Ештон Картер зняв обмеження для жінок на проходження військової служби в бойових підрозділах ЗС США, в тому числі, і в спецназі. На думку глави військового відомства, це повинно підвищити ефективність таких військових частин. Правда, відбір при наборі на службу їм пройти доведеться.
Джерело фотографії: Associated Press
"Бойова ефективність - це дуже важливий критерій. Ця зміна (служба жінок) підвищить, я впевнений, може підвищити бойову ефективність, але ніяк не зменшить її", - заявив Картер на брифінгу в прес-центрі Пентагону. Він нагадав про те, що в 1970-х роках представницям "прекрасної половини" було дано право вступати до військових академії, а пізніше - служити в деяких військах, в тому числі, на флоті і в ВВС.
При цьому Картер підкреслив, що жінки в США складають більше половини населення країни, а такий факт міноборони не може проігнорувати. "Ми не можемо дозволити собі відмовлятися від половини тих талантів, якими володіє країна", - сказав він.
Таким чином міністр прокоментував висловлювання деяких експертів, що служба жінок у ряді бойових підрозділів може знизити ефективність таких військових частин. Зокрема, нинішній голова Комітету начальників штабів ВС США (КНШ) генерал Джозеф Данфорд, який очолював до того Корпус морської піхоти, в минулому висловлювався проти служби жінок в деяких частинах.
Катер також погодився, що в середньому жінки поступаються чоловікам за фізичними даними, але зазначив, що якщо будуть жінки, які за цими показниками підходять для служби в бойових підрозділах, в тому числі в спецназі, то ніяких обмежень перед ними не буде.
Таким чином, рівно через 30 днів, коли вступить в силу рішення про зняття гендерних заборон, жінки зможуть без обмежень вибирати собі рід військ.
Це не найгучніше нововведення глави Пентагону. Як повідомляла Правда.Ру, в липні цього року міністр оборони США Ештон Картер дав доручення організувати спеціальну робочу групу, яка вивчить можливості для прийому на службу в армію трансгендерів.
Він підкреслив, що нинішні правила щодо трансгендерів в армії "застаріли і породжують невпевненість", що відволікає командирів від виконання їх завдань.
Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні