змінний штрих

21 21. липень, 2011

Величезний привіт всім хлопцям і дівчатам, які читають і відвідують сторінки мого сайту школа гри на гітарі ! У сьогоднішній статті, спеціально для всіх початківців "Стівів Веев", ну і не тільки для них, буду розповісти про такий прийом гри на гітарі як змінний штрих. Практично всі ті, хто навчається грати на естрадної акустичній гітарі і електрогітарі , Бажають освоїти змінний штрих, так як він додасть їх грі швидкості. Ну і давайте почнемо розгляд даного прийому.

Змінний штрих - це такий прийом гри, при якому удари по струнах відбуваються по черзі вгору і вниз. Даний прийом гри виповнюється медіатором і тому він не застосовується при грі на класичній гітарі , На якій власне не грають медіатором. Хоча зустрічаються індивіди, які на класику ставлять сталеві струни і пиляють на ній змінним штрихом. Я дико угораю з таких хлопців і з їх і вигнутих грифів.

Прийом змінний штрих допомагає урізноманітнити ритмічний малюнок мелодії, а так же цей прийом дозволяє збільшити швидкість гри на гітарі. Просто ударами вниз ви пристойній швидкості ніколи не досягнете. Так в основному грають "начінашкі-непонімашкі", так як змінним штрихом грати вони не вміють, ось і довбають тільки ударами вниз. Тому якщо ви хочете грати на електрогітарі в пристойній швидкості, і виконувати якісь соло партії, то прийом змінний штрих вам потрібно обов'язково освоювати.

Даний прийом відмінно розвиває почуття ритму, і допомагає орієнтуватися і розбиратися в ритмічної пульсації, що для досвідченого гітариста необхідно. Так само прошу вас помітити, що кожній ноті на гітарі відповідає певний удар, тому застосування змінного штриха дозволить отримати більш ясний звук. Використовуючи змінний штрих ви завжди зможете зіграти будь-яку нотну послідовність і в будь-якому більш швидкісному темпі, і вам не доведеться заздалегідь опрацьовувати і придумувати схему ударів медіатором. Коли ви опануєте цим прийомом, ви станете вільно себе почувати при імпровізації, так як ви не будете обмежені якимись заздалегідь придуманими заготовками ударів. Ви зможете придумати і зіграти будь-які послідовності звуків заздалегідь їх не відпрацьовуючи. А найголовніше це швидкість гри, яку надає змінний штрих. Навчившись виконувати даний прийом, ви зможете виконувати швидкісні соло партії і швидкі перебори.

А тепер хлопці хочу вам сказати кілька слів і дати кілька рекомендацій про те, як виконувати прийом змінний штрих:

  • Ну як я вже говорив змінний штрих грається медіатором . Тримати медіатор ви можете по-своєму. Головне щоб вам було зручно. Якщо ви подивіться на техніку гри медіатором різних гітаристів, то побачите, що кожен гітарист тримає медіатор по своєму, тобто він тримає його так, як йому зручно. Але все ж, ось кілька рекомендацій щодо того як потрібно тримати медіатор.

    Тримайте медіатор між великим і вказівним пальцями таким чином щоб через пальців виступав тільки невеликий кінчик.

    Ударяти по струнах набагато легше і зручніше вам буде, якщо медіатор буде вдаряти під кутом приблизно в 30 градусів.

  • Кисть вашої руки повинна знаходитися як би трохи в напівзігнутому положенні, як ніби ви тримаєте в руці круглий предмет.

    Ребро вашої кисті повинно розташовуватися більш-менш паралельно підставки, але не паралельно струнах. Так само кисть повинна спиратися на підставку.

А ось подивіться відео, в якому розбирається і показується прийом змінний штрих:

Ну ось і все, що хотів до вас сьогодні донести. Уважно вивчайте і застосовуйте. Діліться статтею зі своїми друзями, нехай вони теж освоюють змінний штрих. За допомогою кнопок соц. мереж, залишайте коментарі.

Бажаю вам успішного навчання!

Бажаю вам успішного навчання