З хімічної точки зору золото - це елемент періодичної системи хімічних елементів під номером сімдесят дев'ять. Цифра сімдесят дев'ять пов'язана з атомним числом атома золота. Золото в чистому вигляді є металом жовтого кольору. Багато Росіяни подивляться на весільні кільця і скажуть, що воно у них має червонуватий відтінок. Червонуватий відтінок найчастіше зустрічається у російського золота 585 проби, який пов'язаний з додаванням в хімічний склад інших металів, наприклад міді.
Золото, з якого робляться весільні обручки , Цінно людству не тільки за рахунок своїх візуальних якостей. Даний благородний метал цінується, перш за все, завдяки його хімічним і фізичним властивостям. Мало хто знає про те, що весільне кільце з чистого золота при розкочування у вигляді плівки буде світитися зеленим відтінком, а з фізичної сторони золото має високу теплопровідність і низьким електричним опором. Остання обставина робить даний благородний метал цінним технічним металом, який застосовується в різних галузях промисловості.
Проте, золото завдяки високій своєї молекулярної масі є важким металом. Тому не прийнято робити весільні кільця з чистого золота, особливо великих розмірів. Для більш повного уявлення наведемо таку цифру, кулька золота радіусом в 2,5 см буде важити не менше 1 кг. Може бути саме завдяки високій масі золота людству протягом століть вдається робити обручки із золота. Ще в давнину методи звичайного промивання гірських копалень призводило до того, що золотий пісок осідав першим серед всіх інших металів.
Багато, зваживши здавалося великим обручку, здивуються тому, що воно важить всього кілька грам, частіше за все не досягаючи і пятіграммовой маси. Як же вдається ювелірам зробить таку велику обручку з такого малого по масі кількості золота? Слід розуміти, що відповідь на це питання криється анітрохи в майстерності ювелірів, а скільки в фізичних властивостях даного благородного металу. В умілих руках золото масою в один грам можна розтягнути у вигляді дроту на кілька кілометрів, і при відповідній ізоляції використовувати його електричні і теплові властивості. Висока тягучість благородного металу забезпечує створення об'ємних обручок з декількох грамів даного металу.
Висока тягучість золота призвела до іншого його неодмінної властивості, - зайвій м'якості. Як правило, вироби з чистого золота легко дряпаються навіть шляхом впливу неметаллическими предметами. Обручки із зайвою м'якістю нікому не потрібні, що є ще однією причиною практичної відсутності в продажу даних ювелірних виробів з чистого золота. Як правило, в золото для ювелірних виробів додається срібло або мідь, що значно покращує споживчі якості золотих обручок.
Кількість благородного металу в ювелірних виробах оцінюється поняттям проба. У вітчизняній практиці прийнято виділяти кількість золота в одній тисячі частин золотий суміші. Так зване банківське золото, яке має найвищу чистотою прийнято 999,9 пробі золотий суміші. Дане найчистіше золото зберігається в золото-валютних резервах різних країн, і використовуються для створення золотих сумішей більш низької проби, з яких і виготовляються обручки .
У ювелірному мистецтві виділяють наступні види золота, які помітні візуально прямо при погляді на обручку. По-перше, це європейське золото. Європейське золото виходить в результаті додавання срібла в золоту суміш, саме цей метал надає йому лимонний жовтий відтінок. У вітчизняне червоне золото додається мідь, що збільшує міцність всього складу в цілому і кінцевий продукт надає дешевше європейського аналога.
Популярні в останні роки обручки з білого золота виходять шляхом додавання в золото платини або іншого білого металу, - нікелю. В обручках з білого золота найчастіше використовується платина, тому дані кільця на порядок дорожче своїх золотих аналогів. Але на ринку зустрічаються обручки з білого золота з додаванням нікелю. Слід зазначити, що нікель підходить не для всіх і дуже часто викликає розвиток дерматиту в тому чи іншому прояві.
В кінцевому рахунку, набуваючи обручки та інші ювелірні прикраси з золота, ви повинні пам'ятати про те, що ви вибрали правильний метал для інвестування. На початку 19-го століття одна унція золота коштувала не дорожче 19 доларів, на сьогоднішній день 1 унція золота коштує 1187 доларів.
Як же вдається ювелірам зробить таку велику обручку з такого малого по масі кількості золота?