Матеріал по темі
Зниклі без вести на Великій Вітчизняній Війні. 5 кроків пошуку
Кілька простих порад про те, як знайти інформацію про місце поховання солдата Великої Вітчизняної Війни від історика Дмитра Бєлова.
У пошуку загиблих і зниклих безвісти солдатів під час Великої Вітчизняної війни є свої тонкощі. Найчастіше відомості, які збереглися, мізерні. Але і з їх допомогою можна дізнатися досить багато про загиблого або зниклого під час війни родича. У нашому матеріалі " Зниклі без вести на Великій Вітчизняній Війні. 5 кроків пошуку "Досить докладно розказано про те, як це робити, використовуючи максимум доступної інформації якнайповнішого ресурсу - узагальненої бази« Меморіал »(база даних Центрального архіву Міністерства оборони), а також задіюючи фотографії, документи, що збереглися листи.
На момент написання матеріалу база даних «Подвиг народу» (також проект ЦАМО) тільки почала своє існування і більшість документів ще не було відскановано. Через рік база стала повноцінним інструментом, здатним надати значну допомогу в напрямку подальшого пошуку. Її можна сприймати як важливе доповнення до бази даних «Меморіал».
2016 рік оголошено губернатором Волгоградської області «Роком Героя Радянського Союзу А.П. Маресьєва », спробуємо знайти про цю людину додаткову інформацію, крім наявної в базі даних« ОБД Меморіал ».
- Про всяк випадок в списку результатів перевіряємо за датою народження і іншими даними, що це саме той самий знаменитий льотчик, прототип головного героя «Повісті про справжню людину» Б. Польового Олексій Петрович Маресьєв родом 1916 р.н. з м Камишина.
У базі даних можна знайти офіційні документи щодо нагородження, іноді з досить докладних описом досконалого подвигу, зазначенням точного часу і місця подвигу з прив'язкою до конкретного номеру військового підрозділу (батальйону, полку, дивізії), що дозволить згодом грамотніше формулювати запити до Центрального архіву Міністерства оборони РФ.
Консультацію щодо використання бази даних «Подвиг народу» надало керівництво Міжнародного благодійного фонду «Сталінградська битва» виконавчий директор А.В. Бунін і кандидат історичних наук Д.А. Бєлов.
фото www.flickr.com/sovraskin