Корисні поради на весілля
Пройшли ті часи, коли жінки в обов'язковому порядку після весілля брали прізвище чоловіка. Тепер все частіше дівчата замислюються: а чи варто міняти своє прізвище?
За статистикою більше 80% наречених розлучаються зі своїм дівочим прізвищем, змінюючи її на прізвище чоловіка. Близько 15% після весілля залишаються при своїй прізвища і тільки 5% наречених беруть подвійне прізвище. У дуже рідкісних випадках наречений бере прізвище майбутньої дружини.
Разом з весільним фахівцем Всеросійського туроператора весільних подорожей і сімейного відпочинку Сергієм Шаровим спробуємо розібратися, в чому ж плюси і мінуси зміни прізвища після весілля.
У більшості випадків новоспечені дружини, які взяли прізвище чоловіка, обґрунтовують це тим, що так прийнято, що так вони стають ближчими один до одного. Нерідко нове прізвище асоціюється з початком нового життя. А в деяких випадках, жінки говорять, що на цьому наполіг майбутній чоловік. Звичайно, коли у всій сім'ї одне прізвище, не виникає питань з прізвищем дітей і з тим, що у дитини з батьками прізвища різні.
Але, якщо нове прізвище менш милозвучно, ніж дівоча (або просто не подобається жінці), жінки нерідко шкодують про те, що змінили її за наполяганням чоловіка, ще більше масла у вогонь підливає необхідність займатися зміною документів. Це, до речі, найбільш поширений аргумент на користь збереження дівочого прізвища. Ще своє прізвище нерідко залишають, якщо людина в професії відбувся, і його прізвище стала вже свого роду брендом. Ну або прізвище чоловіка жінці просто не подобається.
А якщо вже жінка все обдумала, ретельно зважила, і вирішила все-таки брати прізвище чоловіка, то їй необхідно після весілля трохи побігати, щоб поміняти ряд документів, а саме:
Паспорт РФ - підлягає обміну протягом 1 місяця. Якщо ви не поміняли паспорт протягом місяця - документ стає недійсним. Після отримання паспорта на нове прізвище змінюються також:
- Трудова книжка - нічого робити не треба, роботодавець просто закреслить дівоче прізвище і напише нову, що змінена на підставі свідоцтва про укладення шлюбу ....
- Страхове пенсійне свідоцтво - змінюється за місцем прописки, при собі треба мати новий паспорт і старе страхове пенсійне свідоцтво
ІПН - змінюється за місцем прописки, при собі новий паспорт і старе свідоцтво ІПН (номер Вашого ІПН не змінюється, змінюється тільки прізвище в ньому). - Посвідчення водія - змінюється в ДАІ, необхідні документи: картка водія, свідоцтво про шлюб + ксерокопія, водійське посвідчення (права), медична довідка на нове прізвище, квитанцію про оплату державного мита за отримання водійського посвідчення.
- Медичний поліс - міняєте там же, де отримували (якщо щось змінилося, уточнити в поліклініці за місцем прописки або у дільничного).
Закордонний паспорт можете поміняти в будь-який час після зміни прізвища. Відразу після весілля ви можете їхати у весільну подорож по старому закордонному паспорту, за умови, що російський у Вас поки на старе прізвище. Нас до речі часто запитують ті, хто відправляються у весільну подорож одразу після весілля: як бути нареченій, яка змінила прізвище, вона не зможе поїхати у весільну подорож за кордон? Відповідь проста: після весілля спокійно вирушайте у весільну подорож по старому російському паспорту, який як писалося вище, буде дійсний ще місяць після весілля, і за старим закордонним паспортом. За поверненню з новими силами ви і займетеся переоформленням документів.
Якщо у Вас у власності нерухомість (квартира, дача, машина і т.д.) - ніяких документів міняти не треба, просто по всіх справах і питань носите з собою копію (якщо потрібно оригінал) свідоцтва про укладення шлюбу. - Учням - приходьте в деканат (навчальну частину до секретаря) і пишете заяву про зміну прізвища в дипломі і заліковці.
- Якщо диплом отриманий до зміни прізвища - міняти його не потрібно, просто до нього потрібно буде прикладати свідоцтво про шлюб.
Ну і також майте на увазі, що, якщо у Вас закінчується термін дії паспорта (20 або 45 років) і Ви вирішили міняти прізвище, то Вас ні в якому разі не розпишуть за недійсним паспортом. Грубо кажучи, вам доведеться поміняти паспорт 2 рази: по закінченню терміну придатності і потім в зв'язку зі зміною прізвища.
Зрештою, прізвище - це не головне, куди важливіше любов і взаєморозуміння. Ну а якщо жінка дійсно хоче взяти прізвище чоловіка, то заміна документів її точно не зупинить.
Тепер все частіше дівчата замислюються: а чи варто міняти своє прізвище?
Нас до речі часто запитують ті, хто відправляються у весільну подорож одразу після весілля: як бути нареченій, яка змінила прізвище, вона не зможе поїхати у весільну подорож за кордон?