Зимовий палац Петра I

Петро I - один з найзнаменитіших государів, перший російський імператор, прогресивний новатор, жорсткими методами мобілізувати російський народ на ефективний розвиток інфраструктури країни. Його біографія як правителя і особистості неабияка, багато його дії і укази неоднозначні.
Краще зрозуміти Петра I, його смаки і погляди, відчути себе його сучасником, дозволить Зимовий палац , Що знаходиться на Адміралтейському острові.
Перша будівля, назване Весільними палатами, було збудовано в 1712 році в середній частині кварталу Верхньої набережній. Але протягом чотирьох років Зимовий палац сильно розширився на північ, зайнявши мілководді Неви. Цей великий будинок з набережної замислювався государем як особиста резиденція, як не можна краще відповідає його смакам і способу життя. Проект втілив німець Георг Маттарнові. З ім'ям цього архітектора пов'язані також церква Ісаакія Далматського і знаменита на весь світ Кунсткамера .

Кунсткамера

Зведенням цього розкішного, помпезного споруди, закінчилася традиція скромних осель царів. Але при всій своїй урочистості, будівля органічно вписувалося в навколишній міський пейзаж. Дослідники вважають, що ансамблевий зодчество в Росії зародилося саме в цей період.
Досвідчений цінитель напевно помітить стильове невідповідність в архітектурі і декоративних елементах оздоблення палацу з часом Петра I. Вся справа в тому, що з 1720 року будівля постійно перебудовувалася, залишаючись при цьому основний зимовою резиденцією всіх російських імператорів. Саме в цьому палаці взимку 1725 помер перший Імператор Всеросійський - Петро Олексійович.
Надалі палац розширювався, доповнювався корпусами і новими інтер'єрами, поки в кінці XVIII на його місці не було зведено Ермітажний театр .
Здавалося, що Зимовий палац Петра назавжди був втрачений під побудованим в 1782 році Джакомо Кваренгі будівлею театру. Під час правління Миколи I була зроблена спроба знайти збережені частини палацу, що опинилася безрезультатною.
Вдалося відшукати загублене палац головному архітектору Ермітажу В.П.Лукіну і його науковому співробітнику Е.М.Баженовой. У 1976, 1979 і 1981 роках завдяки їх роботі були виявлені кордону старих стін палацу Петра, так звані «Малі намети». З 1981 по 1985 рік був виконаний величезний обсяг робіт по реконструкції та відновленню палацових інтер'єрів з дійшли до наших днів з актами виконаних робіт. Кабінет Петра I складений з його особистих предметів, що становлять частину колекції Ермітажу. Інші відтворені приміщення палацу також містять безліч цікавих артефактів того часу.
З 1992-го року у відновлених приміщеннях палацу відкрито постійну експозицію. Найбільш значимі її складові - кабінет, їдальня, токарна, парадний двір і звичайно «Воскова персона» - скульптура, виконана Карло Растреллі, по посмертним гіпсовим зліпках особи, кистей рук і ступень Петра I.
Це прекрасна будівля зберігає багато цікавих таємниць, укладених в предметну оболонку, які варто спробувати розгадати ... тому як історичне знання - безцінне ...