теми:
- «Меморіал миру в Хіросімі. Друга світова війна і початок атомної ери »;
- «Помпеї, Геркуланум і Торре-Аннунціата. Як жили римляни »;
- «Ліверпуль: центр морської торгівлі»;
- "Версальський палац. Абсолютна монархія. Архітектура і історія Версаля »;
- «Флоренція. Італійське Відродження »;
- «Індепенденс-хол. Свобода і Декларація незалежності США ».
Ці матеріали для використання на уроках надаються безкоштовно, але тільки англійською мовою. Так що має сенс стежити за розвитком даного розділу проекту World Wonders Project (хоча вчителі англійської будуть цілком задоволені вже зараз).
Команда Google проводить колосальну роботу для цього проекту: для створення інтерактивних панорам знімки, зроблені з гугломобілей і гуглосіпедов по всьому світу, компонуються в безперервні зображення з кутом огляду в 360 градусів. Ось як це відбувається:
В рамках проекту Google Cultural Institute також можна побачити і додати в свої закладки (галереї обраного) рідкісні експонати з музейних архівів, що не виставляються на загальний огляд. Адміністрації музеїв усвідомили парадоксальність ситуації, при якій найцінніше практично «не існує»: ці експонати так бережуть, що майже ніхто їх і не бачить. Щоб виправити становище, в найбільш просунутих музеях пішли назустріч Google Cultural Institute і опублікували оцифровані версії цих культурних скарбів. На платформі в розділі «Віхи історії» користувач потрапляє на онлайн-виставки, присвячені найбільш значимих подій в історії людства. Це експозиції з унікальними документами, фото, відео та свідоцтвами очевидців. Підказка: не забувайте вибирати російську мову - назви експонатів, на жаль, не перекладені, але орієнтуватися буде простіше.
Навіщо Google потрібна віртуальна академія культури? Відповідь є на офіційній сторінці Google Cultural Institute : З точки зору соціальної діяльності, компанія хоче «організувати всю інформацію в світі так, щоб вона була легко доступна і приносила користь». Крім того, в цифровому форматі ці матеріали краще збережуться для майбутніх поколінь, а в даний час вони допоможуть викладачам, науковцям, учням, студентам та всім, хто займається самоосвітою, отримувати і передавати знання. Google надає партнерським музеям платформу і свої інструменти. Експозиції ж формуються самими музеями: таким чином, вони складені професіоналами-мистецтвознавцями та культурологами.
На сторінці Google Cultural Institute є кілька цінних рекомендацій, які допоможуть максимально використовувати можливості проекту:
- Відправляйтеся на віртуальну екскурсію - клікайте на жовтий значок у вигляді чоловічка.
- Розглядайте найдрібніші деталі. Деякі картини можна наблизити настільки, що користувач побачить мазки пензля.
- Створюйте свою галерею і діліться: це допоможе структурувати ваші уподобання і розвинути інтереси, а також публікувати посилання на твори в соціальних мережах.
Команда Google Cultural Institute обіцяє і далі розвивати три описаних проекту. Серед її попередніх проектів:
Ілюстрація обкладинки: Photo by Alex Holyoake on Unsplash
Пару раз в тиждень робите віртуальний тур по Каїрському музею або нью-йоркському «Метрополітен»?Навіщо Google потрібна віртуальна академія культури?