Життя в Австрії: ціна на продукти і нерухомість в 2018-2019 роках

  1. Як зважитися переїхати
  2. переваги країни
  3. Недоліки життя в Австрії
  4. Заробітна плата, рівень зайнятості
  5. Витрати на проживання
  6. Побутові послуги
  7. Медицина
  8. Приватні лікарні
  9. Освіта
  10. Отримання вищої освіти
  11. Нерухомість
  12. податки

Австрія - це країна-мрія будь-якого іноземця, особливо вихідця з країн СНД. Страхова якісна медицина, недороге і престижну освіту, чудова екологія, насичене культурне життя, турбота влади про кожного жителя - все це робить рівень життя в цій європейській країні одним з найвищих в світі в 2018-2019 роках. Австрія - це країна-мрія будь-якого іноземця, особливо вихідця з країн СНД

Хофбург - резиденція династії Габсбургів у Відні

Як зважитися переїхати

Австрія - держава, яка входить до Євросоюзу, характеризується як країна з багатою культурною спадщиною, високою безпекою, відмінною навколишнім середовищем, прекрасної економікою. Рівень життя в цій державі по праву вважається одним з найкращих не тільки в Європі, але і у всьому світі.

Іноземці, в тому числі російські, не дарма вибирають цю державу і переїжджають жити в Австрію , Адже країна просякнута турботою і любов'ю до кожної людини, ступаючи на її землю.

переваги країни

  1. Розташування в самому центрі Європи.
  2. Багата старовинна архітектура.
  3. Навчання дешевше, якщо порівнювати з іншими вищими закладами Європи.
  4. Освіта в країні завжди престижне і якісне. Воно є одним з найкращих, а диплом котирується в усьому світі.
  5. Сприятлива екологічна обстановка в країні.
  6. Насичене культурне життя. Можливість прекрасного відпочинку, особливо зимового (можна кататися на лижних курортах).
  7. Навіть іноземцю знайти роботу не складе труднощів, якщо він виконає всі умови, які диктуються цією країною.
  8. Стабільна економіка.
  9. Рівень життя в Австрії в 2018-2019 роках один з найкращих в світі.
  10. Австрія - країна, де система громадського транспорту вважається однією з найкращих (наявність автобусів, трамваїв, швидкісних поїздів, метро).
  11. Високий рівень медичного обслуговування.
  12. Можливість вільного переміщення по країнах, що входять в Євросоюз.
  13. Низький рівень злочинності.

Недоліки життя в Австрії

  1. Нерухомість - дороге задоволення, яке може дозволити собі не кожен.
  2. Постійна нестача місць для паркування.
  3. Без приписів і рекомендацій лікаря купити ліки в аптеці нереально.

    В австрійській аптеці

  4. Розтягнутість навчання. Деякі студенти, провчившись 9 семестрів, можуть ще залишатися на першому рівні навчання, а все через те, що педагоги дають багато свободи учням. Виявляється, що відвідування лекцій - це справа добровільна, зате здавати потім іспити потрібно буде обов'язково.

Заробітна плата, рівень зайнятості

Мінімальна зарплата в Австрії становить 1 тис. Євро, і її отримує некваліфікований персонал - прибиральниці, вантажники, охоронці, гардеробники, пакувальники, фасувальники і ін.

В середньому дохід сім'ї після сплати всіх податків в Австрії становить понад 30 тис. Євро в рік. Для порівняння: цей показник у 2 рази більше, ніж в Росії.

А ступінь фінансового добробуту, яка включає вартість сімейної нерухомості, становить більше 48 тис. Євро, це в 12 разів більше, ніж в Росії.

Рівень зайнятості один з найвищих в Європі, він становить 73%. А рівень довготривалої незайнятості (коли людина не може працевлаштуватися більш ніж на 12 місяців) всього 1%.

Типовий Австрійський будиночок

Витрати на проживання

На покупку продуктів в Австрії в місяць виходить як мінімум 300 євро. Звичайно ж, все залежить від ваших смакових уподобань: органічні, вегетеріанскіе продукти коштують набагато дорожче звичайних.

Також вартість на продукти залежить від магазину: в супермаркетах Billa, Spar, Unimarkt все стоїть на порядок дорожче, порівняно з економним Lidl і Hofer. Наприкінці тижня в магазинах є дуже багато знижок, в тому числі і на -50%.

Середні ціни на продукти в Австрії в 2019 році наступні:

  • Хліб - від 1 євро за буханку.
  • Молоко - від 1,5 євро.
  • М'ясо - від 10 до 30 євро за кг.>
  • Ковбасна продукція - від 7 євро / кг.
  • Сир - від 5 євро до 30. Все залежить від сорту.
  • Риба - від 15 євро / кг.
  • Картопля - від 1 євро / кг.
  • Яйця - від 2 євро / десяток.
  • Пиво - від 1 євро, міцний алкоголь - від 7 євро і дорожче.

В Австрії дуже популярна доставка продуктів додому. Більшість магазинів навіть пропонують безкоштовну доставку на будинок на певну суму покупки.

Якщо ви віддаєте перевагу вуличну їжу або кафе, то середній чек на вечерю на двох вийде приблизно в 20-40 євро. Все залежить від кафе і замовлення.

Майже кожне фаст-фуд пропонує безкоштовну доставку страви на будинок при замовленні від 10 євро.

А ще майже в кожному великому місті Австрії є російські продуктові магазини. Там продають все російські товари, яких немає в Австрії - пельмені, згущене молоко, цукерки, чай. Ціни, звичайно ж, в двічі більше.

Побутові послуги

Вартість телефонного зв'язку в Австрії починається від 10 євро. Ви можете купити сім-карту в будь-якому супермаркеті без укладення контракту. Мінімальний тариф коштує 10 євро і за цю суму ви отримуєте пакет дзвінків, смс та інтернет-трафіку.

Вартість домашнього інтернету в Австрії починається від 20 євро. Вай-фай роутер зазвичай дають в подарунок при укладанні контракту. Укласти контракт ви можете мінімум на 2 роки.

В Австрії є закон, який зобов'язує всіх людей, у яких є вдома телевізор, підключити 10 федеральних каналів. Не важливо, якщо вам цікаво телебачення на німецькому або ви дивитеся тв-програми через інтернет, ця підписка повинна бути оформлена і її вартість - 20 євро в місяць.

Медицина

За оцінкою ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), медицина в Австрії одна з найкращих в світі. Середня тривалість життя в Австрії становить 81 рік.

В країні існує система обов'язкового медичного страхування. Звідси випливає, що кожен житель Австрії має право отримати якісне медичне обслуговування.

Страхові компанії певних категорій працівників (держслужбовці, бізнесмени, працівники залізниці) не покривають повністю вартість медичних послуг. І тому приблизно 15% хворому доводиться платити самостійно.

Первинний прийом хворих виробляє сімейний лікар. Тільки через нього можна безкоштовно потрапити до вузьких спеціалістів.

Ліки, що виписуються тими чи іншими докторами, видаються хворому безкоштовно, нюанс тільки в одному - потрібно заплатити податок, який становить 2-5 євро за кожну упаковку медикаменту.

Приватні лікарні

Крім «безкоштовних» медустанов є і приватні лікарні, де прийом ведеться тільки за додаткову плату. У разі якщо хворий потребує лікування в стаціонарі, сімейний лікар направляє його в лікарню, де хворий вносить невелику плату за перебування в стінах лікарні.

В Австрії є державна і приватна медична страховка. Їх вартість майже однакова, єдина різниця - надання різних опцій. Для кожної федеральної землі є свій відділ, де можна оформити державну страховку.
Державну страховку відключать прі не сплату 2 місяців. Після відключення страховки ви не можете подати заяву в ту ж компанію протягом 6 місяців, а значить вам доведеться шукати альтернативу.

У більшості випадків, роботодавець оплачує медичну страховку робітника.
Наявність страховки в Австрії необхідно цілий рік - не тільки для власної безпеки, але і для продовження документів.

Освіта

Безкоштовне навчання в Австрії - це реально. Австрія пропонує освіту в вищих навчальних закладах на ступінь бакалавра, магістра, а також проходження докторантури. Університети Австрії вважаються одними з кращих в Європі за якістю освіти.

Університети Австрії вважаються одними з кращих в Європі за якістю освіти

Зразок диплома магістра в Австрії

А кращими факультетами при таких установах вважаються навчально-наукові підрозділи права, економіки, а також технічних наук. І головною перевагою навчання в Австрії є те, що виданий диплом буде котируватися за світовими стандартами, і з ним можна буде влаштуватися на будь-яку роботу, особливо в Європі.

Важливим моментом, який приваблює іноземних абітурієнтів (у тому числі росіян і українців), є відсутність вступних іспитів у багатьох освітніх установах.

Не так давно освіту в Австрії стало платним - тепер за навчання потрібно платити мінімум 726 євро / семестр. Вартість навчання може бути вище в залежності від навчального закладу.

Якщо ви не знаєте німецького, але хочете вчитися в Австрії, то вам варто розглядати програми англійською мовою. Ви зможете не тільки здобувати освіту зрозумілою вам мовою, а й паралельно ходити на курси німецької.

Отримання вищої освіти

Навчання у вузах Австрії проходить в три етапи:

  1. Навчання на бакалавра, тривалість навчання становить 3 роки.
  2. Освіта на другому етапі - це здобуття ступеня магістра. Термін навчання становить 2 роки. Після закінчення курсу студенту присвоюється ступінь магістра, він отримує диплом інженера.
  3. Останній етап - докторантура. Вчитися в середньому потрібно 3 роки. На цьому етапі студент самостійно проводить дослідження, а потім захищає дисертацію, після чого йому присвоюється ступінь доктора наук.

Отримати якісну освіту - це одне, а ось отримати можливість проходження стажування у фірмах Австрії - це вже приємний бонус.

Щороку австрійські фірми приймають близько 150 тисяч стажерів. І після стажування багато студентів залишаються працювати за своєю спеціальністю на тих фірмах. Проходження практики необхідно за програмою кожного навчального закладу Австрії. Студенти можуть проходити практику на підприємстві і отримувати зарплату, або стажуватися в університеті безкоштовно.

Студенти можуть проходити практику на підприємстві і отримувати зарплату, або стажуватися в університеті безкоштовно

Нерухомість

Багатьох іноземців приваблює Австрія, і вони намагаються придбати тут нерухомість, купити для себе хоч якийсь невеликий будиночок або квартиру. І незважаючи на те, що ця країна є дорогою для проживання, вона приваблює людей з усього світу.

Лідером по покупці нерухомості серед росіян є Відень. Найчастіше іноземці купують квартири в центрі міста або вибирають будинку на околицях міст.

Квартира в центрі Відня

Придбати нерухомість можуть далеко не всі громадяни, тільки заможні люди здатні це зробити. Справа в тому, що ціни в Австрії на житло дуже високі: якщо хочете придбати собі квартиру в новобудові, то вам доведеться заплатити за кожен квадратний метр 2-3 тисячі євро. А це немало.

Навіть корінні австрійці не можуть собі це дозволити, однак для них питання з житлом не такий складний. Вони можуть ціле життя провести в орендованій квартирі, сплачуючи певну суму.

Щоб зняти непогане житло, потрібно віддавати близько 600 євро на місяць. Це цілком прийнятна сума, якщо враховувати, що середня зарплата в Австрії близько 3500 євро.

податки

  1. Податок на прибуток . Відсоток прибуткового податку залежить безпосередньо від заробітної плати. Чим більше ви будете заробляти, тим більше ви повинні віддати в податкову. Якщо ваш заробіток становить менше 11000 євро на рік, то ви звільняється від сплати податків.

    Відсоток прибуткового податку в Австрії залежить від зарплати

  2. Корпоративний податок - він застосовується по відношенню до юридичних осіб і становить 25%.
  3. Податок на додану вартість - 20%.
  4. Податок на спадщину, дарування - ці види мит вже скасовані в країні ще з 2008 року.
  5. Податок на покупку нерухомості. 3,5% від суми покупки - це стандартний розмір мита, однак є знижки - 2% від вартості будинку потрібно віддати державі, якщо покупка-продаж здійснюється між близькими родичами.