На думку директора Геологічного інституту Кольського наукового центру, академіка РАН Фелікса Митрофанов, вже найближчим часом слід зробити Кольський півострів платинової провінцією світового значення. Тим більше, що всі підстави для цього є вже зараз, залишилося лише трохи докласти руку.
Джерело фото: pixabay.com
Варто звернути увагу, що подібної позиції дотримуються й інші експерти, а також політики. Раніше подібну ідею вже висловлював голова комітету з природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Мурманської області Микола Бічук. На його думку, вже черга два-три роки почнеться промислова розробка перших родовищ в цьому регіоні.
Як відомо, на території Мурманської області більше сотні ділянок, що представляють серйозний інтерес з точки зору розвитку там промислового видобутку або як мінімум мають великі перспективи на пошук платини і паладію.
Особливо слід відзначити Федорова-Панське родовище, яке знаходиться в 50 кілометрах від міста Апатити. Уже відомо, що найближчим часом тут буде налагоджена видобуток руди відкритим способом. Іншою ділянкою, який планується розробляти, стане Малі пани, правда тут доведеться будувати підземний рудник, що зрушить терміни початку видобутку.
Крім цього, ще однією перспективною зоною в Печенгской районі є схили гори генеральські, яка знаходиться недалеко від міста Заполярний. Раніше там пройшла експедиція, яка провела аналіз грунту і вважає цей регіоні досить перспективним в плані розробки і промислового видобутку корисних копалин.
Слід зазначити, що сама по собі руда на Кольському півострові порівняно бідна, оскільки має не багато благородного металу в грунті. Проте, завдяки вже розвиненій інфраструктурі, а також надлишок електроенергії в регіоні, видобуток може бути рентабельною і приносити хороший прибуток.
Миколи Бічук розповів, де планується в першу чергу налагоджувати виробництво.
«Перш за все будемо очікувати золото на Колмозеро-Вороненской структурі. Там зразки з пробурених свердловин вельми обнадіяли - по 50 - 100 грамів на тонну породи. Але це окремі проби. Очікуємо, що в середньому на тонну буде по 5 - 10 грамів, але вже і цього досить. Там працюють геологи Центрально-Кольської експедиції, фінансують роботи англійці. Втім, у них ліцензія тільки на пошук, розробка родовища може дістатися і нашим підприємствам. Золото виявлено біля кордонів з Фінляндією і Карелією. Сусіди його давно видобувають на своїх територіях, і ми теж пропонуємо промисловцям і інвесторам виявлені ділянки », - зауважив він.
джерело: slovodel.com
.
Рейтинг публікації:
Коментарі (0) | Роздрукувати