Всі ми частинки різних систем: сім'ї, робочого колективу, групи друзів. Як же вижити в такій складній і нестабільної системі як жіночий колектив?
Чому нестабільної? Я маю на увазі енергетичну нестабільність. Коли разом працюють і чоловіки , І жінки, то так-сяк встановлюється рівновага між чоловічою стриманістю, логікою і прямотою і жіночої інтуїтивністю, м'якістю, гнучкістю і чуттєвістю. У чисто жіночому колективі досягти такої рівноваги набагато складніше. Звідси і нестабільність, більше витрачених зусиль для підтримки комфорту.
Що ж робити, щоб не скаржитися потім друзям і родичам, що працюєте в "зміїному гнізді" і "змушені терпіти всіх цих стерв"?
Прості правила поведінки в жіночому колективі:
1. Встановіть кордону. Згадайте, що ви ходите на роботу заради грошей і самореалізації на професійній ниві, а не для пліток, інтриг, дружби на все життя і т.д.
Умійте не спілкуватися тоді, коли це вам непотрібно, відкидати спроби перекласти на вас частину чужої роботи, мати особистий простір, навіть якщо у вас стіл і той один на двох. Не давайте нікому вас експлуатувати (хіба що якщо це не входить в якийсь ваш хитрий план), але і не сідайте на шию комусь іншому.
2. Не заражаються чужими емоціями. Весь час запитуйте себе: "Це мої емоції? Це мій гнів (страх, біль, злість, зловтіха, горе)?" Якщо немає, то вам і немає потреби їх переживати.
Скажімо, якщо колега з обуренням розповідає про те, як її вчора обрахували в магазині, ви можете поспівчувати їй, але якщо весь день плідній роботі заважають думки "Ах, як же так! Як вони, негідники, могли!" - ви заразилися чужими емоціями. Вам-то що обурюватися, вас таки не обраховували!
3. Знайдіть однодумницю. Тобто ту колегу, з якою приємно і безпечно розслабитися під час перерви, поговорити про цікаві обом дрібничок, обговорити спільні інтереси.
4. Ваше особисте життя - тільки ваша! Постарайтеся не поширюватися направо і наліво про свою сім'ю, хлопців, дітей, секс, фінансовий стан. Можливо, вас будуть майстерно провокувати на відвертість, але згадайте перше правило - приватне на те й особисте, щоб не виносити його на обговорення громадськості.
5. Спокійніше. Насправді навряд чи вас дійсно все хочуть образити, принизити або образити. Спочатку озирніться (якщо колектив новий), зрозумійте хто є хто в ієрархії (це не завжди очевидно залежить від офіційного табеля про ранги).
Не вступайте без оглядки в коаліції і змагання "хто кращий", "хто більше схуд", "хто написав більше листів в звіті". Одягайтеся теж спокійно. Навіщо провокувати людей спідницями, з-під яких кокетливо стирчать гумки панчох, і декольте такої глибини, що взимку через нього можна не тільки застудитися, але і відморозити коліна.
Будьте доброзичливі і поважні по відношенню до своїх колег, але ...
6. Умійте постояти за себе. Іноді відмовчуватися або зацьковано посміхатися не найкращий вихід. У деяких ситуаціях сьогодення хама потрібно поставити на місце жорстко.
7. Знаходьте час і слова для компліментів. Кожен день говорите колегам маленькі приємності, компліменти або подяки.
Відзначте, що у Олечки красиві нові сережки, захоплено поахалі з Ганною Семенівною, що розповідає як перший раз пішов її маленький онук, мимохідь заявите Тетяні, яка провела вдале захід, що ніколи не сумнівалися в її організаторських талантах.
Людям приємно чути таке, ваші акції в колективі будуть тільки рости.
І знайте, жіночий колектив може стати чудовим місцем. При правильному підході. А ще пам'ятайте - це всього лише робота, яка ось вже точно не варто ваших нервів! Тому відразу ставте себе на своє законне місце, працюйте і отримуйте від цього задоволення.
Як же вижити в такій складній і нестабільної системі як жіночий колектив?Чому нестабільної?
Що ж робити, щоб не скаржитися потім друзям і родичам, що працюєте в "зміїному гнізді" і "змушені терпіти всіх цих стерв"?
Весь час запитуйте себе: "Це мої емоції?
Це мій гнів (страх, біль, злість, зловтіха, горе)?