Мати можливість забезпечити себе, втілювати мрії в реальність і відчути себе самостійним - це те почуття, яке не хочеться забувати
кореспондент Depo.Закарпатье продовжує гризти "зарубіжну" науку в університеті Братислави, щоб стати магістром. Паралельно з цим освоює "абетку" студентського життя за кордоном.
Частина восьма. Робота.
Нещодавно я розповідала про те, як подорожувати. А сьогодні розповім про те, звідки взяти кошти, щоб це зробити.
Якщо слово "мажор" асоціюється з тим, хто не турбується, як себе забезпечити, то зі словом "студент" все відразу зрозуміло без пояснень. Коли ти вчишся, то намагаєшся не розпорошуватися на все і відразу, щоб не жити за принципом: "Скрізь і ніде". Однак в такому випадку ти впевнений, що гроші - це останнє, за що тобі доводиться переживати протягом твого навчання в університеті. Стипендія - кращий варіант, щоб себе забезпечити. Але що робити, якщо її немає?
У житті не завжди все йде за планом, тому іноді доводиться встигати все і відразу. З одного боку, це не легко, оскільки не завжди вистачає часу, щоб поєднувати роботу і навчання. Іноді всьому виною поспішні дедлайни, іноді лінь, а іноді звичайне бажання поспати довше, ніж 6 годин. Організм вимагає. З іншого боку, в цьому є чимало плюсів. Ти розвиваєшся якнайшвидше, не витрачаєш себе на зайві, необов'язкові справи, а в підсумку ще й отримуєш за це гроші. І, нарешті, ще і спиш понаднормово. Хтось скаже, що це нереально, проте я вже встигла переконатися в зворотному.
Проаналізувавши моє студентське перебування в Братиславі, можна зрозуміти, що студент в цьому місті - це щось більше, ніж ми звикли розуміти. І ось чому: крім всіляких доступних знижок зі студентської картою, сам студент - цінна робоча сила. Однак тільки в хорошому сенсі цього слова. Адже студенти - це активна і креативна соціальний прошарок, яка здатна виводити компанії на конкурентний ринок.
Оскільки стипендію я не отримую, то як активна студентка, якій потрібні кишенькові гроші, в перші дні почала розпитувати, де знайти підробіток. І ось, що мені вдалося з'ясувати:
Перш за все, потрібно зареєструватися на всіляких сайтах, які займаються пошуком роботи. Все, що потрібно, це резюме. Однак навіть це не є проблемою, оскільки його шаблон запропонують на самому сайті під час реєстрації. Тут можна підібрати роботу за фахом і уподобаннями. Головне - знати свою поштову адресу.
Brigády - сервіс, про який тут знають усі. Завдяки йому не потрібно працювати 24/7. Тут можна знайти "одноразову" роботу на кілька годин, що є найкращим варіантом для зайнятого студента. Якщо проживати в гуртожитках, що знаходяться на Mlynska dolina, то і йти далеко не доводиться. Другий поверх блоку L - і можна починати працювати.
Знайомства. Чималу роль відіграють знайомства з людьми, які можуть запропонувати або порадити цікаву і добре оплачувану роботу. Тому не варто цим нехтувати і соромитися зайвий раз щось у когось запитати. Адже ніколи не знаєш, що чекає тебе за зачиненими дверима, поки не відкриєш.
Вчитися і працювати можливо. Як і завжди, головне - це бажання. Адже мати можливість забезпечити себе, втілювати мрії в реальність і відчути себе самостійним - це те почуття, яке не хочеться забувати.
Читайте також із циклу "Жити в Європі":
З чого закарпатські студенти починають "вливатися" в ЄС
Як закарпатському студенту влаштуватися в гуртожитку ЄС
Навіщо закарпатському студенту за кордоном "айсик"
Чому "на словаків" закарпатські студенти можуть забути про таксі
Як закарпатські студенти інтегруються в "інтернаціонал"
Як "pozor" і "kaki" збили з пантелику закарпатських студентів
Чи можливо "на словаків" утриматися від віденської кави
Але що робити, якщо її немає?