.
У студії радіо «Офрей» Народний артист Росії, танцівник, хореограф, продюсер Андріс Лієпа ...
Сергій Дягілєв і його «Російські сезони» - особлива тема для авторів нинішньої програми. Можна з упевненістю сказати, що немає в світі людей, які знали б більше про дягилевських шедеврах, ніж Ілзе Лієпа і її знаменитий брат.
Дитинство Ілзе і Андріса пройшло під егідою того, що їх батько був чудовим колекціонером. У нього було дуже багато книг з аукціонів. На цих аукціонах розпродавалися дягілєвська раритети, зокрема, ескізи костюмів, самі костюми, задники з балетів, інші атрибути трупи. Для своєї грандіозної роботи по відновленню дягилевських вистав Андріс Лієпа користується цією знаменитою бібліотекою.
Андріс Лієпа: «Сергій Павлович був дивовижною людиною, йому вдалося, напевно, неймовірне. Він був тією людиною, яка організувала величезну кількість талановитих людей для того, щоб створювати шедеври. Причому він настільки вірив у те, що кожне його створення буде шедевром, що цим самим вогнем він заражав і людей, які працювали з ним.
В першу чергу в Парижі була представлена виставка російського портрета, це був 1906 рік. Наступний рік, 1907-ий, був пов'язаний з симфонічною музикою - приїхали кілька чудових оркестрів і прозвучала музика Скрябіна, Римського-Корсакова та інших. 1908 ий рік засвідчив в Парижі російську оперу, яка стала справжнім відкриттям для французів. Це був «Борис Годунов» з Шаляпіним у головній ролі. Про балет Сергія Павлович думав, але привіз його в саму останню чергу. Якщо простежити, то тільки четвертий «Сезон» 1909 року був пов'язаний з балетом. Думаю, що причина цього криється в тому, що Дягілєв насправді не розумів в чому феномен балету, але, будучи великим антрепренером, у нього була абсолютно фантастична чуйка на талановитих людей і на те, як треба представляти спектаклі. Мабуть, 1909-ий рік став роком справжнього прориву для російського балету. На успіх Дягілєв, звичайно, сподівався, але ніяк не міг припускати того, що це буде ефект бомби, що розірвалася. Тобто в Парижі всі глядачі, діячі культури, громадськість і вищий світ стали заручниками його фантастичного дійства, яке він влаштував в театрі Шатле, і успіх паризького «Сезону» 1909 року перевершив всі очікування ... »
Так що ж такого незвичайного побачили глядачі тоді в 1909-му році в Парижі, чого не було до сих пір? ..
Ескіз Льва Бакста до Шехерезада
Ілзе і Андріс Лієпа в студії радіо "Орфей"
>> http://www.lessaisonsrusses.fr/