Жінки VS чоловіки: як бренди заробляють на наших стереотипах

  1. Дівчаткам - рожеве, хлопчикам - блакитне
  2. Гігієна: кожному своє
  3. косметичні послуги
  4. Парфуми: кому чим пахнути
  5. Їжа: кому що є

Якщо вірити маркетологам, гендерно-орієнтовані товари послані нам на допомогу.

На ділі виходить, що розділяючи продукти на "чоловічі" і "жіночі", ми, самі того не усвідомлюючи, мислимо в рамках гендерних стереотипів.

"Справжні" і сильні чоловіки, вічно прагнуть до ідеалу жінки - що може бути буденніше і занудні?

Куди розумніше при виборі товарів відштовхуватися немає від кольору упаковки, а від функцій і складу цього продукту.

Дівчаткам - рожеве, хлопчикам - блакитне

Поділ починається ще в дитинстві: "дівчаткам - ляльки, хлопчикам - машинки", "рожеве і блакитне". Виходить, що вже з самого юного віку світ починає ділитися на своє і чуже.

Порушення цих меж може викликати глузування. Наприклад, уявіть що може бути з хлопчиком, який прийде в школу з портфелем з Барбі?

До дорослого віку люди настільки звикають до відмінностей в споживанні, що це вже не викликає сумнівів в їх природності.

Наприклад, спочатку конструктор Lego не мав ніяких статевих ознак. У перших рекламах хлопчики, і дівчатка грали разом і будували будинки, машинки, кораблі і багато іншого.

У перших рекламах хлопчики, і дівчатка грали разом і будували будинки, машинки, кораблі і багато іншого

У 2012 році компанія випустила нову серію конструкторів Lego Friends спеціально для дівчаток.

В кольорах кубиків переважала пастель, рожеві і бузкові кольори. Серія пропонувала зібрати пляжний будиночок, салон краси, музичну студію, дачну ділянку, кафе або круїзний катер.

Маркетинговий хід розкритикували багато батьків і громадські діячі, як збільшує поділ між статями. Але як наслідок - продажі збільшилися на 25%.

Але далі за всіх в просуванні рожевого просунулася канцелярська компанія BIC. Вирішивши розробити ручку в рожевих і фіолетових тонах "спеціально для зручності жінок".

Товар викликав вельми смішну реакцію.

Гігієна: кожному своє

Напис "for men" або "for women" дуже дієво розділяє шампуні, мило, гелі для душу, бритви з кремами для гоління і т.д.

Часто компанії поділяють продукти, призначення яких не залежить від гендерних відмінностей і якими вільно можуть користуватися обидві статі.

З'являються дезодоранти "для справжніх чоловіків" і шампуні "для себе коханої".

Сам виробник через рекламу пояснює нам, що у жіночого організму рівень кислотно-лужної балансу становить приблизно 5,7, ну а у чоловіків - 5,4. Отже, засоби для миття повинні відрізнятися.

Але навіть виходячи з цього, шампуні, як правило, купуються відповідно до типу волосся "сухі, комбіновані, жирні, проти лупи".

Склади засобів гігієни не містять гормонів, які будь-яким чином могли вплинути на статус шкіри. Виходить, що різниця в 0,3 відсотка не має ніякого сенсу.

Виробники випускають два ідентичних товару і, упакувавши їх в різні коробки, отримують два різні продукти, а існуючі тепер між ними відмінності перетворюються в відмінності у вартості.

Верстати для гоління зазвичай обходяться жінкам в рази дорожче, ніж чоловікам, а чоловічі гелі, шампуні і дезодоранти можуть коштувати на 10-25% більше.

Окрема розмова - зовнішній вигляд товару і розділова напис, як спосіб привернути увагу.

Товари "для чоловіків» не пахнуть персиком, карамеллю або цитрусами. Одна з відмінних рис - універсальність, наприклад - гель для душу + шампунь.

Жінок куди простіше заманити на красу. Зволоження та харчування, пружність, яскраві запахи. "Жіночі" продукти часто відрізняють пастельні, ніжні тони, красиві шрифти і м'які форми, а ось "чоловічі" - сірі непоказні тони і стійкі шрифти (привіт, синій і металік!).

)

Сподіваємося, вас не лякає перспектива митися милом в сірій упаковці або якщо немає потреби, щоб пляшка шампуню зайвий раз переконувала вас в тому, що ви чоловік.

Цілком ймовірно, що ви заощадите немаленьку суму грошей.

косметичні послуги

Багато чоловіків не бачать нічого поганого в відвідування косметологічного кабінету або ж в банальному манікюрі.

Але ціни можуть різниться і тут. Наприклад, чоловічий манікюр завжди на 20-25% дорожче жіночого, як виявилося не просто так.

"Основна категорія клієнтів - це жінки. Чоловіки більш рідше приходять на манікюр. Деякі просто соромляться. Але у них сама структура нігтів інша: товсті і шкіра грубіша, тому часу на роботу йде більше. Відповідно ціна збільшується", - розповіла Update майстер манікюру Катерина .

За словами дівчини, чоловіків в якості клієнтів вони бачать набагато рідше, в середньому це 1 людина за 1-2 дня.

Парфуми: кому чим пахнути

Спочатку парфумерія не мала ніяких гендерних рамок. Через дорогий вартості аромати швидше були ознакою приналежності до певного класу, а не гендеру. Та й самі аромати виконували функцію маскування неприємних запахів.

У різні роки парфумерні композиції будувалися навколо мускусу, амбри, мірри, прянощів і, зрозуміло, квітів. Але ці запахи ніяк не ототожнює ні з мужністю, ні з жіночністю.

Революційна концепція парних ароматів належала парфюмеру Жаку Герлену.

Першими ароматами ароматами, що вийшли в широкий продаж, вважаються Guerlain Voilette de Madame і Mouchoir de Monsieur, випущені в 1901 і 1904 роках.

Потім змінилася технологія виробництва парфумерії.

У композиціях почали змішувати натуральні запахи з штучними. А на початку 20-х років були відкриті способи створення ароматів "синтетичним" шляхом, що значно полегшило виробництво. І індустрія починає на всю штампувати аромати для чоловіків та жінок.

А запахи парфумерії почали базуватися на ключових інгредієнтах і різних основах.

У чоловічих ароматах почали домінувати деревні ноти. Вони позиціонуються, як атрибути "чоловічих" активностей - від верхової їзди до управління моторним човном.

Всілякі квіти і солодощі - інгредієнти жіночого аромату і уособлення ніжності.

Рекламний ролик парфумів для жінок

З тих пір як за парфумерію взялися маркетологи, люди купують не запахи, а рекламні образи, які часто стоять в рази дорожче вмісту флакона.

До рекламі парфюмерії, як правило запрошують медійних осіб. Хто ж не захоче пахнути як всесвітньо відомий футболіст або сексуальна актриса?

З ароматом продають і ідею, що парфум зробить вас невідпорним.

Чоловікам пропонують мужність, спортивність, статус і стиль. Жінкам - спокуса, бажання, привабливість.

Рекламний ролик парфумів для чоловіків

Насправді немає нічого жахливого в тому, якщо будь-який з нас стане використовувати аромат, на пляшці з яким написано "для нього" або "для неї": в кінці кінців, ви носите на собі духи, а не ярлики.

Їжа: кому що є

Гендерно-спрямованими продуктами харчування теж нікого не здивуєш.

на українських прилавках красуються чіпси "ніжні" та "мужні" і жувальну гумку для "нього і неї". До речі, реклама цієї серії жуйок цілком і повністю побудована на гендерних стереотипах.

Світові торговельні марки спрямованість підтримують і випускають товари для чоловіків і жінок. Наприклад, в 2015 році, компанія Coca-Cola випускає на ринок нову Coca-Cola Zero, замість коли лайт. Основна причина "перезапуску" - небажання чоловіків купувати дієтичну колу.

Подібна лінія є і у Пепсі Pepsi Light і Pepsi Max, останнім йде в сегменті "Diet cola for men".

Виробник молочної продукції Danone пішов ще далі і випустив для чоловіків йогурт. За словами творців густішою, але з дуже стандартним відсотком жирності 5%.

Безумовно, фізіологія чоловіків і жінок дещо відрізняється, але навіщо прив'язувати себе до банку напою або чого-небудь ще?

Справжні" і сильні чоловіки, вічно прагнуть до ідеалу жінки - що може бути буденніше і занудні?
Наприклад, уявіть що може бути з хлопчиком, який прийде в школу з портфелем з Барбі?
Хто ж не захоче пахнути як всесвітньо відомий футболіст або сексуальна актриса?
Безумовно, фізіологія чоловіків і жінок дещо відрізняється, але навіщо прив'язувати себе до банку напою або чого-небудь ще?