Участь в міжнародних відносинах представниць прекрасної статі сприяє зближенню двох країн.
Становище жінок в суспільстві завжди відображає рівень його розвитку. За словами першої леді Азербайджану Мехрібан Алієвої, її країні є чим пишатися в питанні рівності статей. Наприклад, молоді азербайджанки вправі вибирати, де і яке вищу освіту вони хочуть отримати, і треба зауважити, що часто вони їдуть вчитися саме в Росію.
Ось що зазначає керівник міжпарламентської групи дружби Росія-Азербайджан Дмитро Савельєв: "Виборче право мешканки Азербайджану отримали майже сто років тому - в 1918 році. Для порівняння: наприклад, у Франції це сталося тільки в 1944-му. Зараз в новому складі Міллі Меджлісу з 125 депутатів двадцять - жінки, тобто їх кількість у порівнянні з минулим складом виросло в півтора рази. Це чи не найкращий приклад правильної гендерної політики країни? "
Докорінна зміна в питанні рівноправності жінок почалося в роки правління Гейдара Алієва. Саме тоді в країні було ратифіковано Конвенцію про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Нинішній керівник країни Ільхам Алієв цілком дотримується цього курсу, що сприяє все більш активної участі жінок у житті країни.
Так, за словами професора Бакинського державного університету, доктора політичних наук Хіджран Гусейнова, зараз прийняття будь-якого закону вимагає проходження гендерної експертизи. "Небагато країн в світі мають гендерно орієнтований бюджет, як Азербайджан", - з гордістю заявляє експерт.
Мудра політика держави дозволяє жінкам можливість поєднувати активну громадську діяльність з традиційною для Сходу турботою про сім'ю. Найяскравішим прикладом східної жінки XXI століття може служити перша леді Мехрібан Алієва. Депутатські повноваження допомагають їй виявляти особливу увагу до жіночого питання. З її ініціативи народжуються законопроекти, що захищають права жінок. А громадська і професійна діяльність дочки президента Лейли спрямована перш за все на зміцнення зв'язків між народами. Будучи главою представництва Фонду Гейдара Алієва в Росії, вона все робить для того, щоб якомога більше росіян відкрили для себе культуру Азербайджану .
"Жінки за своєю природою прихильниці діалогу, і використовувати цей потенціал для досягнення мирного співіснування просто необхідно", - говорить директор Центру російсько-азербайджанської дружби Наталія Красовська. - Нагадаю, у вересні цього року в Санкт-Петербурзі пройшов Євразійський жіночий форум, в якому взяли участь представниці 85 країн світу. Головним питанням було об'єднання зусиль структур різних рівнів для вирішення актуальних гуманітарних питань. І співпраця російських і азербайджанських неурядових жіночих організації по встановленню міжнаціонального діалогу отримало дуже високу оцінку ".
"З нами давно дружать і співпрацюють багато російських жіночі організації, такі як" Матері Росії "," Багато Мам "," Ангели Миру "," Федерація жінок за мир у всьому світі ", - підтримує Наталію Рудольфовна голова спілки азербайджанських жінок Венера Шукюрова. - і у нас великі спільні плани на майбутнє: це і міжнародний дитячий творчий конкурс " міст дружби - Азербайджан і Росія ", і" День улюбленої мами ", і концертні програми, присвячені Дню Матері, який в Росії традиційно відзначається в останню неділю листопада".
Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні
Це чи не найкращий приклад правильної гендерної політики країни?